Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły i palniki pelletowe - Wasze wrażenia i opinie


Benton661

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, krisgie napisał:

A mnie to nie dziwi. Spaliny u mnie przekraczają temp kotła tylko przy wyższych mocach. Przy niskich są w połowie pomiędzy temp kotła a powrotu. 

Czujnik w czopuchu ok 5 cm od kotła.

Z tym że inny kocioł, paliwo itp..

 

Zmierz innym cyfrowym miernikiem z sonda wewnatrz centralnie tak aby nie byla zblizona do scianki rury. Zaskoczy cie pomiar... mysle nie tylko Ciebie.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko odczyt z czujnika - chociaż na dwóch sterownikach się pokrywa. Czujnik montowany do blachy czopucha wiec jest "jakoś" wychładzany temperaturą w kotłowni. Zdaje sobie z tego sprawę ale u więksxości będzie podobnie.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego "rdzenia"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre osoby sprawdzają temperaturę tzw. gołą dłonią, czyli poprzez dotknięcie czopucha-wyjścia kominowego, co jest tak naprawdę fikcją, ponieważ gorące spaliny nie podgrzewają wymienionych elementów do tak wysokiej temperatury. Dla przykładu: na czopuchu kotła podajnikowego (spalany ekogroszek) wykonanego z blachy o grubości 4 mm, w odległości 250 mm od obrysu kotła podczas cyklu pracy dochodzenia do temperatury zadanej (65ºC), temperatura wynosi: ok. 50ºC. Ale badanie spalin wykazuje, że spaliny osiągnęły wówczas 220ºC. Pokazuje to zatem, jakie są oraz mogą być różnice w pomiarze na obrysie i wewnątrz czopucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale czujnik w końcu jest zamontowany w czopuchu i wpada ok 5cm do środka wiec nie mierzy tylko blachy ale i coś więcej chociaż wiadomo ze odczyt jest trochę zafałszowany poprzez montaż do blachy czopucha która nieco go wychładza.

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tetaz lepiej. Gdyby zmierzyc jak opisalem to obie podane temperatury przez Panow beda zupelnie inne.

Czy moglby kolega @Puławiak opisac jak Edelkamin steruje "specjalnym bojlerem" i panelami slonecznymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem na szkoleniu ani z konkurencji moze Pan to zrobic prywatnie.

Prosze o nie uciekanie od niewygodnych tematow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, krisgie napisał:

No tak, ale czujnik w końcu jest zamontowany w czopuchu i wpada ok 5cm do środka wiec nie mierzy tylko blachy ale i coś więcej chociaż wiadomo ze odczyt jest trochę zafałszowany poprzez montaż do blachy czopucha.

Sonda czujnika, powinna być umieszczona centralnie w środku czopucha. A element pomiarowy, na końcu sondy. Wtedy kontakt z blachą czopucha, nie ma żadnego wpływu na dokładność pomiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ma wykonanie samego czujnika to ja już wpływu nie mam, nie będę go rozbierał ;) 

A co do samej "gilzy" czujnika to są one podobne u większości i trudno bez rzeźby umieścić to w środku strugi spalin dla czopucha 160/180/200mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Puławiak napisał:

W celu ? Szkolenia konkurencji ? A buforem banał sonda NTC nic prostszego chociaż ja to robię w trochę inny sposób 

Bzdury! Panie @Puławiak.

Ale ma Pan jeszcze szanse na rozsadne wytlumaczenie jak rozwinie Pan dalsza czesc wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, PioBin napisał:

Nie jestem na szkoleniu ani z konkurencji moze Pan to zrobic prywatnie.

Prosze o nie uciekanie od niewygodnych tematow.

Nawet dokładnie nie wiem. Nie specjalnie się tym zajmowałem bo praktycznie zainteresowanie tym nie istnieje wiec nie zaprzątałem sobie tym głowy. A i tak zwykle nie korzystam z fabrycznych rozwiązań tylko wymyslam sobie swoje w zależności od potrzeb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Puławiak napisał:

Nawet dokładnie nie wiem. Nie specjalnie się tym zajmowałem...

To mi wystarczy!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, krisgie napisał:

No ale ma wykonanie samego czujnika to ja już wpływu nie mam, nie będę go rozbierał ;) 

A co do samej "gilzy" czujnika to są one podobne u większości i trudno bez rzeźby umieścić to w środku strugi spalin dla czopucha 160/180/200mm.

W przypadku dobrze wykonanego czujnika, żadnego problem nie ma, gdyż sondę można dowolnie wsunąć w każdy z tych czopuchów. Tuleja montażowa, jest montowana na stałe do czopucha, a sonda jest blokowana w odpowiedniej pozycji, zależnie od średnicy czopucha. Nic prostszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Puławiak napisał:

Ja znam trochę więcej użytkowników Edilkaminów czy też Redów tylko .................... nie chcą na forach siedzieć. Niedługo dojdzie kolejny który czasem korzysta z tego forum. 

Chyba o mnie mowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie porozmawialbym z Plumem, najblizej mi do ich rozwiazan mimo ze tez niektorych pomyslow nie rozumie i byki robia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.