Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ZSB 14-5C CW400 MM100 ustawienia krzywej a spalanie


kryspin1983

Rekomendowane odpowiedzi

a jaki jest efekt skręcenia parteru?- grzeje piętro czy nadal słabo? od tego zależy decyzja co dalej. chyba że już wcześniej to zrobiłeś i tylko informujesz że już tego próbowałeś. mozna wtedy jak dobrze pamiętam dołożyć 2 pompę i sterować nią piętro ale tu już moje zdolności magiczne się kończą i musiałby się ktoś z instalatorów wypowedzieć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TIMON120777 żeby osiągnąć przepływ w łazience ok 1,9 l/m aktualnie parter jest skręcony na wszystkich pętlach miedzy 0,5 l/m a 1 l/m , poddasze poza łazienka wszystko koło 1,2l/m  , 4 pętle < 1 l/m , niestety łazienka jest nadal niedogrzana, podłoga mimo przepływu ok 1,9 jest chłodniejsza niż w pomieszczeniach na parterze z przeplywami <1. Wiekszy przepływ bez dalszego kręcenia mocą min. pompy(aktualnie 60 %) lub wyłączenia całkowitego niektórych petli nie jest możłiwy.

Dodatkowo w ustawieniach CW400 zmieniłem Pompa sterowanie mocą MIN - 60 % na Delta P3 tak jak ktoś pisał na tym forum ale wydaje mi się że nic to nie zmieniło ? Czy ktoś może powiedzieć jak ta opcja powinna być ustawiona w przypadku takiej instalacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delta -P1 do P3 to praca ze stałym ciśnieniem im wyższa cyfra tym ciśnienie większe. przy sterowaniu mocą według tego co w instrukcji ma większe ciśnienie . zatem moim zdaniem lepiej jak sterowanie jest według mocy a nie po delcie. 

szczerze to nie wykluczam że ta pompa może być za słaba ale moja wiedza zbyt mała. Może Teres  jak czyta to by coś doradził- on wie więcej w tematach instalacyjnych ode mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może błąd przy montażu podłogi w łazience jakiś?? za duży rozstaw albo inny kwiatek. od strony ekonomii ogrzewania to dostarczyć musisz do domu X ciepła i nie ważne czy to będzie ognisko w salonie czy świeczki w każdym pokoju. sposób jest nieistotny, liczy się tylko ilość energii potrzebnej do uzupełnienia strat. podniesiesz temperaturę żeby było ciepło w łazience to przegrzejesz resztę- wtedy coś zakręcisz żeby wyrównać temperatury i osiągniesz cel czyli komfort termiczny domowników. różnica w kosztach trudna do policzenia jesli będziesz musiał podnieśc temperaturę w rurkach o 1-2stC, może to będzie 100zł wyższy koszt w skali sezonu- tu trza liczyć a moje 2 szare komórki sie nie kwapią do tych działań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, teres napisał:

Przy podłogówce.musisz tak ustawić pompę, żeby były przepływy, nawet kosztem jej żywotności.

Należy pamiętać ze jak się podniesie wydajnośc na pompie to spadnie jej ciśnienie dyspozycyjne i przepływ może wzrosnąć ale nie musi.

Tu trzeba się pobawić pompą i rotametrami,

Z resztą w nowym domu rzadko kiedy przepływ jest większy niż 1,5l/min, przeważnie to 0,8-1,2l/min i tak się liczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

mało informacji podajesz

nie wiadomo jaki system grzewczy i jak dobrana krzywa grzania.

najprościej można odpowiedzieć - robotę załatwiają 2 rzeczy- albo źle dobrana krzywa i przy temperaturze pomieszczenia 21,5st ma za niską temperaturę zasilania, albo bezwład układu (podłogówka) powoduje ze w okresie obniżenia oddaje ona ciepło a potem zanim całość zostanie znowu podgrzana to temperatura jeszcze spada. Moim zdaniem ustawienie stałej temperatury przez cała dobę rozwiąże problem i ustabilizuje pracę kotła i układu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.