Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Z Dopalaczem-Projekt Kotła Dolnego Spalania.


tajne

Rekomendowane odpowiedzi

Mówisz,dmuchawe zamontować o wtedy to będzie dawało czaduuuu z komina.

Dmuchawa=Zadyma w kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie?

W prostokątny czopuch wejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Skoro masz problemy z dymieniem na naturalnym ciągu to powinieneś zrobić kocioł DS z nadmuchem są sterowniki PID gdzie można dokładnie sterować dmuchawą wtedy robisz palnik na przykład rurowy z zawirowywaczem może być wtedy  małej średnicy, dmuchawe dajesz w drzwi paleniska a opał ładujesz od góry emisja powinna być dobra. Brak problemów z zatykaniem palnika, z rozpalaniem, z dokładaniem i dymieniem na kotłownie... Gdy nie jesteś skazany na ograniczenia naturalnego ciągu wtedy masz duże pole do kreacji palnika.

A jest w ogłoszeniach ledwo co parę razy używany buderus dolniak z wyciągiem i sterownikiem za 2200 moc 15kw ja go chciałem ale w końcu podajnika capłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz palić drewnem, bo masz go tony więc kocioł musi mieć słusznej wielkości komorę. Do węgla zawsze można sobie zmniejszyć ale z małej już dużej nie zrobisz. I od tego trzeba zacząć a nie rysować jakieś bzdury z komorą tylko na ekogroszek, bo nawet zwykły groszek już się zaklinuje... A brak ciągu, to znak że masz zbyt zimne spaliny. Powód zbyt mała moc, czyli albo jeszcze zbyt mały palnik albo ten co jest ma jakieś wady. W teorii jesteś już ekspertem ale w praktyce oblewasz wszystko po całości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oblewam,lecz obkopcam sąsiadów i okolice po całości.

Jak zbyd zimne spaliny jak czopuch gorący był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy gorący ? Jak Ci po ścianie zacznie kawa spływać do chałupy, to się dowiesz co znaczą zimne spaliny. Sto razy już było napisane, że najpierw robi się przeróbki na wyrost z zapasem, czyli i 300 st. w komin a potem stopniowo poprawiamy gdzie się da. A tu większość speców zaczyna od takiego zdławienia kotła, że dym nad kominem, dym w kotłowni, smoła w kotle i płacz, że DS-y, wymagają jakiegoś super ciągu, są niewygodne w obsłudze i inne powtarzane bzdury...

Masz tutaj obrazek palnika w kotle na drewno. Nawet na taki wlot potrzebny jest wyciąg a Ty chcesz na szparce palić...

Mam nadzieję, że prawnicy od Very nie zobaczą, że ktoś zajumał ich patent...

post-21362-0-36895400-1522404112.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka kawa?

Kawa to poleci kominem i wyleci do sąsiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle, że ty jak i wielu specuf z tego forum nie umiesz czytać ze zrozumieniem a przede wszystkim nie chce ci się więc wątek juz dawno umarł.

Wiesz, to jak w reklamie  amerykańskich filmów obejrzysz raz i myślisz, że umiesz kung fu tak samo jest patentami od very i ich prawnikami :) bo przecież chyba na każdej stronie producenta kotłów widać jakiś patent, który świeci po oczach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się wam, że dajecie się wciągnąć w tajnego głupie żarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie głupie żarty tylko prawdziwa zasłona dymna.

Wczoraj jak dawało to drogi nie było widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zgłoś  do straży pożarnej że widzisz dużo dymu który wydostaje się z pobliskiego domu i istnieje podejrzenie że się gdzieś coś  pali albo zapalił się  komin  tego nie jesteś pewny bo wszystko zasłania gęsty dym niech przyjadą i sprawdzą ,może przy okazji pouczą jak palić bez dymu będzie zdrowiej dla wszystkich szczególnie dla tych dzieci które tam widać biegają w tym dymie   :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj to jakiś czarny diesel się zrobił z węgla.

Dysze duże,ogień krótki zadyma duża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dymcie  tak dalej a dołączycie do statystyk http://niskaemisja.com/nowotwory-gardla-krtani-pluc-a-niska-emisja,182

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

tajne wywal tego złoma i kupuj tego z linka bo nówka sztuka stoi po 9,5 tys zł no i nigdy nie zakopcisz to pewne i tony sadzy brak a do tego nie potrzeba taczki szamotów , no i sama skorupa kotła taka jaką ja mam tylko ja mam na ekogroch

https://www.olx.pl/oferta/prototyp-kotla-agat-10-kociol-wyprzedazowy-uzywany-zebiec-CID628-IDsIIAx.html#2f0416e5d7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakopcenie ustało po drastyczym zmniejszeniu PW.

Mówi się,że niedobór powietrza powoduje czarną zadyme a u mnie było odwrotnie nadmiar powietrza powodował czarną zadyme.

 

Berthold jaki pelet w nim pujdzie?

Zwykły czy musi być ten super?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Tego nie wiem bo nie dowiadywałem się jaki tam mają palnik , ale ta cena jest giciorowata bo to nawet mniej niż połowa nowego , medytowałem medytowałem i doszedłem do wniosku że węgiel będzie na prawie stałym poziomie cen a pelet już nie koniecznie no to kupiłem za 3 tys też po testach tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pelet za 300-400zł pujdzie to kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Są takie pelety , słonecznikowy, celulozowy ,, i jeszcze jakieś tam po ponad 300 ale rok temu słonocznikowy z UA szło dostać po 170 zł a teraz cwaniactwo złapało rynek w swoje szpony i siup po 400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo z ekogroszkiem będzie.

 

Czy w takiej komorze drewno będzie się zawieszać???

Wiem,że nie jest szeroka ale taki model najłatwiej było zrobić.

 

Ogień w...

 

Pytanie techniczne:

Czy w kotle dolnego spalania do czystego spalania potrzebna jest gruba warstwa żaru?

Czy zamiast żaru może być mocno rozgrzany palnik i dopalacz?

post-77985-0-63832500-1522438575_thumb.jpg

post-77985-0-56644500-1522438649_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakopcenie ustało po drastyczym zmniejszeniu PW.

Mówi się,że niedobór powietrza powoduje czarną zadyme a u mnie było odwrotnie nadmiar powietrza powodował czarną zadyme.

To tak samo jak z gorzałką - nadmiar szkodzi, a czemu to powinieneś się douczyć.

A ty nie chcesz się pouczyć teorii spalania , tylko zachowujesz się jak słoń w składzie porcelany lub małpa z brzytwą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szaleje huragan i chłodzi i lub zrywa płomień?

Z czego mam się pouczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.