Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceny Węgla W 2018 Roku.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

SORKI Błąd z sieci podczas pisania posta. Ciąg dalszy poniżej. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Oldek napisał:

A jak już jesteś tak blisko "źródła" to który produkt byś wybrał ?

Ten który cytowałeś link, może i nie jest to co 30MJ ale za to malutko popiołu i nie spieka się w ogóle nawet w żużel. Po spaleniu 175kg masz pół wiaderka po farbie 10litrowego białej mąki.

Spróbuj teraz na rynku znaleźć coś z mniejszym popiołem. I to rekompensuje w/g mnie różnicę cena/moc/popiół (wagowo), dla mnie rewelka, i bez obaw możesz puścić pełną moc palnika bez żadnego spieku. Ten najnowszy(niebieski mocniejszy) ja jeszcze nie próbowałem, Łukasz (właściciel) mówił że troszkę przy maksymalnych wiatrach może się leciutko spiekać, ale zanim spadnie to wypala się również na popiół, zwykły (pomarańczowy) który paliłem i groch i miał z odsiewki ma kopa ale i troszkę więcej popiołu i takich kamyków(ale nie dużo) i jak bardzo mocno dmuchniesz pojawią się żużelki , jest bardziej podobny do STABKA czy CZ.PERŁY tylko w nich już dużo po spaleniu kamieni. Po sezonie ten pomarańczowy jest jeszcze tańszy od diabła, w/g mnie również b.dobry.

Poczytaj moje posty tam już opisywałem, swoje 13-to letnie wrażenia z palenia ruskim węglem od tego samego importera ....i tego będę się trzymał. Czasem coś innego (polskiego) popróbuję ale to raczej w formie testów, ostatnie to nie wiem dlaczego większość nie  może spalić Bogdanki...bez żadnych problemów u mnie idzie.

Pozdrawiam.YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, HarryH napisał:

Wszystkie ruskie węgle poprzeceniane w końcówce listopada - czuć spadek cen na giełdach węglowych :-)

Tutaj masz kolego rację, ale jest to dowód na działanie rynku. Ciepła długa jesień, na składach spore zapasy ...więc...reszta znana.

Ale zauważcie ruskie potaniały a Polskie tylko nie podrożały (no niektóre)... taka to u nas gospodarka rynkowa :)

Pozdrawiam.YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach wyjaśnienia to co Robię robię tylko hobbystycznie. 

Pieniędzy nigdy od nikogo nie wziąłem każda firma może to potwierdzić co do czarnego Pioruna bardzo duża ilość popiołu plus cena bardzo wysoka w dniu robienia testu. Co do Srony Market grzewczy.pl pomysł narodził się ostatnimi  czasy by zebrać większość opału dostępnego w Polsce na jednej stronie. I tak jestem Prezesem zarządu spółki Market grzewczy i się tego nie wypieram. 

I proszę nie pisanie oszczerst bez pokrycia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe, prezesi potrafią napisać hobby :-) W sumie na to poświęcają sporo czasu.

YaroXylen, miałem na myśli ceny ARA, spadły o ponad 10 % w miesiąc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, HarryH napisał:

 

YaroXylen, miałem na myśli ceny ARA, spadły o ponad 10 % w miesiąc.

Kolego HarryH... a ja wskażę realne...oto wybrane przykłady:

https://sibugolpl.com/produkt/groszek-8-25/

http://wegielzagorski.pl/1,ekogroszek-workowany-1t.html

http://wegielzagorski.pl/ekogroszek-diablo-1t.html

https://stabek.pl/

http://www.ekobran.pl/

Pozdrawiam. YARO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden:  https://purefuels.eu/pl/produkt/eko-groszek/    Aktualnie na palniku zakupiony na cały sezon. Jak koledzy już pisali .Popiołu prawie nic, w kotle czysto (skończyło się czyszczenie kotła) Dymu z komina zero. W porównaniu do czarnej perły zdecydowanie schodzi go mniej, zaś do Greenpala echhhh, chyba też lub to samo. Greenpala schodzi u mnie tyle samo co Retopala. Co do groszków syberyjskich tych z 2%popiołu to są naprawdę bardzo mało " pracochłonne", w kotłowni nuda.(:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KamilMiernik napisał:

W ramach wyjaśnienia to co Robię robię tylko hobbystycznie. 

Pieniędzy nigdy od nikogo nie wziąłem każda firma może to potwierdzić co do czarnego Pioruna bardzo duża ilość popiołu plus cena bardzo wysoka w dniu robienia testu. Co do Srony Market grzewczy.pl pomysł narodził się ostatnimi  czasy by zebrać większość opału dostępnego w Polsce na jednej stronie. I tak jestem Prezesem zarządu spółki Market grzewczy i się tego nie wypieram. 

I proszę nie pisanie oszczerst bez pokrycia. 

