Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, dhany napisał:

Panowie a co zrobić, zmienić bo jak kocioł jest w podtrzymaniu to tak kopci na czarno. Nie dużo ale kopci. Znów jak jest w pracy to spaliny są czyste. Taki biały dymek. Pale w manualu 



pewnie dawka paliwa/powietrza do ustawienia aczkolwiek ja palę w pidzie i też mam czasami siwawy dym z komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bardziej zadowolony jestem z dymu który jest podczas pracy niż z tego co jest w podtrzymaniu.

I de facto wentylator w podtrzymaniu to nie pracuje cały czas tylko co jakiś czas wskakuje na 31 procent. Przynajmniej u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w podtrzymaniu 18 proc. ale to trzeba organoleptycznie

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2019 o 11:38, Andy1111 napisał:

jakim sposobem może ci się nie wychładzać woda. przy użyciu regulatora pokojowego piec nie przechodzi w podtrzymanie tylko w czuwanie, co oznacza, że nie podaje co jakiś czas paliwa i powietrza, a więc się wychładza. to stan wygaszenia, przynajmniej u mnie tak mam

Bojler wychladzala mi pompka cyrkulacyjna, która była ustawiona zbyt często. Kolejna sprawa że czujnik podłogowy regulował mi zawor/pompę CO. pompa podłogowa caly czas chodziła co prowadziło do tego ze piec nie ładował mi buforu a bufor nie ładował bojlera.

W sterowniku pieca nie było możliwości wybrania innej pompy niz CO. Hydraulik przepiął " ręcznie" sterowanie czujnikiem pokojowym na pompę podłogówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak macie ustawiona pompę cyrkulacyjną? Tzn jaki czas pracy i przerwy. I drugie pytanie, jak włączyłem ochronę powrotu to piec dużo dłużej zostaje w podtrzymaniu, 1 godzina i 29 minut. I dużo szybciej dochodzi do zadanej okolo 25 minut. Ale jest jeden problem nie podaje na zawory temp wyższej niż 27 stopni. 

Parametry mam takie 65 stopni zadana na kotle

CO z zaworem 4 drogowym, 45 stopni

Podłogowa z zaworem 3 drogowym 31 stopni

Przy ochronie powrotu ni przekracza 27  stopni a po wyłączeniu ochrony puszcza zadana na zawory. 

Macie jakiś pomysł co jest nie tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, dhany napisał:

A ja bardziej zadowolony jestem z dymu który jest podczas pracy niż z tego co jest w podtrzymaniu.

I de facto wentylator w podtrzymaniu to nie pracuje cały czas tylko co jakiś czas wskakuje na 31 procent. Przynajmniej u mnie. 

oczywiście że tak, jak mówisz. ustawiasz czas i przerwę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2019 o 10:06, Kriters napisał:

A jak macie ustawiona pompę cyrkulacyjną? Tzn jaki czas pracy i przerwy. I drugie pytanie, jak włączyłem ochronę powrotu to piec dużo dłużej zostaje w podtrzymaniu, 1 godzina i 29 minut. I dużo szybciej dochodzi do zadanej okolo 25 minut. Ale jest jeden problem nie podaje na zawory temp wyższej niż 27 stopni. 

Parametry mam takie 65 stopni zadana na kotle

CO z zaworem 4 drogowym, 45 stopni

Podłogowa z zaworem 3 drogowym 31 stopni

Przy ochronie powrotu ni przekracza 27  stopni a po wyłączeniu ochrony puszcza zadana na zawory. 

Macie jakiś pomysł co jest nie tak? 

