Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Z Dopalaczem-Projekt Kotła Dolnego Spalania.


tajne

Rekomendowane odpowiedzi

No to chyba teraz się skończy na budowie palnika pyłowego albo technologia spalania odpadów  ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak to wygląda jak napisałeś  :D

 

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.  Wystarczy połączyć  teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kolego zadziałała złośliwość rzeczy niby martwych,a żyjących własnym życiem,trudnych do opanowania.Było nawet takie ulubione powiedzenie mojego kolegi "ruchacz teoretyk",w tym wypadku jest to palacz teoretyk,któremu praktyka juz chyba bokiem wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złośliwość kotła upartego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie pelety , słonecznikowy, celulozowy ,, i jeszcze jakieś tam po ponad 300 ale rok temu słonocznikowy z UA szło dostać po 170 zł a teraz cwaniactwo złapało rynek w swoje szpony i siup po 400

Gdzie to kupić w takiej atrakcyjnej cenie ostatnio pale peletem i mi się to spodobało czyściutko na wymienniku i śladowa ilość popiołu chętnie bym to po testował  w moim palniku  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Bierzesz całego tira i masz     https://www.olx.pl/oferta/pellet-slonecznikowy-w-workach-CID628-IDpqsqb.html#d25fa196d6

lub big bag  jak wolisz            https://www.olx.pl/oferta/pellet-z-luski-slonecznika-CID628-IDqP1NT.html#d25fa196d6

tylko sęk w tym że rok temu to latało po 170 zł ale widać że kieszenie mają głębokie nasi handlowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo rynku.Ludzie sami chcą tyle płacić,gdyby nie potrzebowali peletu poszedłby za grosze.Poczekajmy aż wzrośnie liczba użytkowników kotłów na pelet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jednej tony brutto robi się już 480 zł za ten słonecznikowy a wartość opałowa 17-18 MJ to i tak raczej  produktów węglowych nie przebije  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może dlaczego tak się dymi?

 

Wcześniej dymiło się bardziej,po znacznym zmniejszeniu PW ustało to takiego poziomu jak na filmie.

Po dalszym zmniejszeniu PW przestało się dymić ale tylko wtedy gdy dysza palnika jest dobrze zakryta żarem.

Co robić?

Jak była mała dysza to nie dymił a po zrobieniu dużej dyszy za radą kolegi Sony zaczą dymić.

 

Ogień przed zmniejszeniem PW

Ogień po zmniejszeniu PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 1kwiecień to kocioł stwierdził,że leci w kulki.


Ktoś ukradł.

Czekam tylko jak się zrobi ciepło to jest Maj to w(cenzura) ten kocioł z piwnicy.

 

Zauważyłem,że jak jest ogień w szopie (sie znaczy w wymienniku lub czopuchu)[w wymienniku po bokach jest taki czerwony{jak jest bardziej ciemny to zaczyna kopcić z komina na czarno}lub pomarańczowy lub taki rudy ogień)a najlepiej to jak szaleje w wymienniku jasno zółta kita ognia  to nie kopci z komina ale sadzę produkuję.

Z koleji jak ogień nie jest  w wymienniku tylko jest,krótki to sadzy jest mniej ale kopci z komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temu mojemu złomowie to nawet palnika Wery (Norman zachwalał,że bezproblewmowy) nie można zaaplikować.

 

A teraz nie kopci z komina tylko wtedy gdy są otwarte dolne drzwiczki i jest taka kita  ognia  tylko bardziej żółta,bo nie z paletu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temu mojemu złomowie to nawet palnika Wery (Norman zachwalał,że bezproblewmowy) nie można zaaplikować.

 

 

Jak ty kilku zdań ze zrozumieniem nie umiesz przeczytać to co sie dziwić, że nie umiesz zrobić prostej rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można bo nie ma miejsca.

Gdzie mam go umieścić?

Na razie przestał wariować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczyniłem dokładne obserwacje i wyszło z tego to co widać na rysunku.

Na dole jest żywy ogień a na górze czerwony ogień,który przechodzi w ciemniejącą czerwoną poświatę.

Wydaje się,że za mało PW ale jak było więcej to bardziej kopciło.

Skoro nie jest za mało PW.

To pewnie tam jest za zimno dla płomienia.

 

A jakby zrobić coś takiego?

Tak jak tu

post-77985-0-42297600-1522605695_thumb.png

post-77985-0-08025100-1522607292_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa strona znaleziona w internecie.

https://czystespalanie.tk/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry diesele musi kopcić nad kominem się zrobił...dobrze daje.

