Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik Hit Pellet


jarsi102

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.11.2020 o 23:31, Osikarob napisał:

Do jakiego gniazda w sterowniku macie podpiętą pompę za zaworem 3D, u mnie to jest wpięte jako pompa c.o. , a wejście z opisem pompa zaworu jest puste. Czy tak to ma być?

 

12 godzin temu, Osikarob napisał:

Czyli jak bym chciał zmienić sposób sterowania, z obniżania temperatury od termostatu, na stop pompy od termostatu to wiąże się to z przekładaniem przewodów w sterowniku.

Jeżeli pompę wciąż masz wpiętą pod c.o., to musisz przełożyć. Stop pompy od termostatu zadziała, jak będziesz miał wszystko wpięte pod ten sam rodzaj wejść/wyjść. Czyli pompa podpięta pod "pompa zaworu", termostat pod "termostat pokojowy zaworu 1". Wtedy masz możliwość obniżania temp. na zaworze lub wyłączenia pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, to tak na szybko.

Moc kotła i palnika - ustawiamy tylko moc maksymalną a reszta dzieje się w sposób liniowy według wgranego algorytmu. Moc minimalna 30% jest stała. Można natomiast regulować zakres modulacji, co powoduje że kocioł ma większy lub mniejszy tzw. wybieg przy dochodzeniu do temperatury zadanej. Ja osobiści jestem zwolennikiem jak największego zakresu modulacji. Powoduje to że kocioł nagrzewa się wolniej, pracuje dłużej, mniej przekracza temperaturę zadaną. Jak podczas jazdy samochodem.

Sposób pracy pompy - w zależności od rodzaju instalacji grzewczej stosuje się różne rozwiązania. Przy podłogówce zalecana jest stała praca pompy a przymykanie zaworu. Przy grzejnikach na odwrót, bardziej popularne jest wyłączanie pompy, jednak są sytuacje, gdzie stosuje się również obniżenie temperatury od termostatu, zwłaszcza jak jest wiele pomieszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne. Dziękuję bardzo. Szkoda że od razu tego nie podpinają jako pompę zaworu i sterownik zaworu. Narazie jednak zostanę przy wyłączaniu pompy od termostatu skoro przy grzejnikach tak jest dobrze. Na pewno jest wtedy mniej odpaleń, tyle że temperatura powrotu przy starcie kotła i pompy spada u mnie do 34 stopni, ale na krótko to chyba OK.

Jak bym chciał przejść na obniżanie temperatury to przynajmniej wiem co i jak.

Co do ustawień mocy to akurat moim zdaniem lepiej że ustawia się tylko moc maksymalną, a reszta robi się sama.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pompę wciąż masz wpiętą pod c.o., to musisz przełożyć. Stop pompy od termostatu zadziała, jak będziesz miał wszystko wpięte pod ten sam rodzaj wejść/wyjść. Czyli pompa podpięta pod "pompa zaworu", termostat pod "termostat pokojowy zaworu 1". Wtedy masz możliwość obniżania temp. na zaworze lub wyłączenia pompy.
Nie do końca tak jest, że pod "jeden rodzaj" wejść. Pompa może zostać przy "pompa co" a obniżanie działa. Wystarczy przepiąć termostat do "term pok zaworu 1". Ale jak ktoś chce "stop pompy" to pompa musi być w "pompa co". Jak będzie w "pompa zaworu" to nie będzie się zatrzymywać po rozwarciu sterownika.
2 dni temu to testowałem, bo serwisant po wymianie płyty głównej trochę namieszał - wpiął pompę i termostat tak jak do obniżania, a ustawienia zrobił na "stop pompy".

Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Paablo napisał:

Nie do końca tak jest, że pod "jeden rodzaj" wejść. Pompa może zostać przy "pompa co" a obniżanie działa. Wystarczy przepiąć termostat do "term pok zaworu 1". Ale jak ktoś chce "stop pompy" to pompa musi być w "pompa co". Jak będzie w "pompa zaworu" to nie będzie się zatrzymywać po rozwarciu sterownika.
2 dni temu to testowałem, bo serwisant po wymianie płyty głównej trochę namieszał - wpiął pompę i termostat tak jak do obniżania, a ustawienia zrobił na "stop pompy".

Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Może nie do końca się rozumiemy. Pompa i termostat muszą być podpięte pod ten sam rodzaj wejść/wyjść.

