Skocz do zawartości
IGNOROWANY

@ Palnik rynnowy "witkowski"


abcde

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, witek1234 napisał:

Średnia to 6 kW? Coś koło tego. 

Rynna APR ma podane moce w zakresie 12-35 kW  nie wiem czy to dobry pomysł  budować taki mocny palnik i dusić go  na takich małych mocach jak 6 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Klaudiusz3 pamiętasz może potencjał rynny na pellet u ekogroszek? Di tej pory paliłem miałem i dla pelletu na próbę zostawię 21kg/h ale za ok 2 miesiące przejdę na eko jak skonczy mi się miał i będę musiał przestawic parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcus312 napisał:

Rynna APR ma podane moce w zakresie 12-35 kW  nie wiem czy to dobry pomysł  budować taki mocny palnik i dusić go  na takich małych mocach jak 6 kW.

Marcus, dzięki za uświadomienie tego szczegółu. Nie wiem dlaczego ale chyba zasugerowalem się filmikami że można ustawić moc na powiedzmy 10 kW a ster już dalej kieruje procesem spalania. 

Więc co, pozostaje Skam ? Sv200n pracuje na niskich mocach ( chyba 4 - 5kW ) i to załatwi problem? U mnie te 6 kW to raczej średnia z sezonu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiary i dobre chęci. 

Niestety ja tak mam że przekonuje mnie to o czym poczytam czy zobaczę jak działa. Opinie też biorę pod uwagę. 

Chciałbym coś co ma fajny design i sprawdzone rozwiązania . Ważny też jest renomowany sterownik i palnik który cieszy się uznaniem. :) A w tekli nie wiem co włożyli bo nawet opisu brak tylko że ma sterownik ustawiany w trzech zakresach (czort wie z czym to zjeść bo zero szczegółów) chyba bez pid i żeliwna retorte. Dla mnie to za mało. A specjalnie szukał nie będę skoro to takie tajne. 

Ale miło że chcesz pomóc:)

Edytowane przez witek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek polecam tego skamp-pv 13kw z sterownikiem skzp02 ten zestaw super się sprawuje ma narazie najlepszy palnik na rynku. Jest jeszcze mały skamp-pv 9kw może ten był by lepszy dla ciebie.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeżeli skzp 02 będzie widział że potrzeba małą moc to taką zastosuje. Jezeli będzie np. minus 20 lub minus 10 i kiepska wietrzna pogoda a do tego grzejniki dobrane na styk to wtedy będziesz płakał że zimno w domu i spalanie duże. Pamiętaj że najczęściej wszystkie przeliczenia dotyczą 21 st w domu max. 

Ja zawsze montuję troszkę większe grzejniki i kociołek z małym zapasem. Wtedy nawet przy prostej i stalacji wystsrczy niższa temp na piecu i np. termostaty na grzejnikach. 

Teoria swoje a praktyka swoje. Najważniejsze to uniwersalność rozwiązania i efektywność. 

Ale oczywiście każdy ma prawo do swoich przemyśleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam komputera sprawnego ale podeślę linka z pracy co mi tam wychodzi na Ciepło Właściwe. Chociaż wynik sprawności spalania wychodzi taki sobie. Spalajac 4 tony kalorycznego mam 60% a gdy spalam 5 ton słabego to już 50%.

Grzejniki żeliwne 70 cm wysokie i raczej dobrane pod wyższe parametry grzania bo dali 1 żeberko na 1m2. Mniej wiecej. Potem podam link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Od kilku dni palę prawie nowym zestawem od witkowskiego (zasobnik, palnik, negros) z sterem SKZP, zestaw podgrzewa starego zasypowca Zębiec SWK21, ogólnie jest OK ale zauważyłem że w popiele jest nieco niespalonego, skoksowanego groszku.

Patrząc na palnik płomień wydobywa się z górnej części z pod deflektora, natomiast dolna warstwa jakby tylko rozżarzona.

Co może być przyczyną?

Możliwe zatkane otwory od dołu/boku?

Tymczasowo palę Dragonem Premium z Brico 24MJ, w kotle siwo.

Dmuchawa DM80

Powietrze 5-24

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amanda może masz za dużo powietrza ( od tego szlaka ) a jeżeli masz za "głęboko" żar to przyczyn może być kilka.

Najczęściej to złe wpisanie kaloryczności opału. Wystarczy zaniżyć wartość. To poskutkuje przesunięciem  żaru w stronę  palnika. Kolejna sprawa to może na czuwaniu stoi długo bo jest dość ciepło na zewnątrz.

