Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Z Dopalaczem-Projekt Kotła Dolnego Spalania.


tajne

Rekomendowane odpowiedzi

Projekt kotła.

Zielone to podgrzewane PW.

Różowe to izolacyjny materiał ogniotrwały.

Pomarańczowe to szamot.

Ta spirala w doplaczu to mieszalnik.

Dorobić jeszcze wymiennika? 
PW będzie regulowane razme z PG.
Więcej PG więcej PW.
PW nie będzie zamykalne do końca.

Oceńcie?

post-77985-0-14132600-1521128612_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg kominowy je wciągnie.

To,skąd doprowadzić gorące PW?

Szamot jest mniej izolacyjny  a bardziej akumulacyjny.

Żeby ciepło nie uciekało z dopalacze przez promieniowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazek z stąd http://www.piec-zero.tk/wp/radiation/

Prawidłowy kocioł powinień mieć osobne palenisko oraz doplacz i osobny wymiennik.

Sambor hym o co ci chodzi?
O to,że będzie za słabo grzał?-Za mało wymiennika?

Czy co?

post-77985-0-12376800-1521132017_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalwis nie ma dopalacza.

O tu jest jakiś dopalacz http://czysteogrzewanie.pl/ranking-kotlow/p2ar-ino/
Ja nie chce żadnych półśrodków.

Ten to najlepszy :wacko:

https://www.p2ar.pl/oferta/oferta-kot%C5%82%C3%B3w/kus-iii/

gdzie płomień wali prosto w półkę wodną=sadza,dym lub smoła sadza dym murowane. :(
Heso ma oddzielną komore spalania,dopalacz i wymiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt kotła.

Zielone to podgrzewane PW.

Różowe to izolacyjny materiał ogniotrwały.

Pomarańczowe to szamot.

Ta spirala w doplaczu to mieszalnik.

Dorobić jeszcze wymiennika?

PW będzie regulowane razme z PG.

Więcej PG więcej PW.

PW nie będzie zamykalne do końca.

Oceńcie?

Izolację daj za szamotem,tak jak w rakietowym. Tak w ogóle to nie lepiej założyc temat: piec rakietowy do instalacji c.o? Tylko uzwzględnij bufor,bo rakieciak do palenia ciągłego raczej sie nie nadaje ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak nie palę ciągle.

Za duża moc będzie?

Piec rakietowy ma podawane PG przez zasyp a u mnie tego nie będzie i piec rakietowy nie nadaje się do materiałów sypkich.

Sambor 

Chodzi ci o spawanie?

Czy o co?

Czym palisz? Pokaż stan wymiennika.
W Kalvisie nie ma podgrzewaniego PW co oznacza sadzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MPM nie zmieści się doplacz?
Jaka tam jest szerokość kanału nad palnikiem?
Nie zmieści się dobra izolacja.

Kalvis pewnie to samo.

Jak np.w MPM mam doprowadzić bardzo gorące PW do palnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyśliś zdjęcie kawałka wymiennika aby było widąc ile na nim jest albo nie jest sadzy.

Mały kawałek np. półki.

Najwaźniejsze jest dopalanie resztek płomienia a nie główna kita ognia.

Dlaczego kotła nie pokazujesz?

Mój obecny złom (nie mylić z kotłem) to taki złom,że nawet płomienia nie widać w nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ja i tak nie palę ciągle.

Za duża moc będzie?

Piec rakietowy ma podawane PG przez zasyp a u mnie tego nie będzie i piec rakietowy nie nadaje się do materiałów sypkich.

Sambor 

Chodzi ci o spawanie?

Czy o co?

Czym palisz? Pokaż stan wymiennika.

W Kalvisie nie ma podgrzewaniego PW co oznacza sadzę.

Nie palenie ciągłe to dupa a nie kocioł bo w ten sposób można palić każdym kotłem i nawet z powodzeniem w górniaku , zrób kocioł co będzie palił od października do maja z różnym odbiorem ciepła od 30% do 100% to zapłacę nawet 5 tys za 10kw , to jest sztuka a nie sztuka dla maniaka huczenia dudnienia przez kilka godzin a potem znów dupa bo wszystko zatkane , jest kocioł dakon co da się palić cały czas mimo że ma tylko 3 klasę ale puki co mamy 10 lat jeszcze przed sobą i kosztuje TYLKO 2,5 tys zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego zrobię tak,aby się nie zatkał.Tu będzie skośnie i przedmuch powietrza przez żar to się nie zapcha.