Stop pompy od termostatu działa dla pompy c.o., jeżeli termostat jest podpięty pod "termostat c.o.".

Termostat  zatrzyma pompę zaworu, jeżeli będzie podpięty pod wejście "termostat zaworu". Dodatkowo tylko przy takim podłączeniu, jest możliwość obniżenia temp. na zaworze. Więc najlepsza konfiguracja, to pompa podpięta pod "pompa zaworu" i termostat pod "termostat zaworu" - wtedy można wybrać obniżenie temperatury od termostatu na zaworze , albo zatrzymanie pompy.

Przynajmniej u mnie tak to działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzez stronę działa, nie działa aplikacja a Smartfonie, jak wyłączę tel i ponownie włączę to wbija się i można zmienić nastawy, wystarczy wyjść i ponowne wejście i problem, tak było kilka dni wstecz i padło całkowicie.

Sprawdź dokładnie czy da się zmienić nastawy itp i czy po zamknięciu ponownie można się wbić

Edytowane przez TIMON120777
niepotrzebny cytat poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio sporo tych kotłów zamontowano np. w Małopolsce, między innymi u mnie.

Tak informacyjnie jak by ktoś miał taką sytuację. W czasie wizyty w kotłowni dziś rano słyszę dość głośne skrzypienie, tarcie (metal o metal) sprawdziłem co było włączone w tym momencie, okazało się że wentylator i podajnik palnika. Wentylator wykluczyłem to został podajnik. Po przestygnięciu kotła zdjąłem obudowę palnika i śruby mocujące silnik były wszystkie poodkręcane co najmniej pół cm., po dokręceniu po problemie. 

Wiem że niektórych to interesuję. Po 16 dniach pracy kotła spalanie wychodzi mi ok 22kg na dobę, średnia odpaleń 9.

Ogólnie do dnia dzisiejszego jestem bardzo zadowolony z pracy kotła. Wychodzi na to że jak większość użytkowników bo cisza w temacie :)

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy podobne spalanie, ja mam między 18-20kg jak był ten mrozek ostatni, tyle że mi odpala 3-4 razy.

Ile godzin ci pracuje na dobę przy tych 9 odpałach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licząc średnią z liczników na wyświetlaczu wychodzi: 5 godz. na mocy max, 2,5 godz na średniej, 1 godz na minimalnej i 10 godz postoju.

Tylko dodając te wartości wychodzi że doba ma 18,5 godz. Może to wynika z tego że ok 2 razy wyłączyłem kocioł na dzień jak świeciło mocno słońce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi też koło 10h grzania wychodzi, tyle że odpala 3 razy mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2019 o 12:17, jurek72 napisał:

No to przydarzyło Ci się coś ,co raczej nie miało prawa się zdarzyć .Nie ma nigdzie opcji żeby te liczniki skasować  i samoczynnie też się na pewno skasować nie powinny ,ale to  tylko elektronika która potrafi czasem sfiksować .Ja  robię sobie zawsze zdjęcie ekranu licznika serwisowego  po sezonie grzewczym wiec jak mi się jakimś cudem kiedyś  wyzeruje ,to tragedi nie bedzie.Tu po pierwszym sezonie 2018/2019 po spaleniu ok 2,5tony pelletu.Ogrzewam ok 80m2 utrzymując stała temp ok. 22,5 stopnia.Z takiej statystyki łatwo sobie obliczyć ile pelletu zużywa kocioł na jedno opdalenie ,u mnie to ok 1,45 kg .Ustawienia to TK 67 st. histereza 12 st.na grzejniki zwykle od 29 do 33 stopni.W sumie to nie moge narzekać na zużycie ,przez tego 25 kw "potwora " ,bo "darowany " z dotacji kosztowal mnie  3500zł .Ale gdybym mial osobiscie decydować ,to na pewno nie kupił bym takiego kotła

08.2019 .2,4t licznik serwisowy.JPG

Menu serwisowe/ustawienia kotła/Resetuj liczniki. 

Kod serwisowy 7543

 

16066836686141104180285843402577.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Przełączyłem dziś sposób pracy zaworu mieszającego na pogodowy grzejnikowy. Wpisałem na początek temperatury dla +10 , 30 stopni i dla - 10 , 50 stopni.

