Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik HitPellet 25kw


mlodylis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam zamontowany piec z dotacji unijnej heiztechnik HitPellet 25kw, jak na moje mieszkanie ok. 70m2 jest on bardzo duży, czy mógłby mnie ktoś mniej więcej naprowadzić jak taki piec ustawić, lub chociaż rozjaśnić podstawowe pojęcia. Nigdy nie obsługiwałem takiego kotła i szczerze mówiąc jest to dla mnie trochę problematyczne.

 Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna być jakaś ustawowa kara, która by jakoś piętnowała takich doradców, którzy takie kotły proponują. 

U Ciebie są 2 wyjścia.

- Montaż bufora (dodatkowy koszt i miejsce w małym mieszkaniu będzie raczej problemowe)

- Działanie kotła w trybie włącz/wyłącz od termostatu i obniżenie w miarę możliwości mocy minimalnej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabić urzędasów to mało... Zamiast zamontować kocioł 7-8 KW, a tego bydlaka dać ludziom do chaty 400m/2, to nie dosyć, że kolega będzie spalał dwa razy więcej niż powinien, to i pieniądze w różnicy zakupu kotlo w błoto... 

Taka to oto dotacja. 

@mlodylis wszystkim montowali te same kotły? 

@eliks za to powinno być więzienie. Najlepiej rządzić nie swoją kasą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Trener40 napisał:

Wstaw zdjęcia instalacji. 

Tak, wszystkim montowali te same kotły. Ok, na razie jeszcze tam nie mieszkam gdyż jesteśmy w trakcie remontu, wstawię zdjęcia jak tam będę. Dzięki bardzo za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te same pod względem firmy produkującej oraz mocy. Ja na to wpływu nie miałem gdyż poprzedni właściciel miał już zawartą umowę z gminą i zapłacone zadatki więc poza wkładem kominowym nie płaciłem nic za ten piec i instalację a z faktur cała zabawa ok 14.700zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł będzie się często odpalał (taktował) bo ma za dużą moc, a moc minimalna dwukrotnie przekracza Twoje zapotrzebowanie cieplne. Zajrzyj w instrukcje, tam powinno być jak obniżyć moc czy to przez ograniczenie KW czy %. Jak Ci kocioł działa w trybie włącz/wyłącz to już nic nie wymyślisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem również sam producent powinien  się zainteresować tym, jakie kotły urzędasy wciskają ludziom

@mlodylis, jaka jest pojemność wodna tego kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Mlodylis, wejdź w MENU PALNIKA i ustaw tam maksymalnie najniższą moc kotła, dzięki temu, mimo swojej dużej mocy będzie pracował z mocą minimlaną.

Co do grzejników, to kwestia instalacyjna. Jak piszą koledzy, spróbuj odpowietrzyć instalację i grzejniki, jeżeli masz grzejniki z zaworami termostatycznymi, to sprawdź, czy masz na nich określenie nastawy wstępnej. Dzięki temu możesz dokonać regulacji przepływu na każdym z grzejników. Może być tak, że cała woda przepływa przez pierwsze grzejniki, a przez ostatnie tylko trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra jest nieważna. Najgorzej że dolną granicę masz wysoko, i tu jest u Ciebie największy problem. Bo ten kocioł 25KW gdyby modulował od 3KW można by spokojnie było pod to mieszkanie skonfigurować. 

Poza tym ja sobie nie wyobrażam w jaki sposób Gmina może nakazać montaż kotłów jednego modelu i jednego producenta. Z racji pracy trochę styczności z samorządem mam i coś takiego jest dla mnie niedopuszczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, eliks napisał:

 nie wyobrażam w jaki sposób Gmina może nakazać montaż kotłów jednego modelu i jednego producenta. Z racji pracy trochę styczności z samorządem mam i coś takiego jest dla mnie niedopuszczalne.

