Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Bio Slim 15kW - proszę o opinie


MaciejH9

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Kemot7 napisał:

Witam

Potrzebuję pilnej pomocy.

Jak wyłączyć poprzez emoduł regulator pokojowy (TECH ST-292V2). Odhaczenie krzyżyka w Menu Instalalatora --> Regulator Pokojowy --> Regulator standard 1 nic nie daje (krzyżyk pozostaje aktywny) Zmiana na standard 2 też nie pomaga.

Jestem  poza domem, miałem ustawiony harmonogram na załączenie komfortowej temperatury w piątek o 8.00. Okazało się, że wrócę do domu dzień wcześniej i chciałbym aby piec już dziś dogrzał pomieszczenia. Jakbym dezaktywował regulator, to piecem sterowałbym z poziomu emodul.

Zawsze możesz wyłączyć "funkcję rozpalania" w menu instalatora. Sterownik nie powinien brać pod uwagę pokojówki i kocioł będzie rozpalał się o histereze

Pozdrawiam

Edytowane przez gilal
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jarektt1 napisał:

Fajnie że wyjaśniłeś różnicę pomiędzy harmonogramem pracy kotła a harmonogramem temp pomieszczenia

Ten sterownik kotła  właśnie ma harmonogram pracy kotła. A harmonogram temperatury ustawiasz na pokojówce.

 

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gilal napisał:

Zawsze możesz wyłączyć "funkcję rozpalania" w menu instalatora. Sterownik nie powinien brać pod uwagę pokojówki i kocioł będzie rozpalał się o histereze

Dzięki za podpowiedź. Faktycznie piec się rozpalił i utrzymywał stałą temperaturę. Jednak, ponieważ sterownik pokojowy był cały czas obecny, nie pozwalał na załączenie się pompy CO. Czyli piec pracował, a w pomieszczeniach było zimno. Nie wiem, może dało się włączyć ją ręcznie? Jadąc autem  już nie miałem możliwości na takie zmiany.

2 godziny temu, Darekgra napisał:

Ten sterownik kotła  właśnie ma harmonogram pracy kotła. A harmonogram temperatury ustawiasz na pokojówce.

Zgadza się, dokładnie to samo napisałem. Ale jeśli ustawiony wcześniej harmonogram temperatury na pokojówce rozjechał się z moimi planami (przyjazd dzień wcześniej)? Wówczas praca na samym emodul na nic się zda, gdyż znamy wszystkie parametry kotła, ale nie znamy najbardziej mnie interesującego - temperatury w pomieszczeniu (dla TECH ST-292V2). Czyli pozostaje metodą prób i błędów włączanie i wyłączanie pieca, licząc, że trafimy z temperaturą (oczywiście trzeba najpierw odłączyć zdalnie pokojówkę - co mi się nie udało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz w emodul podgląd temp. pomieszczenia to zwiększ zadaną i Ci powinno puścić. Najwyżej sobie potem obniżysz albo zdalnie wygasisz kociołek :)

Nie wiem jak masz podpięty ten panel, ale zobacz czy nie można zmienić jego działanie aby sterował mieszaczem i obniżał tylko zadaną jak pomieszczenie dogrzane. Sterowanie/uruchomienie pomp od zadanej.....

Musisz zobaczyć jak możesz na daną chwilę zamieszać aby było ciepełko :)

Możliwości trochę jest  :)

Pozdrawiam

 

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Kemot7 napisał:

Nie wiem, może dało się włączyć ją ręcznie? Jadąc autem  już nie miałem możliwości na takie zmiany.

Tak da się wyłączyć sterowanie pokojówką pompy.