Teorytycznie w tym do 50% mocy a nawet mniej zejdzie bo ma nieżależne podgrzwane PW i gorący doplacz to dym się zapali i zasyp grzeje dopalacz to cały czas są gazy do spalnia to można by z mocą zejśc.

Ewentualnie zrobić regulowaną dyszę palnika.

Z powodzenie w górniaku :lol: a sasiedzi patrzą co taka czarna zadyma z tego komina  (górniaka).

W górniaku się nie dopali bo brak powietrza i lub zimnica dla płomienia.

Berthold  ''zrób kocioł co będzie palił od października do maja z różnym odbiorem ciepła od 30% do 100% to zapłacę nawet 5 tys za 10kw ''-zgłoś się do Hesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych zdjęć nie będzie, a półki to mam w szafie

 

Ale po 2 tyg intensywnego palenia - ok 1mp drewna było trochę więcej niż szklanka pyłu i sadzy.

Ta sadza pewnie głównie z tego że palę śmieciowym drewnem różnej wilgotności - głównie palety z budów, które obsługuję

Z resztą od 7 lat nie czyściłem komina , jest w nim praktycznie poler - fakt że komin systemowy. ale w wyczystce nie ma nic

 

Temp spalin ok 160-180C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

a w dupie mam to na to powie ktoś ja kupiłem kocioł prawie 3 lata temu legalnie od dużego producenta i legalnie mogę nim palić do 2027 roku i tego się trzymam , a że coś czasem zakopci to co ja mam czuć się winny ? o nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to przeskadza zakopcenie i sadza,a że żaden kocioł na rynku nie spełnia moich oczekiwań to zbuduje swój.

Terytycznie mogłbyś go użytkować do końca jego żywota bo prawo nie działa wstecz.

Sambor to zrób zdjęcie zawartości tej szklanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie palenie ciągłe to dupa a nie kocioł bo w ten sposób można palić każdym kotłem i nawet z powodzeniem w górniaku , zrób kocioł co będzie palił od października do maja z różnym odbiorem ciepła od 30% do 100% to zapłacę nawet 5 tys za 10kw , to jest sztuka a nie sztuka dla maniaka huczenia dudnienia przez kilka godzin a potem znów dupa bo wszystko zatkane , jest kocioł dakon co da się palić cały czas mimo że ma tylko 3 klasę ale puki co mamy 10 lat jeszcze przed sobą i kosztuje TYLKO 2,5 tys zł

Palenie ciągłe ? a po co. Ja palę jak jest potrzeba czyli aby było ciepło w domu i cwu 1x, 2x lub 3xdziennie, kotłem za 2tyś zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie jest potrzebne palnie ciągłe bo się zagotuje.

Sambor

Śmieciowe drewno=sadza?

Bardzo ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tajne, ja swojej stronce dałem podtytuł "poradnik teoretyczny". To chciałem publicznie zaznaczyć, bo 
 

A robienie kotła od podstaw nie jest proste
Wielu próbuje ale im to nie wychodzi
Ale powodzenia

Też życzę powodzenia. Dlatego proponuję nie rzucaj się od razu na głęboką wodę, bo się zniechęcisz niepowodzeniami. Masz kocioł fatalny do przeróbek, kup tanio coś używanego, co będzie się do tego nadawało, albo zrób przedpalenisko.

ps. Albo zamów cały kocioł u Przemka p2ar. Dla Waldka Kupfera robił kocioł z izolowanym dopalaczem. Popytaj o działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

To nie lepiej mały kocioł wg potrzeb i palić nonstop ? przecież tylko w ten sposób jest to ekonomiczne , dwa lata rozpalałem codziennie a teraz palę bez przerwy i spalam mniej węgla a druga sprawa szkoda mi czasu na 2 lub 3 krotne rozpalanie chyba bym do łba dostał bo to chyba najgłubsze zajęcie siedzenie w kotłowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.