Kris711 Opublikowano 22 Stycznia 2019 #601 Opublikowano 22 Stycznia 2019 Niech Was Bóg broni kupować te kotły z palnikami pellhard i pellhard plus. Mam taki z czyszczeniem szlaki 28kw. same problemy. Zre tylko najlepszy pellet. To samooczyszczanie to zwyczajna blaga blaszka wysuwa sie na 3 albo 4 cm. czyszczenie powietrzem to ułuda nie wydmucha żadnego popiołu. Te kotły są Jak dla mnie, w mojej opinii itd BARDZO NIEBEZPIECZNE. Producent podejrzewam moze zdawac sobie z tego sprawę: dlatego nie daje gwarancji na spalone rury peletu !!! W modelach niższych jak 35kw nie montują przepustnicy pelletu . W gminie Piaski kto ma ten piec to drży.. Na 4 osoby znajome które mają piecyk ten doszło u 3ech do stopienia rury. U mnie też rura elastyczna sie stopiła, oczywiscie wyłaczona z napraw gwarancyjnych. Wystarczyło że czujnik jasności płomienia które sa hurtowo wymieniane u nas, stracił wrażliwość i po przejsciu pieca w stan postoju, włącza się tzw wygaszanie nadmuchem trwa do zerowego wskazania czujnikiem, zepsuty czujnik pokazuje 0 a w srodku żar, zaczyna sie następny nadmuch( jak pisałem palnik sam sie nie oczyszcza nawet z pyłku.) tzw czyszczenie które wznieca na nowo płomien a gorące powietrze topi rurę i już ogienek bucha. Przypadek? tak częsty nie sądzę zwłaszcza, że przy większych mocach jest zapadka oddzielająca rurę od komory palnika. Wersja na dopłaty okrojona maksymalnie na sterowniku. palnik w stosunku do wersji komercyjnej okrojony o mozliwość wysuniecia łoża palnika. do czyszczenia pozostaje odkurzacz lub odkręcanie całego palnika. Serwis.... Niby dobry ale opowiada bajki że, a moze nie bajki? Że przepustnica pelletu nie chroni przed stopieniem przewodu podawania pelletu. ale jakies zabezpieczenie oprócz ciagu kominowego byc powinno. ... Macie wybór wybierajcie cokolwiek innego . Nam gmina wyboru nie dała. Nie wiem jak to dopuszczono do użytku... Chyba tak jak wcześniej "escape roomy " do pierwszej nie daj Bóg tragedii" U teściów o włos. Zaznaczam to moja subiektywna opinia oparta o wrażenia z użytkowania tej konstrukcji z peletem drzewnym A2 lub B. Bo wszyscy pewnie chcą kupowac pellet A1:-) Cytuj
tadziomaru1 Opublikowano 22 Stycznia 2019 #602 Opublikowano 22 Stycznia 2019 (edytowane) Za późno przyjacielu, wszyscy którzy tu zaglądają już mają to cudo. Zgadza się, na pellecie wysokopopiołowym może zjarać rurkę, ale nie tragizujmy. Na w miarę normalnym pellecie wystarczy raz na dwa dni zgarnąć popiół z palnika i na pewno nic takiego się nie stanie (myślę, że nawet po tygodniu). Na wysokopopiołowym trzeba zgarnąć co 6 godzin. Testowałem 8 rodzajów pelletu i nic mnie już nie zaskoczy. Stopienie rurki też raz było, na tym najgorszym. W tej chwili Barlinek, jak na tą cenę to "rewelacji nima"... Czarny popiół zbiera się na palniku, dość sypki, ale zostaje. Nic nie mogę z tym zrobić ustawieniami. Żadnymi. Systematycznie spycha go jęzor, ale tylko po te kilka centymetrów. Czyszczę raz, albo ze dwa razy dziennie, zgarniając kawałkiem aluminiowego płaskownika z którego wygiąłem sobie specjalny "wariat" do tego celu, czaszami wymiatam szczotką. Musi się coś dziać, żeby nie było monotonii. Edytowane 22 Stycznia 2019 przez tadziomaru1 Cytuj
Kris711 Opublikowano 22 Stycznia 2019 #603 Opublikowano 22 Stycznia 2019 Czemu taki krotki ten jęzor? grrr a tu patent do czyszczenia palnika gdy się pali) prawda co do monotonii... W kotlowni zawsze fajnie lol. Pozdrawiam przynajmniej sie pożaliłem). Cytuj
