Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rotametry - regulacja przepływów


Manti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 🙂

Szybkie pytanko, w moich rozdzielaczach mam jakieś strasznie gówniane rotametry, znaczy się bardzo ciężko się nimi kręci, jeden chodzi lżej, drugi ciężko aż strach że zaraz coś pęknie, czy mogę ewentualnie rozkręcić wszystkie rotametry na maxa, a przepływy regulować sobie zaworami na powrocie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Instalacja nowa, po prostu zachowują się jakby były z jakiegoś "tandetnego" plastiku, jak będę w domu to dodam fotki 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@tomekbSorrki że zamuliłem w temacie, ale dopiero powoli dochodzę do siebie po świętach. Generalnie załapałem o co chodzi z tymi rotametrami, mają takie nakładki plastikowe które jakby tak przepuszczają przy kręceniu i dlatego są takie dziwne trzaski, jak się ściągnie tę nakładkę to kręci się względnie spoko. Jednak mam trochę inny problem, chodzi o to że jak próbuję zrobić przepływy na około 1, to zaczyna się dość głośny szum w instalacji, jak zmniejszę bieg pompki z grupy mieszającej to przepływy są mega słabe i ciężko je jakkolwiek regulować 😕 Jak dam rotametry na maxa otwarte szum całkowicie znika, zacznę regulować przepływy tymi zaworkami na dole, to nawet jak się ustawiają przepływy na takiej jak chce, to szum się już nie pojawia, czy to możliwe że w mojej rozdzielni mam źle zamontowane rotametry i powinny one być na powrocie? Mam jedną grupę mieszającą która obsługuje dwie rozdzielnie na dwóch kondygnacjach, łącznie 104 m2, podłogówka i dwa grzejniki żeberkowe w łazienkach podpięte pod rozdzielacze od podłogi,  myślałem że to może wina za słabej pompki (Grunfos auto L 25-70 180), puszczałem na rożnych biegach i trybach (ciśnienie stałe, charakterystyka stała, nawet w trybie max). Problem jest taki, jak się spodziewałem zanim się wprowadziłem, na dole ciepło, na górze chłodniej. Walczę z tymi przepływami tak, aby jakoś to w miarę wyregulować, da się to w ogóle ogarnąć bo dostawiania kolejnej grupy mieszkającej z osobnym termostatem tylko na góry?

grupa.jpg

nakladka.jpg

rozdzielnia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.