Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

@Kazio321 spoko, znaczy się dobrze kontrolujesz aby błędów merytorycznych we pisach nie było :)

Opublikowano

Witam

Palę drugi sezon, z samym sterowaniem już w miarę się ogarnąłem, jednak cały czas mam problem z zsypywaniem się pelletu. Jak napełnię zbiornik do pełna (4-5 worków) to piec pracuje max 3-3,5 dnia po czym dostaję informacje o rezerwie paliwa (mimo, że w zbiorniku jest jeszcze sporo pelletu - myślę, że ponad 20kg). Testowałem już różne rodzaje pelletu, niestety każdy zachowuje się bardzo podobnie. Macie może jakiś pomysł na tą niedogodność?

Druga sprawa. Zmieniłem ostatnio dostawcę pelletu, wygląda na bardziej szklisty (jakby mocniej sprasowany). Myślałem, że będzie się lepiej zsypywał, jednak nic z tego. Za to trochę dziwnie wygląda popiół, jakby małe spieki, przypominające miniaturowy żużel. Czy myślicie, że ten pellet jakiś felerny? Poprzednio, mimo, że pellet mniej kaloryczny (tak twierdził sprzedawca i wskazywała cena) spalało się wszystko na pyłek. Widać różnice na jednym ze zdjęć.

pellet-spieki.jpg

pellet-spieki1.jpg

Opublikowano (edytowane)

Co do pierwszego próbowałeś kalibracji zasobnika? Dodatkowo możesz sobie zmienić przy jakiej ilosci ma się pojawiać monit o rezerwie paliwa. Czy u Ciebie dzieje się tak, że nie zsypuje się do tego stopnia, że ślimak odsłonięty i gaśnie przez brak paliwa? (Wątpię w to ;) ) 

A drugie to moim zdaniem patrząc po zdjęciach popiołu nowy pellet jest po prostu gorszej jakości, ale poczekaj aż wypowiedzą się bardziej doświadczeni, ja wciąż się uczę:) Próbowałeś zmienić nieco dawkę powietrza po zmianie paliwa?

Edytowane przez razzor
Opublikowano

Kalibracja oczywiście wykonana, lecz tu nawet nie o nią chodzi. Po prostu piec pomimo sporej ilości paliwa wyłącza się, bo odsłania się czujnik. Poniżej 2 zdjęcia o co mi chodzi. Pierwsze zdjęcie nie oddaje w pełni perspektywy (wygląda jakby było dość płasko) a w rzeczywistości robi się bardzo strome i wysokie "zbocze".

Jak jestem na miejscu to przy okazji zerkania do kotłowni po prostu przegarniam pellet na stronę czujnika. Jednak jak nie ma mnie w domu kilka dni to jest kłopot...  Przy obecnej zimie jeszcze jakoś sobie radzę, ale przy prawdziwych mrozach piec pewnie popracuje max 2 dni i się wyłączy z braku paliwa...

pelet1.jpg

pelet2.jpg

Opublikowano

Rozwiazaniem doraźnym będzie dla Ciebie wyłączenie w menu serwisowym monitu o rezerwie i braku paliwa - będzie wtedy palił do momentu, póki nie zabraknie w ślimaku, sprawdzałem u siebie, czujnik nie będzie go interesował. 

Co do zsypywania, może głupie pytanie ale patrząc na pierwsze zdjęcie muszę je zadać - masz dobrze wypoziomowany piec? Bo wygląda jakby całkiem na jednej ściance zostawał pellet, ale może to perspektywa zdjęcia tak wypacza. Ciężko mi wymyślić coś innego, używałem dwóch pelletów (marketowy i Lava) i w obu obsypywało się równo, robił się dołek na środku i systematycznie zsypywało się z brzegów. 

Opublikowano

Wyłączenie czujnika rozwiąże problem, ale tylko w ograniczonym zakresie. Tak jak piszesz, piec będzie pracował do skończenia się paliwa na ślimaku. U mnie to będzie jeszcze w zasobniku z 20kg pelletu.

Piec jest wypoziomowany, ale dobrze zauważyłeś. Pellet zostaje na prawej (patrząc na frontu) ściance. Czujnik i ślimak jest po lewej stronie. Mam Bio Slim 10. Być może w większych mocach ślimak jest po środku i dlatego równomiernie się zsypuje. 

piec.jpg

Opublikowano

@Kemot7 Ja mam także bioslim 10 tylko odwrotność twojego, czyli ślimak mam z prawej strony, u mnie występuje ten sam problem, i niestety chyba taka kostrukcja pieca tzn zasobnika

Opublikowano
3 minuty temu, pepa81 napisał:

@Kemot7 Ja mam także bioslim 10 tylko odwrotność twojego, czyli ślimak mam z prawej strony, u mnie występuje ten sam problem, i niestety chyba taka kostrukcja pieca tzn zasobnika

Tego się właśnie obawiałem. Dzięki za informację.

Opublikowano (edytowane)

Ja mam Bio Slima 15KW ślimak po środku i także występuje ten sam problem około 30% peletu trzeba poprawić ręcznie.Taki chyba urok i konstrukcja peletu jeśli były by kulki problem by znikł.

Edytowane przez gilbas
Opublikowano

Informacyjnie Panowie. Bioslim 15 ślimak z prawej strony .też jest to zjawisko  heh.

Także musimy żyć z tym.miałem taki pomysł żeby jakąś śliską folię nakleić na ścianki? Ci wy na to?

