Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ZSB 14-5C CW400 MM100 ustawienia krzywej a spalanie


kryspin1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kto pomoże w prawidłowych ustawieniach , chodzi mi o podpowiedz co mogę zmienić bo wiem że nie da sie ustawić idealnie .

Ustawienia na CW400

Ogrzewanie manualne stała temper 21

c.w.u sterowanie czasowe 50 stopni na kąpiel a przez reszę dnia 45 tryb ograniczony

min temp zew -20

tłumienie TAK

typ budynku SREDNI

char wykreslna pompy Delta P3

czas wybiegu 3min

sposób regulacji z .p.pocz

system grzewczy podłoga

krzywa 20-36-41

sposób obnizania tryb ograniczony

podn zaworu miesz 5k

wpływ pmieszczenia wyl ( u mnie po właczeniu wpływu w diagnostyce pokazwyał najwiecej 0,5k)

korekta temp pomieszczenia 0k

C.w.u 50

redukcja c.w.u 45

zwiekszenie temp zasilania 25k

Piec skrecony do 9kw c,w.u max 14kw - ogolnie jak jest temperatura + do - 6 do pracuje sobie tak od 18-28% mocy . Martwi mnie tylko to że po właczeniu podgrzewania c.w.u nawet 1h schodzi zanim znów załaczy sie ogrzewanie i przez to wychładza wode w układzie . druga sprawa czy nie skrecić jeszcze tego pieca ??

 

 

 

Dom dobrze ocieplony , mieszkamy 2 msc . Sciany 15 cm grafit 0,032 , podłoga 15cm grafit 0,031 , parter + poddasze ( poddasze skosy lane styropian 15cm) , dach blacho dachówka planuje dac jeszcze miedzy krokwie welne albo piane ) , rekuperator , ogrzewanie podłogowe 100% + 1 drabinka w łazience , okna 3 szyby 0,075Uw , 5 okien dachowych 1,0Uw . dom 110m2. spalanie -10 stopni 8-9m3 , spalanie +5 6m3. czy wg was ok ??

 

 

Screenshot_20190114-203037_Gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz

Mówisz e zwiększenie temperatury zasilania na 40k pomoże? tak miałem na początku ustawione ale jakiś konsultant Junkersa doradził mi żeby zmniejszyć to na 75 stopni że przy ustawieniach 40k grzeje do około 85. teraz pytanie czy to ma wpływ na szybsze załączanie się ogrzewania po podgrzaniu cwu? 

 

Mam 16 startów palnika na 24h z czego cwu to 50% dobry wynik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem ostatnie 2 doby i mam teraz 6 - 8 startów palnika . Z tego co zauważyłem to 90% startów to C.w.u. Ogrzewanie jak nie ma dużej zmiany temp na zewnątrz słońce etc to moze 1-2 starty.

Zmienilem tez ustawienia na piecu 2.3C na 0k

Na cw400 podniesienie temp zaw3d dałem na 2k i na razie jest ok ,osiąga temp żądaną zasilania i temperatura  w pomieszczeniu też.

Wpływ pomieszczenia zmieniłem na 1k i zdecydowanie lepiej. 

 

Mówisz że przy 40k podniesienia temperatury C.w.u szybciej złączy się ogrzewanie ?

Co jest korzystniejsze ?25k-40k

Zastanawiamnie tylko ustawienie na cw400

Pompa Delta P3 3mi  ? Większość forumowiczów widzę że ma sterowanie mocą. 

