Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik HitPellet 25kw


mlodylis

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja dobrze zrozumialem że na zaworze regulującym temp na instalację nasz zadane 60 stopni ? Pomijam fakt że przy takiej temp zdecydowana wiekszość  z nas miała by po krótkim czasie  saunę w domu ,ale coś tu jest mocno nie halo skoro 25 kw kociol nie może "wydolić " tych 60 stopni .Zacznij od podstawowej i najwazniejszej rzeczy ,czyli przeważenia pelletu i wpisania wyniku do sterownika .Nie liczył bym na to ze ktoś to zrobił wczesniej ,bo u mnie montujacy "z dotacji " na pewno tego nie zrobili i nawet mi o tym nie wspomnieli że obowiazkowo powinno sie to zrobic przy każdej nowo zakupionej partii pelletu , bo ma to zasadniczy wpływ na moc palnika  .Ale ja wyznaję zasadę "nie licz na kogos ,licz na siebie " wiec szybko sie sam  "doktoryzowałem " z  wszelkich ustawień spędzajac trochę czasu w necie ,przy sterowniku i  obserwacjach zachowania kotla .Co do ustawień mocy ,nadmuchów to tu "żonglerka" cyferkami  nie wiele ci da i ma  praktycznie żaden wplyw na spalanie.Warto jednak uchylić delikatnie  drzwiczki z palnikiem   jak kocioł pracuje z połową mocy i pełną mocą i zaobserwować jak wyglada plomień ,bo coś tu jest nie halo skoro temp na zaworze nie może ci dojść do zadanych 60 stopni .Widze że masz uklad zamkniety ,wiec być może przyczyną może być też  zapowietrzony układ.Warto postać chwilę przy kotle i posluchać czy pompy nie wydają jakiegoś dziwnego szumu czy "terkotania "świadczacego ze mielą powietrze .Powinny chodzić praktycznie bezgłośnie.Na grzejnikach też powinny być jakieś odpowietrzniki ,ręczne albo automatyczne ,wiec warto sprawdzić czy dzialają

Edytowane przez jurek72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że serwis poprosił Cię o ustawienie na zaworze temperatury 60 stopni. Jaki to był serwis, serwis Heiztechnik czy jakiś inny?

Jeżeli na zaworze możesz uzyskać maksymalnie czterdzieści parę stopni to jaka temperatura jest w tym czasie na kotle? Przy maksymalnym otwarciu zaworu temperatura za zaworem powinna być taka sama jak na kotle.

Trudno jest mi wypowiadać się na temat poprawności działania instalacji, my dostarczaliśmy tylko kotły, a one wytwarzają gorącą wodę. Oczywiście zawiadują poprzez automatykę instalacją, ale polega to głównie na załączaniu lub wyłączaniu poszczególnych napędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2019 o 19:39, robin60 napisał:

A ja mam pytanie do kolegi @Heiztechnik kto produkuje kotły dla Galmeta.

Pytanie to powinienem pozostawić bez odpowiedzi, bo aż głupio na nie odpowiadać....

Na tyle ile się orientuję, to kotły dla Galmeta produkuje Galmet...

Edytowane przez Heiztechnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, był to serwis heiztechnik, dzwoniłem na numer znajdujący się w zakładce kontakt na stronie heiztechnik. Na piecu zadane jest 65 stopni i piec tą temperaturę osiąga bez problemu i wtedy się wygasza. Układ nie jest zapowietrzony bo tych pomp nie słuchać a na grzejnikach są odpowietrzniki automatyczne. Jeżeli zadzwonię do gminy to przyślą kogoś kto powie mi co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupio i nie głupio , bo miałem lepsze zdanie o tej marce , ale żeby kocioł nie wytrzymał 7 lat. 

Bo jak by mieli podwykonawcę to można usprawiedliwić, że nie mieli wpływu na jakość produkcji i użytych materiałów, ale w takim razie to najzwyklejsza miernota, ale ceny światowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję jednak wezwać kogoś, nie do końca wiem czy kogoś, kogo poleci gmina.

Jeżeli instalacja kotłowni byłaby odpowiednio wykonana, to po ustawieniu jakiejkolwiek temperatury na zaworze, byłaby ona do osiągnięcia, zwłaszcza że jak widać kocioł ma po temu możliwości, bo na nim temperatura jest wyższa niż zadana na zaworze.

Pod poniższym adresem możesz obejrzeć przykładowy schemat instalacji:

https://heiztechnik.pl/images/schematy_instalacji/SCHEMATY_PDF/HT_tronic_900.pdf

Z tego co widzę to u Ciebie powinno być wszystko w porządku. Dla próby spróbuj na moment odciąć (zamknąć) zawór na wężownicę zbiornika cwu, nie wiem czy nie pompa nie zaciąga wody z powrotu poprzez zasobnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam! I przepraszam, że dopiero po takim czasie daje odpowiedź. Co okazało się dokładnie z piecem? Źle założony zawór trójdrożny który zamiast otwierać przepływ to go zamykał. Przy moim mieszkaniu i przewymiarowanym piecu który aktualnie chodzi na minimalnej mocy 17.5 kW na dobę w sezonie przy 24' w domu zjada około 13kg pelletu na dobę. Rok zajęło mi aby połapać się z tym wszystkim i mój wniosek jest jeden, te dotacje to państwo może sobie w cztery litery wsadzić bo wstawiają człowiekowi kocioł ale nie interesują się niczym, zupełnie. Serwisant jechał z Krakowa czyli miał do mnie około 600km po to żeby wykonać 10 minutową pracę, nawet nie zdążyłem z nim porozmawiać bo przyjechał rano kiedy akurat byłem w pracy. Mimo wszystko, dziękuję bardzo za wszystkie komentarze, te bardziej pomocne i mniej pomocne. Wstawił bym bufor ale od momentu kiedy pracuje z pompami ciepła to wiem jakie to koszty i niestety, trzeba pracować na pellet a nie na bufor. Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.