Jest jakaś teoria czy sposób na powyższe parametry czy to tylko i wyłącznie metodą prób i błędów?

Kocioł sobie pracuje przez większość czasu na mocy pośredniej, podtrzymanie włączyłem na 40 minut i grzałka praktycznie nie używana, zobaczymy jak będzie ze zużyciem peletu. Komfort cieplny na pewno wyższy niż przy grzejnikach na zmianę zimne, ciepłe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2020 o 22:01, Grzegorz3 napisał:

Menu serwisowe/ustawienia kotła/Resetuj liczniki. 

Kod serwisowy 7543

Kolego nie wprowadzaj zamieszania ,bo zaraz wszyscy polecą sprawdzać i się srogo zawiodą ,bo takie "cuda " to w nowej wersji oprogramowania , w starszej wersji  jak u mnie i wielu innych użytkowników ,czyli z 2017 ,2018 i podejrzewam że z poczatku 2019 roku ,takich "bajerów "  jak kasowanie liczników i wielu innych przydatnych rzeczy ,jak np.zmiany histerezy CWU  ,czy dającego się prawidlowo ustawić podtrzymania ,w opcjach sterownika nie uświadczysz żebyś nie wiem jakie kody wpisywał ,bo ich po prostu nie ma.Tzn.opcja podtrzymania jest ,tylko nie da się jej  sensownie ustawić i z niej korzystać .Tego ślicznego chromowanego  loga firmy pod sterownikiem też nie ma

Edytowane przez jurek72
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @jurek72 to tylko informacja, nawet jeśli w starszej wersji tego nie ma, to jest sporo, jeśli nawet nie więcej użytkowników z "nowsza" wersja sterownika u których wspomniana opcja będzie. Czy przydatna? Moze/nie wiem/nie istotne- sprawa subiektywna. Ale na pewno zamieszania informacja nie wprowadza. 

A ten "piekny" chrom to naklejka za 2zl.

BTW. Wersja ht-tronic900 - April 2 2019

Z innej beczki- u Was tez takie raczki u drzwiczek, czy tylko mi zostają w rękach?

16069278771578516307806209481917.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Grzegorz3 napisał:

innej beczki- u Was tez takie raczki u drzwiczek, czy tylko mi zostają w rękach?

Niby drobiazg i wystarczy odrobina dobrej woli i kleju zeby to poprawić ,ale jak widać dobrej woli nie  ma i nie poprawili tego "drobiazgu " nawet w nowej wersji .Ja to po prostu przykleiłem.W sumie to przecież kocioł "z dotacji " a wiec mamy "po taniosci " to i narzekać nie powinniśmy ,tylko poprawiać takie "drobiazgi " już we własnym zakresie ,zgodnie z powiedzeniem "darowanemu koniowi ....."  itd.Choć w tym przypadku nie do końca darowanemu bo parę tys trzeba było wyłożyć.ALe to przecież ułamek ceny tego niedostepnego dla zwykłego kowalskiego "cuda " to co tu narzekać.Ja np.dostalem czujnik temp. zewnetrznej ,który okazal się atrapą ,bo w obudowie brak bylo elementu pomiarowego ,czyli w tym przypadku KTY 81 -210 wartosci kilku zł ,moduł internetowy od razu nie działał i musiałem wysyłac do serwisu ,po powrocie z serwisu   też nie działa tak jak powinien bo co jakiś czas traci połaczenie internetowe ,mimo połacznia "po kablu " i trzeba go po tym ręcznie wyłaczać i właczać żeby znowu działał  .....ale kto by się takimi "pierdołami "przejmował,w końcu nikt tam niczego nie testuje bo i po co  ? Niech testują sobie w domach sami ,my mamy tyle zamówień że nie mamy na to czasu  .Pewnie jakby ten kocioł  i jego super hiper sterownik pełen przydatnych funkcji  , trafił do tzw.wolnej sprzedaży ,to zapewne trzeba by się było zapisać w kolejce i czekać kilka lat na to zaawansowane  cudo techniki ,które nie może się np.wyłaczać od termostatu jak inne normalne kotły na pellet  ,bo producentowi bardzo zalezy żeby nam służyło co najmniej 25 lat ,a inni producenci mają to gdzieś ,wyposażając sterownik w tak niebezpieczną i zabójczą wręcz możliwość

Edytowane przez jurek72
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.