Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik HitPellet 25kw


mlodylis

Rekomendowane odpowiedzi

Ponownie zostałem wywołany do tablicy jako przedstawiciel HT, więc odpowiadam.

Co do wielkości kotłów, to nie HT decydowało, jakie mają być zamontowane, a zamawiający. Próbuję sobie wyobrazić, dlaczego takie mocy były zamawiane na tak male powierzchnie i nie wiem, czym mogło to być spowodowane, być może zapotrzebowaniem do grzania cwu, żeby było szybciej nagrzewane. Co do samej różnicy cenowej to nie jest ona znaczna między np. 15 a 25 kW. Różnica kosztów w tych kotłach to około 30 kg stali, reszta jest ta sama, napędy, elektronika, zbiornik paliwa...

Jeżeli uważacie że wszędzie montowane są kotły HT, to zapytam, czy HT jest producentem kotłów występujących pod marką GREŃ, KRZACZEK, GALMET, RAKOCZY itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Heiztechnik napisał:

Próbuję sobie wyobrazić, dlaczego takie mocy były zamawiane na tak male powierzchnie i nie wiem, czym mogło to być spowodowane, być może zapotrzebowaniem do grzania cwu, żeby było szybciej nagrzewane. 

Pewnie masz rację, bo w tych chatach 70m/2 ciepłą  wodę używają do zmywarek i pralek :), a w wolnym czasie leją sobie gorąca wodę w kanalizację ( dla jaj) 

To musi być jednak zapotrzebowanie... 

Ale głupie tłumaczenie...

Takich bzdur nie da się człowieku czytać... 

Dla mnie ta firma jest do przeglądu.... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Heiztechnik napisał:

 

Co do wielkości kotłów, to nie HT decydowało, jakie mają być zamontowane, a zamawiający. Próbuję sobie wyobrazić, dlaczego takie mocy były zamawiane na tak male powierzchnie i nie wiem, czym mogło to być spowodowane, być może zapotrzebowaniem do grzania cwu, żeby było szybciej nagrzewane. Co do samej różnicy cenowej to nie jest ona znaczna między np. 15 a 25 kW. Różnica kosztów w tych kotłach to około 30 kg stali, reszta jest ta sama, napędy, elektronika, zbiornik paliwa...

 

Hmm, czy Ty naprawdę wierzysz w to, co piszesz? Lepiej dla Ciebie byłoby zamilczeć na temat tego ewidentnego przekrętu niż pisać bzdury. Wstyd, panie @Heiztechnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze święta idą i może to dzisiaj już wigilia bo inaczej bym w to nie uwierzył że ten kot ma dwa ogony albo dwie głowy i w dodatku mówi. Dzisiaj dzwoniłem na infolinię bardzo bardzo znanego producenta sterowników a Pan mi mówi że on nie wie dlaczego kocioł nie odpala po restarcie do ustawień fabrycznych mam zadzwonić do producenta kotła. Czy mi się tylko wydaje czy to identyczna sytuacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem dlaczego gmina zamówiła same HT 25KW, bo te już nie schodzą. Ludzie zaczęli czytać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie wszyscy powinni być zadowoleni- firma zarobiła swoje, urzędasy też swoją działkę dostali, użytkownicy mają wymienione kotły za które nie płacili... Tylko może jeszcze nie zdają sobie sprawy z tego, że będą puszczać w komin 2-3 razy więcej opału niż powinni, a tanio przecież nie jest... No chyba że gmina będzie dopłacać do pelletu, to ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Benton661 napisał:

Teoretycznie wszyscy powinni być zadowoleni- firma zarobiła swoje, urzędasy też swoją działkę dostali, użytkownicy mają wymienione kotły za które nie płacili... Tylko może jeszcze nie zdają sobie sprawy z tego, że będą puszczać w komin 2-3 razy więcej opału niż powinni, a tanio przecież nie jest... No chyba że gmina będzie dopłacać do pelletu, to ok...

Mówi się ze darowanemu koniowi się w zęby nie paczy .))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 może nie, ale 5 na pewno. Na ostatnim zdjęciu praca elektryka rozwaliła mnie na łopatki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Benton661 napisał:

10 może nie, ale 5 na pewno. Na ostatnim zdjęciu praca elektryka rozwaliła mnie na łopatki...

Nie demonizuj ! Przewód czeka na wkucie, a lampka świecić musi. Czego nie rozumiesz ? 

Widać, że elektrykiem, to Ty nie jesteś i mało widziałeś ! Bez obrazy .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrykiem akurat z wykształcenia jestem, ale może faktycznie mało jeszcze widziałem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mlodylis napisał:

W praktyce panowie wolałbym nie spalać 10 ton pelletu rocznie. 

Nie panikuj, ludzie tutaj zbyt wiele wyolbrzymiają. Może idealnie nie będzie, ale źle też nie .-)  Ustaw ten kocioł poprawnie i zapomnij o problemach .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie chłopaki, mieszkanie jest w trakcie remontu bo było w cudownym stanie, kotłownia też wygląda sto razy lepiej, elektryka do kotłowni wyprowadzona prowizorycznie 

 

No właśnie problem w tym, że nie wiem zbytnio jak go ustawić, dlatego też pisze tutaj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Benton661 napisał:

Elektrykiem akurat z wykształcenia jestem, ale może faktycznie mało jeszcze widziałem :-)

Jak zobaczysz wytoczone z mosiądzu wkładki zamiast bezpieczników, to będziesz u siebie .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Niewiem. Może podsunąć temat do jakiejś uwagi. Wystarczy dać hasło , ze za dotacje powystawiali ludziom kotły na 400 metrowe chaty do małych domków i mieszkań. Bez rozeznania i głowy. Wziąć eksperta i niech pogada jakie zapotrzebowanie maja takie 70 m. A potem odwiedzić idiotów w gminie. Już widzę jak się tłumacza nie mając najmniejszego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mlodylis napisał:

No właśnie problem w tym, że nie wiem zbytnio jak go ustawić, dlatego też pisze tutaj 

Najlepiej byłoby ustawić temperaturę zadaną na 70 stopni z histerezą 15, kocioł będzie pracował jak mini-bufor, pompa CO niech pracuje non stop i wyciąga ciepło z kotła po jego wygaszeniu. Mieszacz wysterować najlepiej pogodowo. Albo dostawić bufor, tak jak pisał kolega wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej sąsiada podpiąć ? albo dwóch niech się do opału dołożą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad też ma pewnie takiego samego "maluszka" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Ten kocioł spali jakieś 130 kg peletu na dobę na mocy max. A ze każdy chciałby spalać 10 kg na dobę to wychodzi ze podepniesz do swojego jeszcze 12  takich domków he he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.