Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Bio Slim 15kW - proszę o opinie


MaciejH9

Rekomendowane odpowiedzi

temp. spalin ustawiona najnizsza z  mozliwych. Ruszt w pracy działa 1min i 15min przerwy bez wzrostu obrotów. 

Ogolnie tak 130* to max, pozniej wiadomo ze wszystko w komin idzie

Edytowane przez pepa81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hej. mam problem z piecem defeo Smart ekopell 12. wszystko niby dobrze chodzi. rozpala sie szybko. ale gdy przekroczy temp zadana to wyskakuje komunikat że zanik ognia w pracy. a na ruszcie pali się. dodam ze czujnik czyszczony. w czasie pracy okolo 1500 jasnosci. moje nastawy

IMG_20210213_165832.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pepa81 napisał:

@KrzysiekKa spróbuj dać kontrola pracy na 2min.

odpukac... od godziny utrzymuje mi 57 stopni zadane 55. cos pomoglo bo nawet nie przekracza tych 5 stopni po ktorych mialby sie wygasic i wejsc w czuwanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie, teraz ja proszę o radę... Coś mi w wentylatorze nie pasuje, tzn jego praca... Coś tam nie tak jest od dzisiaj.. Miał ktoś podobnie? Taki dźwięk jakby jakiś drucik zachaczał  o łopatki... Oczywiście przedmuchalem

Może nie jak drucik, tylko to jest bardziej takie buczenie jak transformator... Na pierwszy strzał wymienię kondensator, później rozbiorka

 

https://youtu.be/prRBSQcpt7c

 

Edytowane przez pepa81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Panowie.... kolejne pytanie mam... chce zmodernizowac kotlownię ktora jest oparta na zaworze 4d i pompie krotkiego obiegu i przerobic na instalacje na sprzęgle. I teraz mam pytanie:gdzie wpiac CWU? ... Gość z Defro pisze mi ze przed sprzeglem, czyli prosto z kotla a na necie ogladalem sporo instalacji gdzie wychodzi ze sprzęgła. Czy ktos moze doradzic lub ma w któryś sposob zrobione i podzielic sie doswiadczeniem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej przed sprzeglem, pracuje tylko pompa cwu. Po co latem grzać sprzęgło i będą musiały pracować 2 pompy cwu i krótkiego obiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki dostałem schemat od goscia z Defro.... i faktycznie tak samo narysował.... tylko zastanawiam sie czy potrzebny jest zawor atv jezeli pompa kotlowa bedzie wydajniejsza niz dwie pompy na obiegach. Sporo widzialem filmow od goscia z Sas jak montuje kotlownie na sprzegle.... i nie daje zadnych zaworow atv i wlasnie mowił by miala większą wydajność ta kotłowa, jednak w wiekszosci montuje ładowanie cwu ze sprzęgła.. dlatego pytam. 

received_393949702176065.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Moim zdaniem jest ok. Pompa ma przepchać tyle ile puści zawór ATV. Nie będzie zabierać niepotrzebnie ciepła.

I bym dał zawór zwrotny na powrocie z CWU, a nie zaraz za pompą 😁

Oczywiście to tylko mój punkt widzenia 😁

Pozdrawiam

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • marcin zmienił(a) tytuł na Defro Bio Slim 15kW - proszę o opinie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.