Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły i palniki pelletowe - Wasze wrażenia i opinie


Benton661

Rekomendowane odpowiedzi

 A 1000 l zbiornik do podlaczenia kotla i solarow to bojler czy bufor?

Mozemy nazwac go bojler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, technologia galopuje z predkością światła, już trudno nadążyć heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Visitor1230 napisał:

https://www.froeling.com/pl/produkty/pelety/p4-pellet.html

Tak sobie patrze na te Frölingi… Opcja, kondensacyjny wymiennik ciepla dostawiony za kotlem z tego co widze. Ciekawe

No ciekawe rozwiązanie spaliny już przeczyszczone plus dodatkowe automatyczne płukanie - Ciekawe jak to jest w Lazarze bo co do kondensacji przy pellecie narazie jestem sceptyczny - bardzo zanieczyszczeń i duze ryzyko zapychania błotem - znaczy popiołem z wodą. Tym bardziej że jak narazie niewielu producentów zdecydowało się na technikę kondensacyjną w pellecie. A ci którzy zaryzykowali jakoś specjalnie tych urządzeń nie promują 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PioBin napisał:

 A 1000 l zbiornik do podlaczenia kotla i solarow to bojler czy bufor?

Mozemy nazwac go bojler.

Bufor to akumulator ciepła a wymiennik do cwu to coś zupełnie innego. W tekst który zacytowałeś dotyczył podgrzewania cwu a nie akumulacji ciepła ( czynnika grzewczego ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Visitor1230 napisał:

https://www.froeling.com/fileadmin/content/produkte/Prospekte_Flyer/EN/EN_Prospekt_PE1_Pellet.pdf

Fröling P1 7 kW. Modulacja od 2. Mozna? … Mozna. Dane techniczne na ostatniej stronie.

Ale już 15 to 4,5-15 . Tylko wade mają jedną drobną - cena przyprawia o palpitacje serca

Edytowane przez Puławiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak szczerze ile jest chalup co potrzebuja wiecej niz te 7kW? Na full i tak wciagnie 40 kg pelletu na dobe. Do kazdego mniejszego, jako tako ocieplonego domu wystarczy w zupelnosci.

Edytowane przez Visitor1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już jesteśmy przy rozwiązaniach za grubą kasę to podrzucę wam jeszcze jedną ciekawostkę na wieczór - co prawda nie do pelletu ale do zrębki ale zwróćcie uwagę na palenisko i jego konstrukcję i konstrukcję podajnika zwłaszcza na rurę podającą - co ciekawe kwadratową rurę podajnika zanim zobaczyłem w purowinie widziałem wcześniej u jednego z polskich producentów palników pelletowych - mojego ziomka - Zgadnijcie jaki palnik na pellet pochodzi z Puław . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na pytanie: Chodzi o palnik ECOMAT :)

PS

Kocioł na zrębki wymiata :) Cena pewnie też :)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Puławiak napisał:

To jak już jesteśmy przy rozwiązaniach za grubą kasę to podrzucę wam jeszcze jedną ciekawostkę na wieczór - co prawda nie do pelletu ale do zrębki ale zwróćcie uwagę na palenisko i jego konstrukcję i konstrukcję podajnika zwłaszcza na rurę podającą - co ciekawe kwadratową rurę podajnika zanim zobaczyłem w purowinie widziałem wcześniej u jednego z polskich producentów palników pelletowych - mojego ziomka - Zgadnijcie jaki palnik na pellet pochodzi z Puław . 

 

Palnik ze Stalmarka? ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, PioBin napisał:

Dla przyklady schemat PLUMa. Bojler "specjalny" z panelami słonecznymi.

Konia z rzedem jak ktos mi wytlumaczy po co ten kociol jest w tym miejscu?

 

plum.jpg

To jest kocioł grzany buforem:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem ten kocioł. Cena coś około 40000 zł jeśli dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle. Faktycznie cena zabija.

Edytowane przez radik81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Dragster napisał:

To jest kocioł grzany buforem:) 

Hmmm, moze?

Gdybam tylko za jest to kociol elektryczny (czyli po prostu grzalka). Ktorego zadaniem jest podgrzac to co wychodzi z bojlera/solarow i odprowadzic do instalacji. Ale jak podgrzac cwu? Jeszcze jedna grzalka wewnatrz bojlera?

Wiem jedno: jesli ktos to wymyslil to czyms sie kierowal i chcialbym poznac tego "geniusza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.