Panie Kamilu, Pan chcesz zrobić głupka ze mnie czy z siebie? Kanał na Youtubie to owszem hobbystycznie, bo ciężko żeby przy takich małych wyświetleniach na tym zarabiać. Ja swoje lata może i mam, ale głupi nie jestem i wiem jak internet działa.

Prezesie Kamilu, czy mamy rozumieć, że spółka Market Grzewczy działa pro bono i charytatywnie zbierasz Pan zamówienia z tej strony i nieodpłatnie przekazujesz całą kasę producentom węgla? No bo to przecież hobby, prawda? To po co kapitał zakładowy 50 tysięcy złotych? I dziwnym trafem w sklepie akurat pojawiły się te węgle, które Pan zachwalasz na prawo i lewo?

No mi to wygląda, że Pan sobie zrobiłeś kanał reklamowy na Youtubie, gdzie wciskasz Pan kit ludziom prosto w oczy i odsyłasz ich do swojego sklepu, żeby kupowali te grochy a Pan z tego dostajesz % od producenta.

Podam przykład, żeby pokazać jakie to jest nie fair w stosunku do widzów. Załóżmy, że np taki Tomasz Kopyra, który recenzuje piwo w pewnym momencie stworzyłby swój sklep internetowy. I nagle okazuje się, że browar X, który wystawia piwo w jego sklepie, waży najlepsze piwo pod słońcem, a browar Y, który nie był zainteresowany współpracą, robi gówniane siki, które nawet do wylania się nie nadają. Pan Kopyra zachwalając browar X i odsyłając widzów do swojego sklepu zarabia na pozytywnej recenzji, jednocześnie dyskredytując konkurencję. Czy taki recenzent jest wciąż wiarygodny? Moim zdaniem nie.

A tak w ogóle, obejrzałem Pańskie „recenzje” dziś. Ani Pan nie pokazujesz momentu wrzucenia opału do zasobnika, ani nie pokazujesz całego procesu ważenia popiołu. A skąd mogę wiedzieć, czy ważysz cały popielnik z 2 worków, czy może pół popielnika z 1 worka? A może w innych dosypujesz Pan piachu, żeby więcej było? Nie wiadomo co palisz, co mierzysz i co oceniasz.

I kolejna rzecz, to proszę potraktować jako życzliwą poradę - nie ma regulaminu ani informacji o Rodo na stronie. Jeden donos i kara taka, że się Panu odechce takiego kombinowania. Poza tym ani NIPu, ani Regonu i siedziba w Mariocie w Warszawie. Śmiech na Sali.

Wnioski niech sobie wszyscy forumowicze sami wyciągają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już się z subskrypcji kanału YT wypisałem. Szkoda czasu na rozważanie treści przekazu, które mogą być nieprawdziwe, bo przecież w tle jest biznes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile czego jest. Kupiłem trochę tego grochu, bo chcę zobaczyć jak będzie się sprawdzał w porównaniu z Wesołą z Kareny (której kupiłem na sezon 3t.), a z której na chwilę obecną nie jestem spec. happy. Groch wilgotny (Gold), pewnie za kilka dni pójdzie do zasobnika. Jeśli kolegę interesuje, to po spaleniu golda napiszę kilka słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Oldek.

Ciekawi mnie ile ruskiego węgla w tej mieszance jest.

Zastanawia mnie tak mała ilość siarki w węglu , która jest typowa raczej dla ruskich węgli. Spora rozpiętość w deklarowanej wartości opałowej też nie jest bez różnicy.

Jasne że dla zwykłego śmiertelnika te parametry są mniej istotne niż jakość palenia, jednak ogólnie na cenę ma to wpływ. Bartex ma niezłe opinie w necie, ale sporo osób informowało o brązowawym kolorze po wysuszeniu, jednak nie każdej partii. Spotkałem też kilka postów zeszłorocznych o różnicy w tym samym węglu kupionym bezpośrednio u nich a tym samym w marketach. Drastycznie różnie wyglądały pozostałości po spaleniu.

Bardzo jestem Ciekawy Twojej opinii. Nie ukrywam że ze zwykłej ciekawości (takie starcze zboczenie :)

Pozdrawiam Ciebie.YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, YaroXylen napisał:

Ten który cytowałeś link, może i nie jest to co 30MJ ale za to malutko popiołu i nie spieka się w ogóle nawet w żużel. Po spaleniu 175kg masz pół wiaderka po farbie 10litrowego białej mąki.

Spróbuj teraz na rynku znaleźć coś z mniejszym popiołem. I to rekompensuje w/g mnie różnicę cena/moc/popiół (wagowo), dla mnie rewelka, i bez obaw możesz puścić pełną moc palnika bez żadnego spieku. Ten najnowszy(niebieski mocniejszy) ja jeszcze nie próbowałem, Łukasz (właściciel) mówił że troszkę przy maksymalnych wiatrach może się leciutko spiekać, ale zanim spadnie to wypala się również na popiół, zwykły (pomarańczowy) który paliłem i groch i miał z odsiewki ma kopa ale i troszkę więcej popiołu i takich kamyków(ale nie dużo) i jak bardzo mocno dmuchniesz pojawią się żużelki , jest bardziej podobny do STABKA czy CZ.PERŁY tylko w nich już dużo po spaleniu kamieni. Po sezonie ten pomarańczowy jest jeszcze tańszy od diabła, w/g mnie również b.dobry.

