Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SMART HTV 23 kW Heiztechnik


speed211

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do wymienny poczciwego MPM DS 12-14 kW z 2016 na kocioł zagazowujacy drewno. Obecny nie jest najgorszy ale do drewna średnio się nadaje. Zresztą do bufora 1000l byłby za mały. 

Pierwszy wybór padł na blaze natural 25 kw lecz cena spora jak za kawał blachy bez jakiejkolwiek automatyki, jako że ceny z lambdą są kosmiczne szukałem czegoś innego i trafiłem na kocioł jak w tytule Smart HTV 23 kW Heiztechnik. Ktoś może uzytkuje i mógłby podzielić się doświadczeniami? Tutaj za około 20 tyś. Mamy na wyposażeniu to co w blaze za 35 tys. Czyli sondę lambda, automatyczne sterowanie wentylatorem, PP i PW, obsługa bufora, 3 Pomp i zaworów mieszających. Konstrukcyjnie chyba to samo co kocioł z początku filmu poniżej. 

 

https://youtube.com/@jarekj2728?si=Ic5xpZcsFIk4U2Bx

 

Edytowane przez speed211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Heiztechnik mam kilka pytań

Czy ten kocioł łączy się ze sterownikami pokojowymi, czy ma jakąś aplikację na telefon do podglądu na smartfonie? a może Tuya, Home Assistant? moduł internetowy?

Jaka jest temperatura spalin, 150, 200C ?

Ile jest gwarancji na sondę lambda? ile kosztuje jak padnie? 

jaki bufor jest zalecany do kotła o większej mocy? Chciałbym około 2000l

 

Co może mnie przekonać do wyboru tego kotła?

Edytowane przez mankog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o takie szczegółowe informacje, to najlepiej byłoby skontaktować się z którymś z doradców technicznych. Kontakty dostępne są na stronie: https://heiztechnik.pl/kontakt/

A tak na szybko, to kocioł w standardzie ma możliwość podpięcia do internetu z aplikacją na telefon. Temperatura spalin maksymalna dochodzi do około 200 stopni, a następnie spada w wyniku modulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem się skontaktować przez stronę, na 3 zapytania, otrzymałem jedną ogólną odpowiedź. Rozmawiałem z przedstawicielem, ale nie chcę zawracać głowy pojedynczymi pytaniami. 

Kolega @jaremi77 pisał w innym temacie że moduł internetowy nie działa jak powinien, ale pomocy od Was nie uzyskał. 

na ten moment odstawiał ten  piec do zastanowienia się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.