Ja mam też pompę Wilo za zaworem 3d

 

 

20190131_055725.jpg

20190201_054655.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie mocą się ustawia jak masz sprzęgło. Jak nie masz to p1 do p3, to jest sterowanie ciśnieniem. P3 to większe ciśnienie niż p1.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że ze zdjec twojej kotlowni wynika ze sprzeglo i zawor 3d z silownikiem jest zbedny w twojej instalacji, a co za tym idzie to mm100 i cw 400 tez zbedne. Wydales niepotrzebnie ok. 3000 zl. Co niby ma robic ten 3d jak ty masz samą podłogówkę ? Przeciez to az prosi sie o bezposrednie podpiecie do kotła. Wypierdziel to wszystko i zepnij kociol z instalacją wtedy i na spalaniu zyskasz. No chyba ze w imię jednej drabinki w lazience swiadomie podpiąłes ja przed sprzeglem i postanowiles na to wydac 3 tys. zlotych zeby drabinka byla cieplejsza niz podłoga ale to by znaczylo ze bogaty jestes to i oszczednosci na spalaniu nie maja znaczenia ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też już usłyszałem od jednej osoby że sprzęgło i zawór 3D jest nie potrzebny No ale tutaj chodzi o tą drabinkę która musiała być w łazience bo nie dało się żonie przegadać. 

Na poddaszu Też mam taką rozdzielacz  ale to chyba nie ma żadnego znaczenia już. No skoro hydraulik tak zrobił to raczej nie będę już tego rozwalał niech zostanie jak jest bo ile miałbym tych oszczędności na spalaniu jeżeli wywalę sprzęgło i zawór 3D. Teraz jak jest na plusie około 10 stopni to mam spalanie dobowe 4 m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

przy 2 poziomach temperatur wybierasz sobie temperaturę grzania i temperaturę obniżoną i ustawisz strefy czasowe dla każdej z nich. przy dowolnym ustawieniu temperatury możesz ustawić codziennie chyba 6 okresów czasowych i w każdym z nich zadać inną temperaturę. Ja osobiście korzystam z dowolnego i ustawiłem 1 temperaturę przez całą dobe i cały tydzień tak jak miałem przy węglu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pytanie odnośnie opalania pieca ponad 100 na 24h to bardzo dużo co nie.
Domek ocieplony 130m2, styropian 20 ogrzewanie podłogowe piec to bosh condens gc9000iw +sterownik ten co kolega temp na zewnątrz teraz to 0 stopni i tutaj moje pytanie dobrze ustawione? Troszkę duże zużycie gazu około 170m3 w poprzednim miesiącu1891678cfd201fcb22d4b3c697b7f1b7.jpga648c5eff7230b5c9feb5fc7dc567ce2.jpgfd81cd37ad2043c93b21669df4ecaa06.jpg53ac26f3f76f24c82752abbe709b6a30.jpg91a64cdf75258e8670173ef7ed8c43d0.jpga38a00f92153e41ac7c87b642097e205.jpg501458827382c113470ed53144f85d98.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze kojarzę to przy sterowaniu ręcznym ignoruje sterowanie pogodowe i pilnuje tylko temperatury pomieszczenia w określonym przez użytkownika czasie(ewentualnie można włączyć na stałe). W programie czasowym z dowolną temperaturą uwzględnia tez zmiany temperatury zewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macsss

według mnie przy dobrze izolowanym domku i ogrzewaniu podłogowym bardzo trudno jest uzyskac w praktyce takie różnice temperatur w konkretnych strefach czasowych.  podłogi nie oddadzą wystarczająco dużo ciepła i kocioł bedzie taktował. odpali palnik zmierzy temperatury i okaże sie że prawie nie ma odbioru ciepła więc się wyłączy i tak w kółko. gdyby różnica była 0,5stC może pracowałby nieco płynniej ale u Ciebie różnica jest dużo większa. w okresie temperatury obniżonej będzie startował co określony czas cyklu i po sprawdzeniu odbioru ciepła sie wyłączy. jak przejdzie w czas temperatury grzania będzie uzupełniał straty ciepła z posadzki grzejąc mocniej niż trzeba. ja bym próbował stałej temperatury całą dobe na początek i sprawdzenie ilości startów. Potem ewentualnie obniżenie o 0,5-1stC maksymalnie w okresach kiedy nie potrzebujesz grzać - przez 5 godzin nie ma szans na większy spadek temperatury w pomieszczeniach przy takiej izolacji- chyba że otwierając okna na oścież

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.