Poczytaj moje posty tam już opisywałem, swoje 13-to letnie wrażenia z palenia ruskim węglem od tego samego importera ....i tego będę się trzymał. Czasem coś innego (polskiego) popróbuję ale to raczej w formie testów, ostatnie to nie wiem dlaczego większość nie  może spalić Bogdanki...bez żadnych problemów u mnie idzie.

Pozdrawiam.YARO

YARO ten miał od zagórskiego to jaką ma granulację, taki mix, czy coś w stylu greenpala (granulacja mini ekogroszku). Spalanie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem dosłownie luzem spod taśmociągu kruszarki (luzem) to była odsiewka , że mogły się trafić takie i 30mm kawałki, Natomiast później oni też chyba jeszcze raz kalibrują te grube kawałki odsiewają bo to groszek. Niby na workach z miałem piszą 0-10mm ale tam i  takie groszkowe kawałki 25mm się trafiają. Słuchaj ja nie brałem tego miału w workach więc Tobie nie powiem nic pewnego , natomiast odsiewka zawsze była ok. Miał zawsze niesie ze sobą ryzyko, gdyż tego co przywiozą wagonami na dnie, nikt nie może być pewny, natomiast ja brałem spod taśmociągu kruszarki więc to był towar zawsze ten co groszek. jedno co mogę Tobie powiedzieć to oni nie bawią się w jakieś chrzczenie pyłem z elektrowni piachem czy innymi mułami....

Pozdrawiam.Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że trzeba zapytać. A dużo chcesz wziąć? Może pogadać z nimi to przysłaliby Tobie paletę DEMO po parę worków każdego rodzaju. Poproś o fotki tego miału co pakują w worki, do nich wagonami to przychodzi taki gruby że niektóre bryły to we dwóch byśmy mogli turlać, to idzie pierwszy odsiew, później kruszarka gruba, odsiew i kruszarka drobna, groszek i odsiew. Więc zdecydowana większość tego miału powstaje u nich na placu a nie przyjeżdża ze wschodu.

Teraz to może być problem z szykowaniem takiego demo gdyż wysyłają kilka długich samochodów z paletami dziennie, i nie bardzo mają czas, bo trzeba szykować do wysyłki ręcznie.

Znając firmę i Łukasza(właściciela) ja pewnie bym się decydował, natomiast to co przewalam przez kocioł mogę śmiało polecić.

Pozdrawiam.YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, HarryH napisał:

Prosimy o zdjęcie tego świadectwa, pośmiejemy się :-) 

To raczej z nas się śmieją ;)

Zwykłego użytkownika zwyczajnie nie stać na takie badanie, gdyż koszt takich badań oscyluje w granicach 1600 zł, wraz z kosztem dojazdu. Dopóki nie będą badane i stale kontrolowane składy z węglem, to do naszych domów będzie trafiał opał o wątpliwej jakości.

https://smoglab.pl/jablonka-kontrola-wegla/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, form napisał:

To raczej z nas się śmieją ;)

Zwykłego użytkownika zwyczajnie nie stać na takie badanie, gdyż koszt takich badań oscyluje w granicach 1600 zł, wraz z kosztem dojazdu. Dopóki nie będą badane i stale kontrolowane składy z węglem, to do naszych domów będzie trafiał opał o wątpliwej jakości.

https://smoglab.pl/jablonka-kontrola-wegla/

Oj ludzie ludzie...... to ile ten koszt dojazdu kosztuje???

440230327_Screenshot_2018-11-24cennik_usug_zewntrznych_laboratoriumpdf.png.0b5b92c259b5bb420bae1b032d725ed3.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Oldek napisał:

Jeśli kolegę interesuje, to po spaleniu golda napiszę kilka słów.

Bardzo chętnie, zainteresowało mnie zdanie Bartexu "Ekogroszek GOLD posiada parametry równe ekogroszkowi typu Wesoła", a z drugiej strony taki popiół to nawet Piekary nie miały w najlepszych latach.

7 minut temu, form napisał:

To raczej z nas się śmieją ;)

Nie inaczej, pewna firma z "polski węgiel" z nazwą przysłała koledze świadectwo .... z 2014 roku i to z laboratorium na Pomorzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz rację tylko że surowiec do produkcji pochodzi z Rosji, ale groszek jest produktem(wyrobem) wykonanym w Polsce. Kiedyś myślano o informacji na opakowaniu , ale zostało tylko na żywności. Czekolada WEDEL GORZKA 70% KAKAO wyprodukowano w Hondurasie, Panamie, czy gdzieś w Ameryce Środkowej??? Niestety nie ...w Polsce ...i jakoś nikt nie narzeka....

Pozdrawiam.YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.