Mi chodzi o to czy nie lepiej było ustawić to zupełnie inaczej (z powodu braku możliwości sterowania zdalnie pokojówką)  np na pokojówce ustawisz temperaturę zadaną docelową i stałą na wszystkie dni. A w sterowniku kotła możesz ustawić plan pracy kotła czyli jego przerwy w pracy oraz w sterowniku APC3 jest coś takiego jak harmonogram zadanej zaworu i nim regulujesz temperaturę zdalnie na obiegu CO aby nie wychłodzić do zera domu. Nie jest to rozwiązanie idealne ale moim zdaniem lepsze, bo właśnie masz możliwość zmiany zdalnej właśnie w takich sytuacjach.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, gilal napisał:

Jezeli masz w emodul podgląd temp. pomieszczenia to zwiększ zadaną i Ci powinno puścić

Ta pokojówka nie daje takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może można ją ustawić pod mieszacz i pompę puści. Nie wiem jak tam jest podpięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi że to dwustan a sterownik kotła to APC można na niej ustawić obniżenie zadanej zaworu po dogrzaniu pomieszczenia oraz włączyć lub bardziej zalecane wyłączyć sterowanie pompą CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi sobie zobaczyć jak będzie dla niego lepiej i na tą chwilę ustawić aby było ciepełko :)

Potem sobie zmieni

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączył rozpalanie to aby było ciepło musi jeszcze wyłączyć sterowanie pompą i wyłączyć w ustawieniach zaworu obniżenie pokojówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak :) Jak najbardziej :) Dlatego musi kolega zobaczyć u siebie w emodul i zamieszać trochę :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Darekgra napisał:

Mi chodzi o to czy nie lepiej było ustawić to zupełnie inaczej (z powodu braku możliwości sterowania zdalnie pokojówką)  np na pokojówce ustawisz temperaturę zadaną docelową i stałą na wszystkie dni. A w sterowniku kotła możesz ustawić plan pracy kotła czyli jego przerwy w pracy oraz w sterowniku APC3 jest coś takiego jak harmonogram zadanej zaworu i nim regulujesz temperaturę zdalnie na obiegu CO aby nie wychłodzić do zera domu. Nie jest to rozwiązanie idealne ale moim zdaniem lepsze, bo właśnie masz możliwość zmiany zdalnej właśnie w takich sytuacjach.

Tak, faktycznie to bardziej optymalne rozwiązanie, jeśli plany powrotu mogą się zmienić. Pewnie w przyszłości właśnie tak będę robił (choć już chyba nie ma co się bawić w regulację na zaworze, wystarczy samo  włącz/wyłącz piec.

 

Godzinę temu, gilal napisał:

Ale może można ją ustawić pod mieszacz i pompę puści. Nie wiem jak tam jest podpięte.

Tego niestety nie rozumiem. Pokojówka podpięta wg instrukcji pod piec (2 przewody)

Godzinę temu, Darekgra napisał:

Z uwagi że to dwustan a sterownik kotła to APC można na niej ustawić obniżenie zadanej zaworu po dogrzaniu pomieszczenia oraz włączyć lub bardziej zalecane wyłączyć sterowanie pompą CO.

To też dla mnie niezrozumiałe. Niej, czyli na czym - pokojówce? Czy w tym rozwiązaniu piec cały czas by pracował i odpowiednio dawkował ciepło na zawory? Ja celowo chciałem aby piec się wyłączył, gdyż przy niezbyt dużym zasobniku Bioslima 10kW obawiałem się, że braknie mi pelletu na te kilka dni. Piec po wyjeździe w niedzielę nie włączał się prawie 2 dni (temperatura spadła w tym czasie z 22 do 17 stopni - ale zima jaka jest wszyscy widzą)

 

W sumie problemu by nie było, gdyby zadziałała opcja: 

Odhaczenie krzyżyka w Menu Instalalatora --> Regulator Pokojowy --> Regulator standard 1

Wtedy można by przy pomocy samego sterownika pieca coś podziałać (w końcu paliłem tak ponad pół pierwszego sezonu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kemot7 napisał:

To też dla mnie niezrozumiałe. Niej

miało być na nim :) czyli w sterowniku kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kemot7 napisał:

Tak, faktycznie to bardziej optymalne rozwiązanie, jeśli plany powrotu mogą się zmienić. Pewnie w przyszłości właśnie tak będę robił (choć już chyba nie ma co się bawić w regulację na zaworze, wystarczy samo  włącz/wyłącz piec.

 

Tego niestety nie rozumiem. Pokojówka podpięta wg instrukcji pod piec (2 przewody)

To też dla mnie niezrozumiałe. