Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Dzi4d3k napisał:

Przed resetem do ustawień fabrycznych... może spróbuj go  wyłączyć z sieci i włączyć :)

Tylko potem sprawdź ustawienia.

Na moim sterowniku, po zaniku zasilania, temperatura zaworu na ustawieniach pogodówki potrafiła ustawić się na "-10" (minus dziesięć)  :) 



dzięki za poradę, w sumie miałem od tego zacząć, ale dobrze, że mnie uświadomiłeś, że może to spowodować jakiś reset w sterowniku, tak czy owak trzeba przepisać ustawienia w razie W.

dzięki, mam nadzieję, że dziś sobie z nim poradzę, bo dziś żona dzwoniła, że temp. spalin była ponad 190, więc wygasiłem dziada, żebym mógł po pracy się nim zająć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dhany napisał:

A ruszt to wchodzisz w nastawy pracy potem ruszt i masz w pracy i w podtrzymaniu 

Nie mam tej opcji w tym menu co piszesz.

Czy to może być przez to że mam bufor ciepła dodatkowo i moduł ST-66B?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to nie pamiętam już gdzie. Może w menu instalatora. 

Ale napewno gdzies się zmienia bo miałem co 20 minut a ustawiłem co 4 minuty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ze gdzieś są napewno :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dzi4d3k napisał:

Przed resetem do ustawień fabrycznych... może spróbuj go  wyłączyć z sieci i włączyć :)

Tylko potem sprawdź ustawienia.

Na moim sterowniku, po zaniku zasilania, temperatura zaworu na ustawieniach pogodówki potrafiła ustawić się na "-10" (minus dziesięć)  :)

EDIT: inna sprawa. Kiedyś mi serwisant techa tłumaczył, że w PID po wygaszeniu i pierwszym rozpaleniu kotła, sterownik dąży do wejścia w nadzór. Potem się stabilizuje i trzyma temperaturę.

kocioł wyczyściłem jeszcze raz dodatkowo czujnik ognia i spalin, czopuch i połączenie z kominem,

wypiąłem zasilanie, ale nie wiem, chyba ma jakieś podtrzymanie albo za krótko czekałem, bo po restarcie wszystkie ustawienia pozostały.

zmieniłem moc kotła z 100% na 70%, bo ciepło.

NO i ………… po pierwsze rozpalił się wzorcowo i nie wygasił się (tak miałem od czasu regulatora pokojowego - pierwsze rozpalenie po stanie czuwania kończyło się wygaszeniem z Nienacka po osiągnięciu około 100 st. spalin i następowało po krótkim czasie ponowne rozpalanie - do dziś nie wiem, dlaczego)

po drugie - choć też nie wiem, może przez to że ostatnio trochę wiało- posłuchałem się kolegi dhany (dzięki !!!) i zamknąłem całkiem drzwiczki dolne, czego efektem były spaliny na poziomie 145 max.

miło że mogę oznajmić i podziękować kolegom z forum - TEMAT PRZYNAJMNIEJ MÓJ NA CHWILĘ OBECNĄ UWAŻAM ZA ZAMKNIĘTY

szczególne podziękowania kolegom: dziadkowi, dhany - duży PLUS

Edytowane przez Andy1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest regułą, że mu się poprzestawia, po zaniknięciu zasilania, ale tak może być :) zresztą ja mam st 450 i może on inaczej reagować ;) Niedawno miałem sytuację, że sterownik w ogóle mi ześwirował - stracił kontakt z czujnikiem zewnętrznym o czym piszcząco mnie poinformował, temperaturę spalin w podtrzymaniu pokazywał na poziomie 500st, a temperatura na kotle była zaniżona o kilka stopni.... po ponownym restarcie kotła, na szczęście, wszystko wróciło do normalnej pracy.

Fajnie, że udało się rozwiązać problem i trochę coś pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ekstra jak udało się go okiełznać :)

Swoją drogą to forum od tego jest żeby pomagać. Zawsze co kilka głów do myślenia to nie jedna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dhany napisał:

to ekstra jak udało się go okiełznać

 

7 minut temu, dhany napisał:

No to ekstra jak udało się go okiełznać :)

Swoją drogą to forum od tego jest żeby pomagać. Zawsze co kilka głów do myślenia to nie jedna. 



idea forum taka jest, czasami jednak pierwotny temat może oddalić się w nieznane zaatakowany innymi wątkami, sami wiecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do mocy kotła: mam teraz ustawione na 80% (było tak domyślnie).

Czy powinienem zwiększyć moc na 100%? 

Mam bufor ciepła 728 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam bufor I uważam że moc trza 100% dawać ponieważ bufor odbiera cała energie natomiast kocioł ma najlepszą sprawność i wydajność właśnie na 100% 

co do trybu pracy, to jak w temacie - z wygaszaniem chodzi ładnie, w kotle mniej sadzy, ale bez wygaszania mniej pali natomiast więcej trzeba czyścić 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, snhxzr napisał:

Nawiązując do mocy kotła: mam teraz ustawione na 80% (było tak domyślnie).

Czy powinienem zwiększyć moc na 100%? 

Mam bufor ciepła 728 litrów. 

ja miałem 100%, ale wczoraj zmieniłem na 70%. cieplej się zrobiło, a dom energetycznie mam wyliczony na około 10 kW, a kocioł 17kW.

kwestia zapotrzebowania na ciepło. przy prostym przeliczeniu 70% x 17 kW = 11,9 kW.

ja nie mam bufora żeby nie było :)

Edytowane przez Andy1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy moc kotła to można tylko zmieniać jak się pali w pidzie? Bo pale w manualu i nigdzie takiej opcji nie widziałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc można zmienić tylko w PID

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w manualu domyślnie jest moc na 100%? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie :)

...a kilka stron wcześniej udostępniłem tabelkę pełną ustawień dla palnika Multiflame :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na której ona mniej więcej stronie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy moich ustawieniach 2/14 używałbym tylko 8.5 kW pieca? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze jedna prośba do Was. Mógłby ktoś podać jakie ma ustawienia krzywej grzewczej dla co i dla podłogówki? Tam jest chyba dla -20, -10, 0 i +10.

Znów nie mogę dojść do ładu. Piec nagrzany długo trzyma w podtrzymaniu ale za to nie puszcza na co i na podłogówkę. Temp podłogówki to jakieś 19 stopni. Na pogodynce zadana jakieś 22 a w pomieszczeniach 15

Z góry dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomoże ktoś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2019 o 10:24, dhany napisał:

Panowie jeszcze jedna prośba do Was. Mógłby ktoś podać jakie ma ustawienia krzywej grzewczej dla co i dla podłogówki? Tam jest chyba dla -20, -10, 0 i +10.

Znów nie mogę dojść do ładu. Piec nagrzany długo trzyma w podtrzymaniu ale za to nie puszcza na co i na podłogówkę. Temp podłogówki to jakieś 19 stopni. Na pogodynce zadana jakieś 22 a w pomieszczeniach 15

Z góry dziękuję. 

Ja tak miałem jak włączyłem ochronę powrotu na CO i na podłogówkę. Konkretnie na zaworach. Żeby rozwiązać problem musiałem wyłączyć ochrone powrotu na CO (zawór 4d) i zwiększyć minimalne otwarcie na zaworze 3d na podłogowce do 30% zostawiając włączona ochronę powrotu na tym zaworze. A pogodowke mam zupełnie odlaczona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co wtedy z ochroną kotła. Nie będzie tam się psuć czy coś w tym stylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka temp ochrony powrotu na tym 3d? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.