Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Najlepszy miał


Castor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jestem nowy w tej branży. Mam piec miałowy z górnym spalaniem. I poszukuje najlepszego miału.

Więc zwracam się do starszych kolegów po fachu z małym pytaniem.

Jakimi cechami kierować się przy wyborze miału, czy da się te cechy jakoś zobaczyć "gołym okiem".

 

PS: Słyszałem, że miał powinien być odpowiednio wilgotny. Jak to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Generalnie to nawet najbardziej podłej jakości miał dobrze spalisz w odpowiednich warunkach, tzn, kocioł na 75 st C. Jednak najlepszym miałem jest ten z śląskich złóż. A kwestia wilgotności - miał najlepiej kupować w lecie, jek jest ciepło i słonecznie i mial kupujesz w miarę suchy co ma oczywisty wpływ na wagę i koszty zakupu. Bo jeśli kupisz miał po opadach deszczu czy śniegu ( szczególnie ten co leży w składach opału pod chmurką ) to dopłacisz za wodę cenę miału. Miał powinno się wilgotny sypać do kotła mieszając do z małą ilością wody.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolego, a ten odsiew to o jakich średnicach ziarna? Jak ma się cena tego odsiewu w stosunku do miału? I czy jest to odsiew z kopalni ślaskich czy Bogdanki lub ukraiński? Zorientuj się w miare możliwości w kaloryczności i zawartości popiołu; ja szukałem w necie i nic nie mogłem na ten temat sensownego znalezć.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja kupiłem 3 t odsiewu z Piasta w cenie 275 zł za tonę, przy cenie samego miału 240 zł za tonę. Granulacja coś jak groszek + miał w proporcji 50/50. Kaloryczność znacznie lepszam niż miał i pali się to bdb.

Niemniej sam odsiew do palenia w piecu miałowym nie za bardzo się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydobycie węgla kamiennego w Polsce jest silnie zagrożone ze strony konkurencji innych krajów. Kopalnie odkrywkowe antracytu funkcjonują m. in. w: ChRL, Australii, Afryce Południowej, USA, Kanadzie. Metoda odkrywkowa jest o wiele tańsza od wydobywania węgla w kopalniach tak, że na­wet pomimo ponoszenia kosztów transportu na duże odległości, węgiel wydobywany metodą odkrywkową jest tańszy. Opłacalność importu do Polski chińskiego węgla drogą lądową jest potwierdzona praktyką działalności gospodarczej. Obecnie wydobycie węgla w Polsce jest opłacalne tylko w jednej kopalni „Bogdanka” w Lubelskim Zagłębiu Węglowym. Utrzymująca się tendencja znoszenia ograniczeń w handlu międzynarodowym w ramach umów WTO nie poz­woli na odgrodzenie polskiego rynku od zagranicznego węgla barierami celnymi. Podejmowanie prób wyłamania się spod rygorów umów międzynarodowych i niezgodne z nimi ustanawianie taryf celnych grozi bardzo poważnymi restrykcjami odwetowymi i dla państwa takiego jak Polska jest całkowicie nieopłacalne. Po przystąpieniu do UE Polska utraci część swojej suwerenności państwowej na rzecz instytucji unijnych zwłaszcza w zakresie samodzielnego ustalania stawek celnych i będzie podlegała ustaleniom WTO w ramach UE ja­ko całości. Jednak nawet gdyby udało się przy użyciu ceł zaporowych na impor­towany węgiel doprowadzić do opłacalności wydobycia, to będzie to oznaczało tylko tyle, że koszty działalności kopalń będą ponosili nabywcy, zmuszeni do kupowania droższego węgla. Pojawią się nowe kłopoty związane ze zwalcza­niem przemytu tańszego węgla do Polski, co pociągnie za sobą jeszcze większe utrudnienia w transporcie międzynarodowym i konieczność ponoszenia dodatkowych kosztów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Jowram, nie wiem skąd bierzesz takie teksty ale dla mnie węgiel może być nawet z Ghany byle był by tani.

 

 

Kolego nie bądź ....murzynem i pomyśl trochę o POLSCE. Opinia Jawrama jest bardzo merytoryczna. Zagrożenia płynące z UE są ewidentne i niedoceniane przez polaków. Polski węgiel w dobie kryzysu energetycznego jest dla nas wielkim dobrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.