eliks , na spotkaniu z firmą mającą montować te kotły   w mojej miejscowosci ,kiilka osób w tym ja ,też o to pytaliśmy ,czy te 25KW to nie za dużo ,padła mniej wiecej taka  odpowiedż :  "Ten kocioł może modulować i pracować z mocą  od 7  KW i nie ma co się martwić ze ma moc max 25 KW i że to jest za dużo ,bo z taką mocą bedzie pracował bardzo krótko ,po czym się wyłaczy i przejdzie w postój .Poza tym bedzie zamontowany zawór czterodrożny z silownikiem i na instalację bedą państwo mogli ustawić sobie temp dokladnie taką jaka bedzie dla was odpowiednia  " Czym szybko uspokoili pytających .W sumie to teraz uzytkuje ten kocioł drugi sezon i zdążyłem poznać wszystkie jego wady i zalety ,oraz jak go użytkować zeby nie palil jak smok ,ale nie bedę pisał o wszystkim tutaj  ,bo  jak wspomnielem wczesniej  jest już temat o dokładnie tym kotle heiztechnik hit peelet ,są tam tez spostrzeżenia i uwagi uzytkowników  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej żebym nie pisał słów jakie cisną mi się na usta, bo bym więcej nic nie mógł napisać..., ale takie dotacje ( śmiało można nazwać pseudo dotacje) powinny trafić na wokande do ponownego rozpatrzenia.  Osoby odpowiedzialne za takie decyzje powinny pokryć wszystke koszty łącznie z demontażem tych kotłów w mieszkaniach 70m/2.  + zakup i montaż odpowiednich do zapotrzebowania. 

Polska to kraj biznesu i liczy się kasa. 

Może kiedyś ktoś się porządnie.....( zdenerwuje) i weźmie się za to. 

@mlodylis odwiedź kilku sąsiadów... Może się okazać, że 24KW montowali w kawalerce 35m/2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trener 40 ,a  słyszaleś gdzieś w naszym kraju o urzedniku czy urzędzie ,który popelnił bład i się do tego przyznał ?  To samo tyczy się lekarzy ,sędzi i prokuratorów.Oni mogą się mylić , popełniać błedy i w praktyce nic im za to nie grozi .Ale weż się ty pomyl w jakims dokumencie urzedowym ,czy zeznaniu podatkowym ,to zrobia z ciebie wielkiego przestępce i oszusta i zaraz ci "wyliczą " ile cię ta pomylka będzie kosztować .Ale tak zawsze było i jeszcze dlugo będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Benton661 napisał:

Moim zdaniem również sam producent powinien  się zainteresować tym, jakie kotły urzędasy wciskają ludziom

@mlodylis, jaka jest pojemność wodna tego kotła?

Tu raczej ktoś powinien się zainteresować, jakie kotły firma instalacyjna wespół z producentem wciskają urzędasom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, gmaj22 napisał:

Tu raczej ktoś powinien się zainteresować, jakie kotły firma instalacyjna wespół z producentem wciskają urzędasom.

Może nie "jakie kotły " tylko dlaczego akurat te a nie inne.Moze przedstawiciel Heiztechnik uchyli nam "rombka tajemnicy" czym te kotly "urzekły " urzedników w dziesiatkach ,czy setkach gmin i miast .Że montują je praktyczne wszystkim beneficjentom "programów ekologicznych"  i to o mocy znacznie wiekszej niż potrzebują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym miałem napisać. Te 25KW to rozumiem że może z niewiedzy ale chodzi o firmę, że ma być HT i basta. Tutaj śmierdzi strasznie. Mało tego, daje se rękę uciąć że jak dotacja i beneficjenci to i kotły w "specjalnej" cenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jurek72 napisał:

Moze przedstawiciel Heiztechnik uchyli nam "rombka tajemnicy" 

Watpie. To zapewne jest " rombek tajemnicy" firmy. 

Może trzeba by było jakiąś wnikliwą kontrolę gdzie niegdzie przeprowadzić... Sprawdzić układy i powiązania... 

Z nikąd nie biorą się pewne statystyki... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.