Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły i palniki pelletowe - Wasze wrażenia i opinie


Benton661

Rekomendowane odpowiedzi

@Tomek0407 tak jest. Pisałem o tym już w tym temacie. Tam nawet podane są pojemności bufora dla danej mocy kotła. 

@robin60 no kocioł instalujemy zgodnie zgodnie DTR, nie ma co zaginac rzeczywistości. Przy nowych kotłach temperatura powrotu to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to jest coś dziwnego? Np. Biawar wymaga, aby temperatura powrotu wynosiła 60 stopni. Co w wielu pewnie przypadkach, jest nieosiągalne nawet teoretycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta temperatura spalin przy utylizacji drewna?

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej utylizacji drewna  to bufor by się przydał , robin wyciągnąłeś czujnik spalin bo bałeś się że się uszkodzi  czy nie chciałeś żeby się okopcił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa kotłowa / sprzęgło / czy jakiś tam krótki obieg z wymuszeniem - czemu tutaj miałby być problem z dogrzaniem powrotu?
Podoba mi się tutaj postępowanie np. lazara i innych peleciakopodobnych - dają zawór, pompę w standardzie, masz to zamontować i koniec - problem rozwiązany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak  pytałem bo tez będę utylizował swoje ,tylko jak się zrobi zimniej , i jak będę miał czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robin60 napisał:

Eejj  @Dracogo można osiągnąć 60 na powrocie. Nawet przy utylizacji drewna na ruszcie awaryjnym.dane.thumb.jpg.9b50f70a037d188eecaa2069180feb6e.jpg

Szczególnie wtedy, gdy pracuje zasobnik CWU, prawda kolego?

A co Ty niby chciałeś tym udowodnić? Normalne jest, że podczas dogrzewania bojlera do wysokiej temperatury, temperatura powrotu może też być wysoka.

Temperatura zadana bojlera 48 a aktualna 60,6 tyle samo co powrót. Przypadek? Wcale nie. To nie robi na mnie żadnego wrażenia Panie kolego.

 

P. S.

Czy ja napisałem, że to jest niemożliwe? Tylko trudne czasem do osiągnięcia na stałe, podczas normalnej pracy obiegu CO jeśli ochrona powrotu jest niewydolna.

Edytowane przez Dracogo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomek0407 napisał:

Nie chciałbym odgrzewać lub podgrzać tematu w kwestii kotłów typowo pelletowych i montażu do nich bufora ale wczytuje się w instrukcję Laguny  a tu taki zapis.

Kol. Puławiak montujesz je z buforkami, czy nie, fakt jest to nieobligatoryjne aczkolwiek zalecane przez producenta.

493489963_Zrzutekranu2018-10-28o07_33_29.png.3f830399cd38c848ffa5c7ba6fea1e05.png

 

Zalecane przez producenta - zgadnijcie dlaczego. Zadałem oczywiście Włochów takie pytanie. Odpowiedź powaliła mnie na kolana "bo inaczej podłogówka może wybuchnąć"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręcisz Panie kolego, bo wcześniej pisałeś, że wcale nie zalecają buforów w połączeniu z tymi kotłami. A tu masz czarno na białym, jak to mówią. A teraz znowu wymyślasz kolejną historyjkę, dla uzasadnienia poprzedniej, którą zdementowała instrukcja  wydana przez producenta. Czyli sam producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Puławiak napisał:

podłogówka może wybuchnąć"

Jak jest z PEX i się zagotuje to wybuchnie tzn może się uszkodzić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto normalny, zasila ogrzewanie niskotemperaturowe wprost z bufora, bez zastosowania mieszacza 3D?

Tym bardziej wtedy, gdy bufora brak.

Edytowane przez Dracogo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Dracogo napisał:

 bo wcześniej pisałeś, że wcale nie zalecają buforów w połączeniu z tymi kotłami.

Gdzie? Bo ja wcześniej pisałem że w instrukcji zalecają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dracogo napisał:

Szczególnie wtedy, gdy pracuje zasobnik CWU, prawda kolego?

A co Ty niby chciałeś tym udowodnić? Normalne jest, że podczas dogrzewania bojlera do wysokiej temperatury, temperatura powrotu może też być wysoka.

Temperatura zadana bojlera 48 a aktualna 60,6 tyle samo co powrót. Przypadek? Wcale nie. To nie robi na mnie żadnego wrażenia Panie kolego.

 

P. S.

Czy ja napisałem, że to jest niemożliwe? Tylko trudne czasem do osiągnięcia na stałe, podczas normalnej pracy obiegu CO jeśli ochrona powrotu jest niewydolna.

Niestety kolego @Dracogo mylisz się zasobnik CWU nie pracował , gdyż pompa była STOP. To po pierwsze 

Po drugie kto montuje czujnik temp. powrotu na obiegu CWU. Tak , że się zagalopowałeś z Tą swoją wszechstronnością i odpowiedzią.

Ja chciałem Ci pokazać , że temperatura powrotu obiegu CO może być wysoka bez podgrzewania obiegu CWU to był po prostu czysty przypadek , zbieg tych temperatur.

Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, robin60 napisał:

@Dracogo

Po drugie kto montuje czujnik temp. powrotu na obiegu CWU. Tak , że się zagalopowałeś z Tą swoją wszechstronnością i odpowiedzią.

A gdzie ja kolego napisałem, że czujnik temp. powrotu jest na obiegu CWU?

Jeśli temp. komfortowa CWU, jest ustawiona na 48 stopni, a zasobnik ma temperaturę dużo wyższą, to jasne jest, że pompa bojlera musiała wcześniej pracować powyżej temperatury zadanej.

P. S.

A poza tym, bo widzę że nadal nie rozumiesz. Nie twierdziłem nigdy, że nie można wogóle uzystać odpowiedniej temperatury powrotu. Ale z doświadczenia wiem, że wiele instalacji ma problem z osiąganiem mininalnej  temp. wymaganej przez producenta kotła.

Edytowane przez Dracogo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eliks napisał:

Gdzie? Bo ja wcześniej pisałem że w instrukcji zalecają. 

A widzisz kolego eliks, że jest to cytat z mojej wypowiedzi, która znajduje się pod postem kolegi Puławiaka?

Więc chyba jasne, że nie było to skierowane do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Dracogo napisał:

A widzisz kolego eliks, że jest to cytat z mojej wypowiedzi, która znajduje się pod postem kolegi Puławiaka?

Więc chyba jasne, że nie było to skierowane do Ciebie.

Wiem kolego Radecki do kogo to kierowales,  pytanie moje było żebyś tą wypowiedź Pulawiaka przytoczył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, eliks napisał:

Wiem kolego Radecki

Nie wiem, do kogo Ty rozmawiasz cytując moje posty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dracogo napisał:

Nie wiem, do kogo Ty rozmawiasz cytując moje posty :D

*Darecki, czeski błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robin60 napisał:

Pompa pracowała do 53 st. i STOP pozostała wartość to lekka grawitacja obiegu.

Lekka grawitacja powiadasz?

O jakiej grawitacji Ty piszesz, skoro inna pompa pracowała?

 

Edytowane przez Dracogo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, eliks napisał:

*Darecki, czeski błąd.

Ja bym nie nazwał tego czeskim błędem, tylko siłą sugestii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dracogo napisał:

Ja bym nie nazwał tego czeskim błędem, tylko siłą sugestii.

 

 Nie uciekaj od tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.