Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przepływ na rotametrach.

doctor82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie mogę zwiększyć przepływów na rotametrach. Osiagam Max 2l. W domu jest ogólnie ciepło ale brak komfortu ciepłej podłogi. Jak przymkne zaworki od napedow to przeplyw wzrasta. Pompa na do rozdzielacza podłogówki to grundfos Alpha 2 4m. Rozdzielacz 7 pętli . 2 pętle max 100 M . Nastepne ok 70. Czy pompa zaslaba.?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Dopuszczalna obliczeniowa temp powierzchni podłogi wynosi dla pomieszczeń mieszkalnych 29C a dla łazienek ,

gdzie z założenia ma być cieplej o 4C - temp podłogi to max  32C .

Ogrzewanie podłogowe to ogrzewanie całego pomieszczenia a nie samej podłogi.

Największy komfort jest jak podłoga jest chłodna a nie ciepła.

Zwiększenie temp samej powierzchni podłogi można osiągnąć tylko przez zmianę konstrukcji całej płyty grzejnej, a nie przez podniesienie prędkości przepływu lub podniesienie temp czynnika ( wody) - gdyż wtedy także rośnie temp w całym pomieszczeniu.

Najcieplejsze posadzki są przy cienkim anhydrycie, który dobrze i szybko przewodzi ciepło, dodatkowo musi być bardzo dobra izolacja od dołu posadzki, aby ciepło nie uciekało w dół.

• 1 rok później...

Sambor czy jest jakiś określony minimalny przepływ w rotametrach? U mnie osiąga temp w pomieszczeniu na poddaszu przy przepływie ok 1litr, nie za mało? Na parterze jest to 1.5l.
Coś wyczytałem, że tak jest źle bo duża różnica jest pomiędzy zasilaniem a powrotem z podłogowki, czy to nie ma znaczenia?

13 godzin temu, Szczypiorr napisał:

Chyba nie zrozumiales mojego pytania :) temperatura jest dobra w domu. Tylko czy nie jest to źle dla instalacji że jest tak mały przepływ i różnica temp zasilania i powrotu

U Ciebie nie jest źle, tylko trudno to regulować. Ja odnosiłem się do postu @doctor82

Co znaczy najlepiej dla instalacji?Ma być najlepiej dla użytkownika czyli przepływy powinny być tak dobrane aby przy danej temp zasilania uzyskać w poszczególnych pomieszczeniach komfort cieplny.I tak jak było już wspomniane przepływ w pojedynczej pętli nie powinien być raczej mniejszy niż 0,7l/min bo wtedy pętla może mieć tendencję do zapowietrzania

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.