Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Ekoenergia - problemy i spieki


adamu

Rekomendowane odpowiedzi

Temat dla użytkowników tego palnika , sam posiadam wersje 15-25kw czyli średnia . Niezależnie od groszku i nadmuchu tworzy się spiek na początku od strony podajnika oraz z boku od strony drzwiczek , serwis kiedyś przysłał zastępcza koronę z samymi otworami , ale to nic nie dało dalej tak samo . Na forum poruszany był również temat wypiętrzania paliwa przez ślimak i tam zwiększone ciśnienie . Jak to wyglada u was czy ze strony serwisu dostaliście jakaś pomoc . Ja przesyłałem im zdjęcia co się robi to dostałem odpowiedz , ze palnik wielopaliwowy i tak ma i najlepiej palić groszkiem 24mj to jest śmiech . Sam osobiście mam dość dzień w dzień przebywania w kotłowni i rozbijania spiekow na palniku ( dochodzą do deflektora i blokują podajnik ).Testowane groszki nie speikajace podawanie częste nadmuch minimalny nic nie pomaga . Nie liczę może na to ,ze producent przyzna się do złe skonstruowanego palnika , ale do rozwiązania sprawy , może inne kanały powietrzne w koronie ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, adamu napisał:

........najlepiej palić groszkiem 24mj to jest śmiech . Sam osobiście mam dość dzień w dzień przebywania w kotłowni i rozbijania spiekow na palniku.........

Witam.

W cytacie sam dałeś odpowiedź. Palić groszkiem 24MJ i śmiać się ...czy dzień w dzień w kotłowni...

Świąteczne pozdrowienia z salonu przesyła palący groszkiem max 24MJ........siedzącemu w kotłowni koledze, palącemu wysokospiekającym groszkiem o dużej ilości MJ...

YARO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groszek o mocy 26mj mocnym nazwać tez nie można , paliłem sibugola jak wspomniałem wyżej (testowane groszki nie spiekajce ) i tez było podobnie wypalali się na popiół ale w tych samych miejscach wchodził spiek tyle za dało się go łatwiej rozkruszyć niż ten przy węglu 26-28 .

Tu jest wina producenta ,ze złe skonstruował palnik i powinien on dazyc do rozwiązania problemu . Ewentualnie wynajmę rzeczoznawcę lub osobę z odpowiednimi papierami do oceny i stwierdzenia problemu i chyba założę im sprawę w sądzie . Innego wyjścia nie ma skoro serwis rozkłada ręce . Mam pieniądze Ekoenergie mogę wyrzucić na złom i kupić coś normalnego tylko ,ze nie ma nic pług&play do kotła potem co się okaże sterownik do przeprogramowania . Wyjście nowy kocioł , ale czytając to forum nie ma nic godnego uwagi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Oczywiście że masz rację w tym że zawsze będzie odpowiadał producent.

Ja chciałem z innej beczki...nie posiadam ekoenergii mimo że już zmieniałem kilka razy palniki u siebie.... i nie tylko :)), i właśnie dlatego, zanim kupiłem pierwszy, który się nie sprawdził, od razu czytając forum zdyskwalifikowałemna samym początku... dokładnie z tego powodu co kolega założył ten temat.

Od dobrych kilku lat temat jest wałkowany a ludzie nadal kupują, tylko z własnych obserwacji wywnioskowałem że ekoenergia jest bardzo wymagająca co do jakości węgla. ....wystarczyło tylko przed zakupem poczytać...i nic więcej...

Yaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio walczyłem z ekoenergią  4 dni i dałem spokój zaklinanie otworów nic nie dawało. Co prawda po zmianie stera na pid było lepiej ale jednak na nic. Kolega postanowił zmienić palnik no i  założyliśmy palnik rynnowy od witkowskiego problem zniknął kolega zadowolony. Dlaczego akurat rynna bo najłatwiej ja zaadaptować można kupić samą głowicę a np. był plan na sv200 ale trzeba kupić cały zestaw a to już koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wy wszyscy przejdziecie na pellety jest tam tyle możliwości zarządzania piecem i nie ma prawie żadnych problemów z działaniem pieca wystarczy kupic dobry pellet to przecież odnawialne źródło energii a wungiel nie!!! Ludzie obudźcie się!!!