munior Opublikowano 22 Stycznia 2019 #604 Opublikowano 22 Stycznia 2019 (edytowane) 1 godzinę temu, tadziomaru1 napisał: Czyszczę raz, albo ze dwa razy dziennie, "super hiper samoczyszczący palnik " za 7 koła ,a wy tu jakieś "wynalazki " do czyszczenia dorabiacie ? Producent palnika by się obraził....tyle roboty projektowania "jezyka " ,silowników żeby to to te 4 cm się wysuwało i o kant du...y potłuc ,bo ręcznie trzeba czyścić ? takie rzeczy tylko w Polsce z "dotacją " Edytowane 22 Stycznia 2019 przez munior Cytuj
searcher888 Opublikowano 22 Stycznia 2019 #605 Opublikowano 22 Stycznia 2019 Ale się uśmiałem....kupcie sobie na rynku piecyk z full wypas podajnikiem i palnikiem i czym tam chcecie to samo się będzie napełniać opróżniać czyścić i co tam sobie wymyślicie jeszcze...taka to nasza już mentalność....narzekanie....dostaliśmy coś za ułamek ceny i działa bynajmniej u mnie dziala i oby jak najdłużej więc ja nie narzekam bo po co ? Nic to nie zmieni...pozdro....Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka Cytuj
Gość Visitor1230 Opublikowano 22 Stycznia 2019 #606 Opublikowano 22 Stycznia 2019 No to wypada mi tylko zlozyc kondolencje... Cytuj
Kris711 Opublikowano 22 Stycznia 2019 #607 Opublikowano 22 Stycznia 2019 No dobra....) Jak tak sie dobrze przyjrzeć to nawet nie jest brzydki czerwony... I ma zprężyny do czyszczenia sadzy, ten piec. A i palnik cos tam grzeje u mnie 230m) Cytuj
munior Opublikowano 22 Stycznia 2019 #608 Opublikowano 22 Stycznia 2019 (edytowane) 29 minut temu, Kris711 napisał: I ma zprężyny do czyszczenia sadzy To "zawirowywacze " i slużą do spowolnienia goracego powietrza w drodze do komina,coby bardziej grzało wymiennik a nie komin Edytowane 22 Stycznia 2019 przez munior Cytuj
Kris711 Opublikowano 22 Stycznia 2019 #609 Opublikowano 22 Stycznia 2019 (edytowane) 1 godzinę temu, searcher888 napisał: ....narzekanie....dostaliśmy coś za ułamek ceny Jaki ułamek ceny. Heiztechnik dostał pełną wartość... i kto za to płaci? Pan płaci Pani płaci, Oni płacą. Polska płaci ze składkowej do EU krwawicy... Więc i palnik powinien być w pełni funkcjonalny albo HT oddać go rzeczywiście za ułamek ceny jako towar do testów przed jakąś wersją finalną. Zeby chociaż demontowanie rusztu zostawili a oni dali nam za normalną cenę ułamek funkcjonalności. A jak był przetarg ustawiany? A sprawdzcie w papierach jaki inny producent ma palenisko z płyt spawanych pod kątem 35 stopni... co zresztą w zapytaniu do przetargu wytknął któryś z renomowanych producentów. Nie jestem pewien czy nie Kostrzewa. Jaka była odpowiedź nikt nikomu nie broni spawać palników pod katem 35 stopni.... Cóż myślę ze Heiztechnik stracił markę bezpowrotnie na wolnym rynku. Edytowane 22 Stycznia 2019 przez Kris711 Cytuj
munior Opublikowano 22 Stycznia 2019 #610 Opublikowano 22 Stycznia 2019 (edytowane) Godzinę temu, Kris711 napisał: Jaki ułamek ceny. Heiztechnik dostał pełną wartość.. Dokładnie...to ile my zapłacilismy nie ma tu nic do rzeczy ,bo producent dostał normalną zapłatę ...a nas wszystkich w "nagrodę " "uraczył " okrojeniem sterownika z większości przydatnych funkcji ,jak chocby "nastawy czasowe " ,tłumacząc to "bo kocioł od tego zgnije " czy brak ustawialnej histerezy CUW ,tłumacząc to że "przecież nie kazdy lubi grzebać w nastawach to ustawilismy na stałe histerezę 5 stopni " .TO samo z histerezą zalczania pompy kotlowej ,ktorej brak ...dlaczego pompa ma chodzić bez sensu caly czas kiedy temp spadnie poniżej 60 i i nie może się wyłaczyć bo nie osiaga tych 60 stopni ? Dlatego ze jest ustawiona na 60 stopni z histerezą 5 i sie nie wyłaczy póki nie osiagnie 60 stopni ... pytam