Jade do kościoła jak przyjade to pewnie już go nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta zwezka nad palnikiem powoduje u ciebie efekt swieczki dlatego kopci, zrob tak jak na rysunku wejscie palnika nizsze niz jego koniec o okolo 2cm. dopalacz staly wymiar

 

post-45092-0-48323600-1522663923_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Efekt świeczki czyli co?

Przepływ laminarny?

Nie chce się mieszać stygnie?

 

Miałem tak kiedyś zrobione to wywalało czerwony ogień do drzwiczek wymiennika albo jeszcze dalej do czopucha.

Nie wiem może było za mało PW,czy trzeba włożyć cegłe na środku dopalacza by płomień nie leciał w kosmos?

Jutro zrobie to co proponujesz.

 

Zdjęcie pochylni.

Efektem był szał ogniowy w wymienniku

albo jeszcze dalej.

 

 

A już chyba wiem o co chodzi z tym efektem świecy.

Po wyjściu gazów z drugiej zwężki następuje ich gwałtowne rozprężania i gwałtowne ochłodzenie co powoduje znaczne spowolnienie reakcji spalania,płomień ma charakter laminarny,reakcja spalania zachodzi wolno aż w końcu przestaje zachodzić (straty ciepła przez promieniowanie) i dalej leci niespalony dym z sadzą.

 

A świeca też podobno kopci weglowodorami aromatycznym typu benzen,toluen szczegulnia ta parafinowa a jest żółty płomień,dymu nie widać.

post-77985-0-07041300-1522665184_thumb.jpg

post-77985-0-59731100-1522665271_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nastąpiło intensywne rozsandałowania ogień szaleje do drzwiczek wymiennika,drzwiczki wymiennika grzeją na całą kotłownie,z komina dymu i nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się kończy TROLLOWANIE na forum, trol zostaje sam i do siebie pisze ....

Smutne ,smutne jest to że w bagno głupoty daja sie wciagać osoby których wiedze szanuje i doceniam ,i że musiało upłynąc 15 stron tematu nim się opamietali i dali na luz .

Teraz nazywa sie Tajne ,poprzednie wcielenia jako Postępowy Rolnik i Sadownik12 ,i pewnie i inne nazwy specjalisty spalania bezdymnego opon.

Pojawi sie znów ,styl pisania a w zasadzie mieszanka składni, błędów ort ,pisowni , słowem sprzeczności okraszone głupotą poziomu przedszkolnego ,itd do tego porady w stylu  jak zauwazono juz "za duzo/za mało PW/PP "  są jak wizytówka ,nie da sie tego podrobić .

Takie osoby rozwalaja tematy ,a moderatorzy nie reagują ,a może chodzi o to żeby było śmiesznie wesoło i .... głupio , smutne to....

Dla mnie temat nadaje sie do śmietnika ,czyli do skasowania .

NIE KARMIĆ TROLLA

post-65608-0-96782600-1522682819.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie zaraz zadymi się całą okolice.

A plus tego będzie taki,że szybciej zakażą kopciuchów, i wogule spalania węgla.

Musze się bardziej postarać zadyme postawić bo jeszcze żadnego alarmu smogowego w Lubelskim nie ma.

Trzeba dać dobrze czaduuu.

 

Smutne to jest,to że jak ktoś chce czysto spalać węgiel to nikt mu nie chce pomóc a potem się dziwią dlaczego Zieloni wprowadzili kolejną ustawe antysmogową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. brodekb trochę niedokładnie śledzisz forum. Nasz kol. "tajne", czy jak go tam zwał miał już swój moment oczyszczenia i nawet przez chwilę założył wątek, w którym się "ujawnił", tzn. wziął na klatę wszystkie poprzednie tożsamości i z pokorą poprosił o pomoc. Niestety potem go usunął sam (pewnie było to jednak ponad jego siły) albo zrobił to admin... Traktuj to jak taki mały miejscowy folklor. Jedyny jak dla mnie problem to to, że na forum wchodzą osoby zielone i słuchają czasami takich folklorowych porad i mogą narobić sobie kłopotów. Niby jest jakiś system reputacji ale nie wiem, czy ktoś zwraca na to uwagę. Może warto, żeby przy niektórych nickach mrugała jakaś czerwona żarówka i ostrzegała potencjalne ofiary przed wpłynięciem i rozbiciem się o skały dobrych rad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakich rad ja udzielałem?

Jak udzielałem to pewnie źle.

Sony

Ja nie usuwałem.

Dobra trza włożyć wkład w komin kupić tira taniego opału wywalić wszystkie cegły i palić po Bożemu,a że się kopci na pół okolicy,widocznie tak ma być,"jak jest ogień to musi być dym".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.