Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kociołek Stalmark Ekosilver Pellet Początki


kapifranio

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, eliks napisał:

Slimko. Tylko nie bierz w ogóle Ecostera 200 bo już nie jest rozwijany i będzie pomijalny w nowych softach, bierz Pluma x40. Podgląd przez stronę www na temperaturę w domu i inne bajery.

Slimko się nie mieści w wymiarach, za to DuoKo już się mieści.

To teraz kto go może w Małopolsce (okolice Wadowic) zamontować. Na stronie producenta nie widzę informacji o przedstawicieliach trochę to dziwne...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nim na coś się zdecydujesz to po prostu się do wiec jaki ster posiada pracę na czas i termostat pokojowy jakie ma funkcje bo to różnie bywa , a cwu kolega też będzie grzał ? Nawet stery pluma nie wszystkie posiadały funkcje pracy na czas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dużo zależy też od pelletu. Stosuje cały czas pellet bez nazwy. testowałem też np pellet Lava i tak okopconego kociołka jeszcze nie mialem.Takze trzeba testować i tyle.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat o  Stalmarku a  sprzedawcy na  utajnionych kontach proponują  Kipi  który  na tanim  pellecie  obkleja się jak brudna koza.

Paliłem na próbę kilka worków   taniego pelletu z  plastikiem i jakimiś  odpadami  , worek 15kg po  11 zł  palnik  wszystkie spieki wygarnął  chciałbym widzieć jak  by te spieki  zapchały  palnik  Kipi.

Ogólnie  Stalmark Eco Silver to zajebiszcza  konstrukcja  po  przesiadce z  Kostrzewy Platinum Bio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie kolego to wszyscy sprzedawcy na tym forum ty zaś jesteś jedynym użytkownikiem więc masz przechlapane .

A może Ty jesteś sprzedawcą stelmarka?

Edytowane przez Kordjano
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat o  Stalmarku a  sprzedawcy na  utajnionych kontach proponują  Kipi  który  na tanim  pellecie  obkleja się jak brudna koza.
Paliłem na próbę kilka worków   taniego pelletu z  plastikiem i jakimiś  odpadami  , worek 15kg po  11 zł  palnik  wszystkie spieki wygarnął  chciałbym widzieć jak  by te spieki  zapchały  palnik  Kipi.
Ogólnie  Stalmark Eco Silver to zajebiszcza  konstrukcja  po  przesiadce z  Kostrzewy Platinum Bio
Czy miałeś problemy że kociol nie zapalił albo zacielo sie podawanie peletu?
Czy paliles peletem 8mm czy tylko 6mm?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gerwazy72 nie podejmuj pochopnych decyzji czas oczekiwania na kocioł to jedno, wpiecie prawidłowe w instalację to drugie. Rozwiąż ten drugi problem a pierwszy rozwiąże się w międzyczasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam używam 19kw i jestem zadowolony, sypie pellet i wychodzę  A pro po czyszczenia wywalam popiół po jednej tonie

Edytowane przez ACE84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki troszku żeś my się zagalopowali próbując koledze  @Gerwazy72 pomóż , pytał o stelmarka ,ale pytał też o co innego , a ze strony użytkowników stelmarka nie padła żadna odpowiedź , Nikt z nas  nie napisał że Stelmark jest zły i nie nada mu się    .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku mojej plletowej kariery używałem lokalnego niby wszystko ok, ale pod koniec zimy przetestowalem olimp, i byłem w szoku co do różnicy w paleniu  ten sezon tylko olimp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ACE84 rzucisz jakieś foto środka kotła po sezonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro strzele fote srodek jest ok 

Edytowane przez ACE84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olimp i Barlinek  są jednymi z najlepszych pelletów  niestety  są drogie , kupiłem  pellet z  Suchej Beskidzkiej  przetestowany super pellecik , wcześniej paliłem  Olimpem  i ProDrewex  ten drugi mało znany bo 95%  produkcji wysyłają do  Włoch i Austri.

Uważam że  1000zł za pallete to rozbój i powinnien być piętnowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Jeśli by komuś z rządzących zależało na ekologii to pellet kosztował by 650zl i to taki prima sort. W końcu to odpad i energia odnawialna więc same plusy. Niestety nawet garażowi producenci w pewnych rejonach Polski windują ceny a tam konsumenci nie mają wyboru. Na ratunek są firmy które wysyłają towar w całej Polsce już od 840zl za tonę z dostawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak jest sprzedaje pszenicę po 700 A kupuje pellet po 1000. Przykre Ale prawdziwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marek33K napisał:

Olimp i Barlinek  są jednymi z najlepszych pelletów  niestety  są drogie , kupiłem  pellet z  Suchej Beskidzkiej  przetestowany super pellecik , wcześniej paliłem  Olimpem  i ProDrewex  ten drugi mało znany bo 95%  produkcji wysyłają do  Włoch i Austri.

Uważam że  1000zł za pallete to rozbój i powinnien być piętnowany

O, gdzie dokładnie w Suchej Beskidzkiej kupiłeś ten pellet?

Chętnie kupie go do testów, mam niedaleko.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, eliks napisał:

To prawda. Jeśli by komuś z rządzących zależało na ekologii to pellet kosztował by 650zl i to taki prima sort. 

Zbyt piękne żeby było prawdziwe , wygodniej im zmuszać niż zachęcać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, eliks napisał:

@ACE84 rzucisz jakieś foto środka kotła po sezonie?

Kopciuch po sezonie nietknięte ostatnia paleta Olimpa na dole.

20200916_192030.jpg

20200916_192213.jpg

20200916_192036.jpg

20200916_192107.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.