dlaczego tak ? ... przecież zalecaną temp powrotu mamy i przy 56 i 57 stopniach ...ciężko było zrobić możliwosć zmiany histerezy ? Przecież 56 czy 57 stopni to też caly czas powyżej zalecanych 55 powrotu i równie dobrze można sobie ustawić ten 1 czy2 stopnie histerezy ...ale po co ...niech chodzi ,co to my płacimy za prad ? nie ,klient frajer co nas to .... oczywiscie to zapewne dla "wygody nie lubiacych grzebać " . To ze "nie kazdy lubi grzebać w nastawach " nie znaczy ze nalezy innych pozbawić takiej możliwości .Jak producent jest taki "dbajacy o wygodę i komfort nie lubiacych grzebać w ustawieniach " to można domyślnie ustawić histerezę 5 stopni i pozostawić możliwość zmiany histerezy...kto "nie lubi grzebać w ustawieniach " to niczego nie będzie zmieniał ,a kto zechce sobie ustawić inną histereze to sobie zmieni ....efekt ten sam zgadza się ? Cięzko bylo tak zrobić ? . Co z tego ze w nowszej wersji oprogramowania jest juz mozliwosć zmiany histerezy CWU ...kto mi tą wersję wgra ? ech panie producencie tak się nie robi "dbajac o wygodę klienta " ...to raczej wszystko antyreklama produktu i traktowanie klienta z góry...."Nie zrobilismy takiej opcji bo nam się nie chciało i co nam zrobicie ? " Taka powinna byc odpowiedż ....przynajmniej prawdziwa ,a nie bajeczki " to dla wygody nie lubiacych grzebać w ustawieniach " Edytowane 22 Stycznia 2019 przez munior Cytuj
searcher888 Opublikowano 22 Stycznia 2019 #611 Opublikowano 22 Stycznia 2019 Producent dostał tyle na ile sobie wycenił swój towar w wersji która odpowiadała zamawiającemu....te całe pretensje to powinny być kierowane właśnie do tych którzy ogłaszają takie przetargi i piszą wymagania takie a nie inne ....no ale tu jest wiele możliwości...już na etapie projektu...my użytkownicy nie mieliśmy wpływu na to co nam "dadzą" mogliśmy tylko chcieć lub nie brać udział w projekcie....Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka Cytuj
munior Opublikowano 22 Stycznia 2019 #612 Opublikowano 22 Stycznia 2019 (edytowane) Ja to się ciesze ze sterownik ma w ogóle jakies mozliwosci zmiany czegokolwiek ,np temperatury kotla ,bo podobno u niektórych zablokowane na 70 stopni .W zasadzie to mógłby mieć tylko przycisku START i STOP ..bo to by bylo jeszcze prościej i taniej dla producenta i oczywiscie "wygoda nie lubiących grzebać w ustawieniach " gwarantowana Edytowane 22 Stycznia 2019 przez munior Cytuj
spec237 Opublikowano 23 Stycznia 2019 #613 Opublikowano 23 Stycznia 2019 Jak u Was pracuje podajnik z kosza? U mnie zauważyłem,że zaczyna głośno chodzić, okresowo słychać jakieś stuki. Póki co sypie pellet, ale tego efektu nie było kiedyś. Cytuj
searcher888 Opublikowano 23 Stycznia 2019 #614 Opublikowano 23 Stycznia 2019 Nie ma problemów u mnie jak narazie Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka Cytuj
Kris711 Opublikowano 23 Stycznia 2019 #615 Opublikowano 23 Stycznia 2019 Tak też stuka. Podejrzewam ponieważ to sprezyna ze sie napreza i gwaltowie luzuje strzelajac. Może tak ma byc. Ale trzeba przyznac zbiornik wyprofilowany wzorowo nawet wior nie zostaje. Aha trzeba czasem na dole odkrecic na pustym koszu i wywalic trociny. Cytuj