Opublikowano

Też zastanawiałem się nad blachą, ale automatycznie to zmniejszenie pojemności. Myślałem też nad jakimś środkiem, który wygładzi obecny zasobnik (nanotechnologie i te sprawy :-) ). Na folie nie wpadłem. Ale czy się sprawdzi?

Generalnie słabo to wygląda. Nie dość, że Slim jak to Slim ma mniejszy załadunek, to jeszcze nie zsypuje się całość.

Ktoś kiedyś pisał,  że to kwestia pelletu. Stosowałem już kilka rodzajów i zawsze jest taki problem.

Opublikowano

Mam taką folię w masarni do zawijania rolad.....heh.ona bardzo śliską jest.w sobotę przykleję na próbę jakąś taśmą!!!!!

Będę informował o ewentualnych postępach heh!!!

Opublikowano

Panowie, wpinając czujnik temperatury do wejścia "czujnik dodatkowy 1" na wykresie pokazała się temperatura bufora górna. Czy te wejścia są z automatu przypisane do bufora? 

Dotychczas miałem wpiete do zaworu wbudowanego 2 i bez problemu odczytywałem temperaturę (tylko odczyt). Teraz ów zawór jest wykorzystany i czujnik musiałem przepiąć. 

Jaką opcje najlepiej zaznaczyć w wyjściach dodatkowych aby odczytywać dane z czujnika? 

Opublikowano

Witam, mam kocioł bio slim 20 KW, który użytkuję trzeci sezon. Cały czas palę w Pid chociaż troszkę mnie kusi przejść na ustawienia ręczne. Tylko czy to da mi jakieś korzyści? W Pid rzeczywiście wykres jest bardzo poszarpany ale z drugiej strony mam święty spokój i nie kombinuje ciągle z ustawieniami. Spalanie pelletu jest dobre jak pellet jest dobrej jakości. Do tej pory jedyną awarią jaka mi się przydarzyła w tym kotle to przepalenie grzałki. Wytrzymała 2,5 sezonu. Pozdrawiam

Opublikowano

Jak kocioł dobrze pali w PID to po co kombinować? Żeby dobrze ustawić pracę na własnych ustawieniach to trzeba się trochę znać. 

Opublikowano

Taka rozkmina mnie naszła... Palilem w różnych nastawach i aktualnie palę w ręcznych, i chyba tak zostawię. W pid ten płomień był po prostu słaby, korektami szło coś nadrobić ale tak jakby ten pid był niedopracowany.,w ręcznych płomień jest ładny i jednostajny aż do osiągnięcia temp. zadanej a w podtrzymaniu to delikatny. Ktoś z Was miał podobne odczucia? 

Opublikowano

Witam

Potrzebuję pilnej pomocy.

Jak wyłączyć poprzez emoduł regulator pokojowy (TECH ST-292V2). Odhaczenie krzyżyka w Menu Instalalatora --> Regulator Pokojowy --> Regulator standard 1 nic nie daje (krzyżyk pozostaje aktywny) Zmiana na standard 2 też nie pomaga.

Jestem  poza domem, miałem ustawiony harmonogram na załączenie komfortowej temperatury w piątek o 8.00. Okazało się, że wrócę do domu dzień wcześniej i chciałbym aby piec już dziś dogrzał pomieszczenia. Jakbym dezaktywował regulator, to piecem sterowałbym z poziomu emodul.

Opublikowano

Mi normalnie kliknięcie w krzyżyk wyłącza (krzyżyk znika) pokojówkę.

Po co ustawiasz harmonogram pracy kotła przez pokojówkę skoro to samo można ustawić w emoduł.

Opublikowano
6 minut temu, Darekgra napisał:

Mi normalnie kliknięcie w krzyżyk wyłącza (krzyżyk znika) pokojówkę.

Ja to zawsze muszę mieć coś innego...

6 minut temu, Darekgra napisał:

Po co ustawiasz harmonogram pracy kotła przez pokojówkę skoro to samo można ustawić w emoduł.

Dlatego przez pokojówkę, abym miał kontrolę nad temperaturą w pokoju. Wyjeżdżając w niedzielę, ustawiłem 17 stopni. W piątek rano piec miał zacząć dogrzewać do 21. Przy pracy z emodul mógłbym czasowo wyłączać piec, ale tak na prawdę nie wiedziałbym jaką mam temperaturę w domu. Właśnie z tego powodu zainwestowałem w TECH'a

Opublikowano

Czasami się wiesza niestety sterownik tak jak wszystko elektroniczne.

Potrzebny restart, jeśli chcesz mieć również nad tym kontrolę dokup sobie smart plug dzięki temu zdalnie zrestartujesz kocioł.

Fajnie że wyjaśniłeś różnicę pomiędzy harmonogramem pracy kotła a harmonogramem temp pomieszczenia

Opublikowano
12 minut temu, jarektt1 napisał:

Potrzebny restart, jeśli chcesz mieć również nad tym kontrolę dokup sobie smart plug dzięki temu zdalnie zrestartujesz kocioł.

Sprawdzę, jak już wrócę do domu. Co prawda piec był całkiem niedawno wyłączany (na czyszczenie) ale jak widać to za mało.

 

ps. Szukałem sterownika pokojowego, który można konfigurować zdalnie (ale nie tylko w obrębie domowej Wifi) Jak na razie nic nie mogę dopasować. Nawet serwis TECH'a nie ma takiej informacji. 

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.