Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ZSB 14-5C CW400 MM100 ustawienia krzywej a spalanie


kryspin1983

Rekomendowane odpowiedzi

Jak od dewelopera to temp w pomieszczeniach , ta obliczeniowa ma wynosić 20C - tyle mówi norma i nikt w deweloperce więcej nie robi.

Nie wiem jaką temp chce obecny właściciel, ale wg mnie  21-22 to max.

I trzeba tak dobrać temp zasilania aby taka temp była bez ingerencji termostatów.

Małe korekty można zrobić przepływami w pętlach.

Ponadto trzeba prawidłowo nastawić parametry budynku w sterowniku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperaturę zasilania dobierze sterownik w oparciu o temperaturę zewnętrzną, krzywą grzania i temperaturę dla pomieszczenia wiodącego. Zmień sposób wyświetlania z temperatury zasilania na temperaturę wewnętrzną, obniż górny pkt krzywej grzania, sprawdź jak masz ustawioną temperaturę na kotle w krzywej grzewczej domyślnej przy -10stC bo jak patrzę na to co na zdjęciu to masz przynajmniej na sterowniku wyżej maksymalną niż projektową co trochę nie pasuje. Poza tym często serwisant ustawia dla -10stC na kotle wysoką temperaturę i potem sterownik trochę głupieje bo niestety ją równiez bierze pod uwagę przy liczeniu temperatury zasilania. dołożyłbym też wpływ pomieszczenia w okolicy 2K powinien wtedy spokojniej modulować mocą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec jak i ten sterownik cw mam na piecu w kotlowni/garaż niewiem jak rozumieć co kolega pisze jestem strasznie zakręcony odnośnie tego jak mam ustawić temp teraz np piec grzeje 43.5 temp zasilania a w ustawieniach mam górna granica Maks temp zaś. 40 a krzywa projektowa 30 a max zasilania 36

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ładuje zasobnik? Jaką masz CWU temp. ustawioną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz chyba garażu jako "pomieszczenie wiodące"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie wiodące to jest ten regulator temp w pomieszczeniu? . mam taki w salonie ale on jest tylko podpięty (tak mi się wydaje) do tego rozdzielacza który dyktuje czy otworzyć przepływ na podłogówke w salonie a na piec nic nie idzie oprócz tego że mierzy sobie on sam temp na wejściu i wyjściu

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macsss

ten moduł CW400 aby spełniał swoje zadanie powinien być w salonie. Do kotła powinien być podpięty czujnik zewnętrzny. CW400 na podstawie danych z temperatury zewnętrznej, temperatury w salonie i temperatur zasilania policzy sobie jak ma grzac żeby w salonie była oczekiwana temperatura. zapewne z powodu umiejscowienia na kotle pokazuje temperaturę zasilania. jak trafi tam gdzie powinien to będzie wyswietlał temperaturę pomieszczenia wiodącego. odnośnie ustawień. skoro jest na kotle nie będzie działał w funkcji pogodowej. nadrzędne będą ustawienia z kotła.  dodatkowo ze zdjęć CW400 wnioskuję że nie jest aktywne sterowanie pogodowe i steruje według zadanej temperatury grzania i obniżonej a skoro wisi w garażu gdzie jest +15st a ma osiągnąć 22 to wariuje bo palnik załącza a dodatkowy czujnik o którym piszesz w salonie odcina zasilanie podłogówki co sprawia że nie ma odbioru ciepła - efekt wyłaczenie palnika i tak w kółko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałeś że masz tam już jakiś sterownik- jeśli jest na przewodzie 2 żyłowym to wystarczy zamienić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten sterownik to bezprzewodowy i steruję zamykaniem i otwieraniem pętli w salonie(jakiś model salus) na sterownik mam już pomysł tylko pytanie w instrukcji jest przewód o przekroju od 0.75 do 1.5mm muszę ciągnąć kabel od kotlowni do salonu

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz wybrać inne pomieszczenie wiodące. jak masz dobrze wyregulowaną podłogę i równe temperatury w każdym pokoju to możesz sterownik powiesić w dowolnym pokoju tam gdzie łatwiej będzie z kablem dotrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, może ktoś jest w stanie mi podpowiedzieć.

Od jakiegoś czasu próbuje wyregulować taki zestaw: 

Piec JUNKERS ZSB 14-5C plus sterownik CW400 , instalacja 100 % podłogówka + 2 drabinki z podłogówki, 2 rozdzielacze : Góra 11 Pętli , Dół 9 Pętli , łącznie ok 165 mkw podłogówki rozkładana co 15 cm , łazienka co 10 cm.

Czy taką instalacje da się obsłużyć tylko i wyłącznie przy pomocy pompy z pieca ? Bo cały czas walcze z niedogrzewaniem górnej łazienki. Temp ustawiona bardzo wysoko na 24 w łazience na górze jest zimna podłoga ok 21,5 stopnia.

Sterowanie mam ustawione krzywą z temp początkową , 25-38-40, Wpływ pomieszczenia 5k, z obniżeniem ale po lekturze forum widze że trzeba je skasować. Czujnik jest na dole w korytarzu. Dopiero (sterowanie mocą pompy) wartość MIN: zwiekszyłem ten parametr do 60 % przepływy w górnych pętlach >1,5, ale z tego co wyczytałem w tym temacie bardziej odpowiednie w moim wypadku byłoby sterowanie Dleta P3 ? Czy takie potkręcenie pompy jakie mam obecnie nie wpłynie znacząco na zużycie gazu/żywotność pompy?

Jednak mimo przepływu w łazence na górze ok 1,5 nadal jest ona niedogrzana, na obecnych ustawieniach nie jestem w stanie jednak osiągnąć wiekszego przepływu w tym pomieszczeniu

Będe wdzięczny za pomoc:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłoby najprościej jednak na obecnych ustawieniach to jest już maksymalny przepływ, pytanie czy sterowanie mocą pompy jest prawidłowe w takiej instalacji czy powinienem zmienić na sterwanie Delta P 1..3 ? Bo jakoś nie można znależć za duzo informacji na ten temat w instrukcji. Aktualnie mam sterowanie mocą MIN. 60 mocy% - poniżej 40 % praktycznie nie było przepływów na pietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może trzeba iść metodami staroświeckimi  i zacząć od regulacji przepływów w pętlach znajdujących się najbliżej kotła. zmniejszenie ilości wody w pętlach bliższych sprawi że siłą rzeczy popłynie dalej i zasili te odleglejsze. tak się robi z kalafiorami a podłoga to przecież kaloryfer tyle że położony a nie postawiony. możliwe że wtedy trzeba będzie odrobinę podnieść temperaturę zasilania ale to raczej nie zaboli tak bardzo jak gonienie pompy na 100% non stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.