Kris711 Opublikowano 23 Stycznia 2019 #616 Opublikowano 23 Stycznia 2019 13 godzin temu, munior napisał: powyżej zalecanych 55 powrotu i równie dobrze można sobie ustawić ten 1 czy2 stopnie Nie wiem czy to pomoze: Kolega z piecem 15kw po konsultacji z serwisem a ten z HT a Ci z montażystami doradzili mu przepięcie pompy co i pompy wymiennika razem do gniazda termostatu pokojowego. Wowczas gdy staje CO staje też pompa elektroniczna obiegu kocioł-wymiennik. Pompa co ma na sterze ustawienie temperatury zalaczania pomp. Ale tu uwaga ! Instalacja z oddzielna pompą powrotu oprocz pompy obiegu wymiennika. Zakladam ze masz istalacje z wymiennikiem plytowym jak bylo robione fla dofinansowania. Jednak kazda instalacja jest trochę inna i wymaga konsultacji z fachowcami. Czyli tradycyjnie " nie robcie tego sami w domu") Cytuj
saabik Opublikowano 23 Stycznia 2019 #617 Opublikowano 23 Stycznia 2019 Stuki czasem sie pojawiają, szczerze już nie wiem jak często bo przestałem zwracać na to uwagę :) trociny z pelletem zbierające sie pod sprężyną zabardzo nie przeszkadzają, po ich wybraniu zaraz znowu dół jest zapełniony a slimak i tak dobrze sobie radzi z podawaniem.. Cytuj
Kris711 Opublikowano 23 Stycznia 2019 #618 Opublikowano 23 Stycznia 2019 2 godziny temu, Kris711 napisał: Nie wiem czy to pomoze: Kolega z piecem 15kw po konsultacji z serwisem a ten z HT a Ci z montażystami doradzili mu przepięcie pompy co i pompy wymiennika razem do gniazda termostatu pokojowego. Wowczas gdy staje CO staje też pompa elektroniczna obiegu kocioł-wymiennik. Pompa co ma na sterze ustawienie temperatury zalaczania pomp. Ale tu uwaga ! Instalacja z oddzielna pompą powrotu oprocz pompy obiegu wymiennika. Zakladam ze masz istalacje z wymiennikiem plytowym jak bylo robione fla dofinansowania. Jednak kazda instalacja jest trochę inna i wymaga konsultacji z fachowcami. Czyli tradycyjnie " nie robcie tego sami w domu") UWAGA moze nie byc precyzyjie ujete,. w znaczeniu: ma byc pompa kotłowa podpięta tam gdzie jest podpięta pompa CO a termostat podpiety do złącza termotat pokojowy pompy.!!!!!!! Cytuj
tadziomaru1 Opublikowano 2 Lutego 2019 #619 Opublikowano 2 Lutego 2019 (edytowane) No, proszę ja Was, kolejny pellet do testowania, dziewiąty, zanabyłem właśnie tonę pięćdziesiąt Olczyka. ;) Na papierze niby gorszy od obecnego Barlinka, zobaczymy po przeważeniu i po spaleniu. Edytowane 2 Lutego 2019 przez tadziomaru1 Cytuj
jarsi102 Opublikowano 3 Lutego 2019 Autor #620 Opublikowano 3 Lutego 2019 Mój kocioł jest z dotacji i ma ruszt awaryjny. Cytuj
eliks Opublikowano 3 Lutego 2019 #621 Opublikowano 3 Lutego 2019 Tak z ciekawości spytam. Koledze bangla drugi sezon HT chyba Daspell ale jeszcze z monochromatycznyn wyświetlaczem. Generalnie gość jest zadowolony, ale ciekawi mnie instalacja. Montowane to było prze Pana w polarze Heiztechnik team. Zawór 3D z siłownikiem na zasilaniu. Formę ochrony powrotu spełnia pompa kotlowa na krótkim obiegu. Czy to jest zgodne zgodne dtr kotła? Cytuj
spec237 Opublikowano 3 Lutego 2019 #622 Opublikowano 3 Lutego 2019 Raczej tak, w naszej gminie wszyscy mamy tak wykonana instalacje. Cytuj
Waldi0102 Opublikowano 3 Lutego 2019 #623 Opublikowano 3 Lutego 2019 Mój kocioł też ruszt i nastawy czasowe. Ja tam nie mam na co narzekać. Raz mi się rura spaliła i tyle. Żadnych innych awarii a rozpalen to mam już chyba ze 4 tysiace. Jak go włacze jesienią to na wiosnę wyłaczam. Spalanie mam około 30kg na dobę. Cytuj
Patryk1809 Opublikowano 4 Lutego 2019 #624 Opublikowano 4 Lutego 2019 (edytowane) no to dużo pali.. źle pracuje... złe ustawienia ... Edytowane 7 Lutego 2019 przez Ryszard Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu Cytuj
laptop Opublikowano 4 Lutego 2019 #625 Opublikowano 4 Lutego 2019 (edytowane) A skąd wiesz ile m2 ogrzewa Waldi0102? Bo ja nigdzie nie mogę doczytać tej informacji. Edytowane 7 Lutego 2019 przez Ryszard Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.