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tyle tylko do powiedzenia to nie pisz nic na tym forum bo kolega potrzebuje pomocy nie wywodów jak to na pellecie jest fajnie no i drogo bo Barlinek 1100 za 19mj to nieporozumienie i nie jest tak do końca bez problemów , gazem wychodzi tanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat tylko dobrze radze ja np. Kupuje po 800 za tone i jestem zadowoliny i to bardzo

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autora tematu mogło by sporo kosztować ogrzewanie pelletem , Koszt ogrzewania: 16 332,00 zł / rok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marcus312 napisał:

Autora tematu mogło by sporo kosztować ogrzewanie pelletem , Koszt ogrzewania: 16 332,00 zł / rok 

Jak żeś to wyliczył? Bo wychodzi ok 20 ton pelletu. Zakup pelletu robi się poza sezonem ( maj, czerwiec) i wcale nie trzeba kupować Barlinka. Zresztą i Barlinek poza sezonem można kupić za 900-950 zł, a lokalny po 800zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku autor tematu podał link z wyliczeniem  zapotrzebowania na energię http://cieplowlasciwie.pl/wynik/4wzw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo mozna wymieszac czarna perle z ekogroszkien i siedziec w salonie i saczyc winko zamiast robic habilitacje z ustawien

Albo wysokoenergeryczny wegiel z pelletem efekt taki sam

Cena tony 680 po wymieszaniu sezon 5 ton

ef30d25aa3acc1a508afd8d4a540b992.jpgfd1a165eb15c40adbc72a7e28e3eeb68.jpg028907e1f8c39d6078ea51322252d7d2.jpg8777fb56212f89736461e2addd1dabf6.jpg

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i robi sie ciekawie dobrze że jest to rozbudowane forum wystarczy znaleźć odpowiedni wątek i na pewno takie są jak właściwie ustawić swój piec ja zacząłem od tego sezonu palić pelletem i nadal się tego pieca uczę przede mną jeszcze długa droga noce spędzone w kotłowni ale jakoś powoli to rozgryzam pozdrawiam i przepraszam za swoją stanowczość ale widzę co się dzieje na świecie i tylko mogę zachęcić co nie jednego z was do przemyślanych decyzji

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się sporo robi się ciekawie a klimat i tak ponoć nie ociepla się od węgla jak niektórzy głoszą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wungiel kopci jak... Nic nie widać jak się idzie na spacer czuć gdzie niegdzie woń nie dopalonego plasticzku ach tylko łyk powietrza zaczerpnąć i gites bo co niektórzy i takie to techniki palenia stosują... Ach to tylko u nas jest możliwe rozumicie Polskaaa ;(

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel nie umiejętnie  spalany kopci .Oby za nie długo nie okazało się że lepiej spalić plastik w piecu niż go jeść w żywności .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem w zeszłym roku mieszać pellet , wypalał się szybko nawet nie było go widać na palniku problem był ten sam , w tym roku wapno budowlane dosypuje dzień w dzień mieszam 0 roznicy . Mam wersje z zapalarka już nawet chciałem uszczelniać od niej wlot bo myślałem ,ze tam się powietrze jakoś przedostaje ,ale to również nie to .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu masz rację

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem w zeszłym roku mieszać pellet , wypalał się szybko nawet nie było go widać na palniku problem był ten sam , w tym roku wapno budowlane dosypuje dzień w dzień mieszam 0 roznicy . Mam wersje z zapalarka już nawet chciałem uszczelniać od niej wlot bo myślałem ,ze tam się powietrze jakoś przedostaje ,ale to również nie to .
To kup ekogroszek z wegla brunatenego

Zrob mieszanke i daj znac co wyszlo

Nie rozumie czemu wszyscy tak uparcie mecza sie nad tymi ustawieniami dla wegla wysokoenergetycznego

Kosztowo to to samo czy slaby 22 mj czy mocny 28 mj
Kosztuje to tyle samo pln

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, breaku napisał:

Kiedy wy wszyscy przejdziecie na pellety jest tam tyle możliwości zarządzania piecem i nie ma prawie żadnych problemów z działaniem pieca wystarczy kupic dobry pellet to przecież odnawialne źródło energii a wungiel nie!!! Ludzie obudźcie się!!!

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka
 

Zdarza się ,że pellet nie jest tak do końca ekologiczny pakują w niego co popadnie ,nawet odpady z płyt wiórowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zostało to po tym ,ze w starym tłokowcu wszystko się fajnie spalało . Nie kupuje węgla na składzie bo to nie wiadomo tez jaka kaloryczność , na internecie węgle polecane i spalane przez użytkowników to min .26mj -28mj . Sibugola wspominałem paliłem nie mam dobrych opinii worki liche dużo przesypywanych mokry , a co najważniejsze problemu nie likwidował . 

Polskie groszki dostępne w sklepach internetowych jakie są polecane , chociaż w moim rozumowaniu płacić te same pieniądze za 22mj , a o wiele więcej tego pójdzie . Tez chce spinać pasa na wiosnę ocieplenie stropu jesień ściany . Wyglada na to ,ze ten kocioł skończy u mnie prace na rzecz czegoś nowego , tylko wypalić to ci się da .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuc fotki tych twoich spiekow



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marcus312 napisał:

W innym wątku autor tematu podał link z wyliczeniem  zapotrzebowania na energię http://cieplowlasciwie.pl/wynik/4wzw

To wyliczenie jest jakieś chore ( 16 tys zł) .. Nawet niach ogrzewa 250/2, to musiałby okien w domu nie mieć aby spalić prawie 20 ton pelletu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę czyli podstawione złe dane do obliczeń kalkulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.