Najszybciej chyba jednak to kwestia tej pierwszej opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale szlaki w sumie nie mam, wygląda to jakby opał który jest na górze spalał się ok a im bardziej w dół, przesuwał się wzdłuż rynny nie do końca wypalony.

Na czuwanie nie wchodzi, moduluje cały czas.

Załączam filmik jak sie toto pali, nie wiem czy dokładnie widać. Deflektor to docisk sprzegła  :)

Kaloryczonść mam ustawioną na 22,3MJ

 

Edytowane przez Amanda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze przesunął płomień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stronę podajnika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palić ma się najbliżej środka palnika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyłem kaloryczność o dwa "oczka" i... rano alarm - przekroczona temp podajnika, cofnąłem/zwiększyłem o 1 oczko, czekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz tak ustawić żeby płomień był na srodku rynny pomiedzy deflektorem nakladanym na rynne a brzegiem. Jezrli przekroczyles temp.podajnika to ewidentnie cofnął się żar. Może masz lewe powietrze gdzieś? Lub za malo ppdawania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 godzin temu, 8010 napisał:

Może masz lewe powietrze gdzieś?

A najpewniej uszczelka na pojemniku paliwa nieszczelna... :(

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieszczelność możesz mieć na zasobniku jak pisze @Jozefg1 lub przy mocowaniu do pieca lub w drzwiczkach pieca.

Przyczyn może być wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wczoraj wyłączyłem palnik, i wyczyściłem go. Otwory w sumie nie były pozatykane ale wewnątrz, pod spodem przestrzeń powietrzna była w dużym stopniu zajęta przez pył/popiół.

Palnik(cały zestaw) kupiłem od gościa który, wg jego informacji, palił nim ok tydzień, faktycznie z zewnątrz całość wyglądała na lekko przybrudzona ale zdążył "napakować" tam popiołu:)

Nieszczelności sądzę że nie ma, od początku paliłem ok 7 dni bez problemu z podwyższoną temp podajnika

Rozpaliłem wczoraj i dziś rano temp podajnika 37st, w domu będę dopiero wieczorem ok 21szej - popaczam na efekty :)

Dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Czytam  forum od kilku lat i widzę podstawowy błąd. Temperatura wody powrotnej z kotła powinna wynosić co najmniej 61 C. Od dwóch lat korzystam z palnika APR i regulatora Negros, który reguluje temperaturę kotła maksymalnie 70 C.Minimalna temperatura kotła wynosi około 65 ° C.W takich temperaturach na ścianach kotła występuje niewielkie zanieczyszczenie.Temperatura wody w grzejnikach jest kontrolowana przez inny sterownik R3V.Istnieją więc dwa oddzielne koła grzewcze, koło kotła i koło radijatorow. Sterownik R3V steruje inną pompą obiegową  i zawórem trójdrożnym. Sterownik R3V odbiera sygnaly oparciu o temperaturę na wyjściu za zaworem  i pogodowa w zależności od temperatury pomieszczenia z czujnikiem temperatury. Boijler  jest połączony z kołem grzewczym kotła za pomocą zaworu sterowanego termostatem. .Sam zainstalowałem pompy kotła, zawór trójdrożny, zawór termostatyczny 61 C  ,sterowniki i czujniky  według projekt inżyniera  hidraulika  i wszystko działa świetnie.

IMG_20190925_160907 (1).jpg

IMG_20190925_160841.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem temp podajnika 39, ale mimo wszystko nie dopala, wypadają do popielnika ziarna nie do końca spalonego groszku (nie dużo ale są).

Zwiększyłem o oczko kaloryczność, czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawanie w auto zrób na 4s. Powietrze min. ciut do góry może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po korekcie kaloryczności, na plus, jest nieco lepiej ale nie do końca, nadal są niedopalone ziarenka.

Ale... to już końcówka Dragona więc niech się tak już dokończy, Stabek czeka :)

Obecnie mam potencjał=16,3, czas podawnia=3s, powietrze 5-28, kalorycznosć 24,5MJ, moc kotła 20, modulacja 10-50

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy to nie dopalony węgiel czy może jakis syf ktory w nim jest. Ja paliłem mialem a w tym roku eko ze składu nawet nie wiem z jakiej kopalni. Rynna witkowskiego łyknie wszystko. Probowalem pellet i też poszło tylko drogo wychodzi. Ja mam podawanie na 4s. a powietrze max. bym ciut podniósł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.