Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły i palniki pelletowe - Wasze wrażenia i opinie


Benton661

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Benton661 napisał:

Niemal "książkowo" to wygląda :))

I pamiętaj że mój pellet nie jest idealny.  Mam 2 no nejmy, które różnie się spalaja a ja kotła dostrajac nie muszę, bo robi to za mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, robin60 napisał:

Poczekaj @PioBinco Ty taki niecierpliwy , ...

Masz racje, tylko po prostu nie wszystko mi tutaj uklada sie w logiczna calosc.

Uzytkownikow kotlow Edelmino mamy jednego (dwoch - poprawilem po wpisie ponizej) na tym forum i dwoch zadowolonych sprzedawcow. Uzytkownikow np. KIPI sa dziesiatki wiec jest w tym pewna roznica.

45 minut temu, eliks napisał:

... Poza tym tutaj przy 3KW masz pełną sprawność...

Fajnie byloby mierz cieplomierz, wage i troche to samemu policzyc a nie cytowac laboratorium.

Moj weglak ma 90% w laboratorium.

Edytowane przez PioBin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, PioBin napisał:

Uzytkownikow kotlow Edelmino mamy jednego (dwoch - poprawilem po wpisie ponizej)

Na razie jednego, ten drugi ma Reda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PioBin napisał:

Polskie "nieudane skladaki" moduluja od 5kw

Nie przesadzaj, da się z tym żyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robin60 napisał:

Poczekaj @PioBinco Ty taki niecierpliwy , zdam relację jak mnie kolega @Puławiak zaprosi na prezentację i właściciele  domu pozwolą bym z w kotłowni u nich spędził około 3 godzin wtedy relacja będzie bardzo rzetelna i obiektywna. Dobrze by było jak by była to pogoda gdzie trzeba grzać dom a nie jak teraz , gdzie grzeje słońce.

@robin60, odwiedź eliksa, on też mieszka gdzieś niedaleko Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PioBin Trochę tych Lagun jest. Puławiak montuje je z częstotliwością 1 na tydzień ☺

Tak na serio w dupie mam cieplomierze i ważenia. Ja widzę jak to działa i jestem zadowolony.  To że pellet jeden mam mniej, drugi bardziej kaloryczny to widzę po osiąganych temperaturach na kotle. 

Jeszcze kwestia jest taka,  że sam odpał kotła i trochę palenia było na przemysłowce. Kocioł też spalił,  przemielil i wyplul.

Z cieplomierzem musisz do Black stara podchodzić,  tutaj nie. Jeszcze taka ciekawostka, jeśli mamy pellet drzewny ( a nie drewno podobny) i uważamy że mógł by spalac się lepiej, wysyłamy próbkę do Edila a oni w razie potrzeby mogą skorygować nastawy  kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, eliks napisał:

Jeszcze taka ciekawostka, jeśli mamy pellet drzewny ( a nie drewno podobny) i uważamy że mógł by spalac się lepiej, wysyłamy próbkę do Edila a oni w razie potrzeby mogą skorygować nastawy  kotła. 

To ja mam lepiej, zmieniam nastawy w parę sekund i nie muszę czekać tydzień czy dwa aż ci z Edilkamina dostaną, zbadają, ustalą nastawy i prześlą do Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Benton661 napisał:

To ja mam lepiej, zmieniam nastawy w parę sekund i nie muszę czekać tydzień czy dwa aż ci z Edilkamina dostaną, zbadają, ustalą nastawy i prześlą do Ciebie :)

Racja, tylko nikt tutaj z tej opcji nie korzysta. Żeby zmienić nawet u Ciebie,  trzeba mieć jako takie pojęcie  a najlepiej cieplomierz w ręku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Puławiak napisał:

Ja znam trochę więcej użytkowników Edilkaminów czy też Redów tylko .................... nie chcą na forach siedzieć. Niedługo dojdzie kolejny który czasem korzysta z tego forum. 

To dobrze! Gdyz taki co sie "dzisiaj" zaloguje to mnie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eliks, pół kilo pelletu na dobę więcej czy mniej nie robi mi różnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Benton661 napisał:

@robin60, odwiedź eliksa, on też mieszka gdzieś niedaleko Ciebie :)

Kolego @Benton661 330 km a w dodatku przejechać ten Olsztyn dziurawy szkoda samochodu.

Ale podchodzę do tego bardzo spokojnie i na pewno jak mi przyjdzie to zobaczyć w realu jak to pracuje , mogę zapewnić wszystkich , że będzie to bardzo obiektywny opis.

Ale widząc jak mój kominek pracuje , gdzie złego słowa nie mogę powiedzieć , więc jestem bardzo pozytywnie nastawiony . 

 

Nie Ravelli ale też włoski i taka sama zasada działania jak Edilkaminów i Redów  Też podciśnienie w komorze i wentylator wyciągowy.

Tu jest trochę więcej wiadomości  o technologi https://ekoflam.pl/o-nas/ravelli/ tam gdzie kupowałem.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też masz ten kominek z Edilkamina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eliks napisał:

No przy nowych domach 2KW robi różnice. Poza tym tutaj przy 3KW masz pełną sprawność a w skladaku przy 5KW zaczyna się smolenie. Tu chodzi generalnie o kocioł jako całość. 

Pełna sprawność czego? Świeczki?

3 godziny temu, Benton661 napisał:

Pytanie do kolegi @Dragster. Z tego co widzę prowadzisz kocioł podobnie jak ja, na dużej histerezie, z wygaszaniem. Porównywałeś kiedyś, jeśli chodzi o zużycie pelletu, tryb standard z wygaszaniem i tryb modulacji FL, w zakresie np 5-20 kW? Ja porównywałem i zużycie pelletu niestety zauważalnie wzrosło...

Tryb ON/OFF  u Ciebie raczej też nie wchodzi w grę, jak mniemam...

Sprawdzałem, Spalanie wyglądało zauważalnie na wyższe ale zbiegło się też trochę z dużymi mrozami więc trudno mi powiedzieć. Palnik i tak chodził na niskiej mocy cały czas. 7-8kW.

Czekam teraz na zimniejsze dni i po testuję  FL Lambdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, robin60 napisał:

 ...  Też podciśnienie w komorze i wentylator wyciągowy.

Ktos jeszcze inny to stosuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik Pluma z softem v7 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PioBin napisał:

Ktos jeszcze inny to stosuje?

Zdecydowana wiekszość włoskich firm produkujących urządzenia na pellet a jest ich jak psów znaczy jak producentów kotłów w pleszewie i okolicach. A co do wentylatorów wyciągowych to takie do pelleciaków stosuje praktycznie cała europa wentylator wyciągowy to praktycznie standard w pelleciakach

Edytowane przez Puławiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leonardo to patent. To nie tylko pomiar ciśnienia "na żywo" ale szereg czujników i odpowiedni algorytm to obsługujący. Żaden polski kocioł tego nie ma. Podobną optymalizację ma RED czy Windhager.

Tu opis LEONARDO

 

Tu pokazane jak w tym przypadku piecyk radzi sobie z małą niespodzianką

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.