Hej, nie jestem ekspertem ale wyglada to ze masz niedogrzany powrót. Spróbuj podnieść temp CO, masz głowicę na grzejnikach?? Jak tak to daj na CO kilka stopni wiecej i reguluj głowicami temperature w pomiesczeniach. Ja tez mam dwa obiegi ale dałem pompe kotłową krótkiego obiegu i z temperatura powrotu nie ma problemu zawory puszczaja tyle ile zadam przy ochronie 40 stopni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejny problem. Udało się ustawić podtrzymanie (tryb wygaszania wyłączony i tryb rozpalania wyłączony) jednak w czasie pracy w pewnym momencie się wygasza, później podsyp i rozpalanie i znowu praca i po jakimś czasie znowu się na chwilę wygasza, tez tak macie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ci sie wygaszać jak za dużo nasypie pelletu i wtedy wysypuje trzeba pilnowac zeby przy 1 rozpaleniu ruszt byl czysty bo inaczej bedzie go wygaszac

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wygasza Ci się jak jest w podtrzymaniu? Po jakim czasie? Może trzeba zmienic ustawienia kotła w podtrzymaniu bo masz np słabszy pellet itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, breaku napisał:

Może ci sie wygaszać jak za dużo nasypie pelletu i wtedy wysypuje trzeba pilnowac zeby przy 1 rozpaleniu ruszt byl czysty bo inaczej bedzie go wygaszac

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka
 

Czyszczenie rusztu w czasie pracy mam co 4minuty. 

Czas podawania 2s

Czas przerwy 12s 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dhany napisał:

Ale wygasza Ci się jak jest w podtrzymaniu? Po jakim czasie? Może trzeba zmienic ustawienia kotła w podtrzymaniu bo masz np słabszy pellet itp

Jak jest w podtrzymaniu to się nie wygasza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kurcze nie doczytalem ze jak chodzi w pracy. Sorry. A może chodzi o jakąś temperature spalin czy coś w podobie. Ze przekracza i dlatego wygasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp. Spalin jest na poziomie 120 w czasie pracy. Ustawione jest max 160 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kezorbz napisał:

Hej, nie jestem ekspertem ale wyglada to ze masz niedogrzany powrót. Spróbuj podnieść temp CO, masz głowicę na grzejnikach?? Jak tak to daj na CO kilka stopni wiecej i reguluj głowicami temperature w pomiesczeniach. Ja tez mam dwa obiegi ale dałem pompe kotłową krótkiego obiegu i z temperatura powrotu nie ma problemu zawory puszczaja tyle ile zadam przy ochronie 40 stopni. 

Tak, mam termostaty. Spróbuję podnieść temp co zobaczymy co to da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wyłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Pogoda sie poprawiła, prawie wiosna wiec można się pokusić o małe podsumowanie.

U mnie właśnie kończą sie dwie tony opalu które kupiłem od lokalnego dostawcy. Z paleniem ruszylem 5 października i starczy do jutra . Jak na pierwsza zime mieszkalna uwazam ze nieźle bo ogrzewamy lekko ponad 150metrow i na dole 24 stopnie na poddaszu mamy okolo 16- 20 zalezy od pomeiszczenia do czego używane.

Teraz kupowac tony chyba nie będę tylko poprobuje te orginalne pellety, terez kupiłem kilka worków maximera i olczyka zobacze jak sie pali względem lokalnego.

Od długiego czasu piec stale pracuje bez wygaszania na ustawieniach dziadka ktore lekko zmodyfikowałem pod siebie.  

U Was jak poszło??Zmieniacie ustawienia pieca jak robi sie plus na dworzu?? Włączacie wygaszanie??  

Mam pytanie na ile ustawiacie przerwe wentylatora w poddtrzymaniu?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pale maximerem. Pale pierwszy sezon. Dokładnie od połowy listopada. Dom jeszcze nie zamieszkały. Ogólnie sam maximer wydaje się być ok. Nie mam spieków ani nic podobnego. Jedyne co to taki czarnawy dym czasami jak jest w podtrzymaniu. Ale to pewnie kwestia ustawień 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka może być przyczyna że piec co chwilę się wygasza w czasie pracy? 

 

 

 

Edytowane przez david2512
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zawaliny sadza czujnik spalin mozesz tez wylaczyc w menu bodajże instalatora opcje wygaszania i rozpalania tak zeby palil non stop oczywiscie bez pida

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, marwol napisał:

Czas przejścia w tryb wygaszania
Tryb pracy
Może termostat pokojowy daje znak ze pomieszczenie nagrzane

Nie mam termostatu pokojowego - w ustawieniach jest wyłączony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.