Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Junkers + mm100 + cw400 + kominek z płaszczem wodnym


rdboy

Rekomendowane odpowiedzi

Inaczej - zadaj im takie pytanie - Mam termostat pokojowy , który steruje starym kotłem przez styk rozwierny, czy jest możliwe aby ten termostat nadal sterował nowym kotłem Junkersa model ......., który chciałbym nabyć w miejsce starego, w instalacji są same grzejniki.

Zobaczymy co ci odpowiedzą, wg mnie powinna być taka możliwość dla samego kotła.

W oryginalnych schematach kocioł jest sterowany temp sprzęgła , pod które są podłączone kocioł i kominek.

Coś takiego też powinieneś mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na pewno ten z linku to twój kocioł to masz w nim możliwość sterowania stykiem zwiernym -wyjmij zworę, którą zaznaczyłem na czerwono i zobacz co się będzie działo!

Kocioł nie odpali ale co z pompą i zaw 3-D?

U mnie na regulatorze Wolfa to działa jak trzeba, a u ciebie?

junkers podłączenie styku zewn..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rdboy napisał:

 •    - stycznik wyłączający lub włączający pracę pieca gazowego zależnie od wymaganej temperatury wody w obiegu z uwzględnieniem histerezy

W Techu mamy co trzeba. Teraz tylko zgrać to z Junkersem. 

Ale najpierw wyeliminować błędy instalacji. Poniżej kilka kolejnych "kwiatków":

KWIATKI.thumb.png.37a728f4151a0c16f04179a3a746909c.png

POMPY 

- pompa P1 na obiegu wtórnym wymiennika powinna tłoczyć do niego a więc byc na powrocie. Tutaj na zasilaniu tłoczy na obieg CWU oraz do pompy P2 obiegu z mieszaczem. Pompa P2 zasysa z powrotu podłogówki oraz powrotu CWU, ponieważ nie ma tam zaworu zwrotnego ZZ1

- pompa P3 cyrkulacyjna - o niej już pisałem - zamontowana albo na zimnej wodzie, albo zabezpieczenia bojlera są na ciepłej. To wyjaśniłby kierunek strzałki na zaworze zwrotnym ZZ2.

- "wyrzut" z zaworu bezpieczeństwa wprost na gniazdko elektryczne to już hardcore :)

Na razie tyle, choć pewnie ktoś jeszcze coś znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy odniesiesz się do problemów z postu #34?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w która stronę jest strzałka na ZZ2 to możesz podać... Czy w stronę ściany, czy w stronę trójnika z rurką do niebieskiego zbiornika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór zwrotny jest po za kadrem, na lewo od "uciętego" zaworu kulowego. Znajdż na nim strzałkę i napisz, w którą stronę jest skierowana.

1303988491_zzpoprawka.png.40291bb200737315ff70c5de8dc994b6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest tak, jak wcześniej pisałem: pompa cyrkulacyjna podłączona do obiegu zimnej wody, a powinna być do ciepłej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt: "Dobrze że nie podłączyli jej do tego gniazdka za rurami - mieli przecież blisko"

 

@sambor....wygrałeś internety dzisiaj :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.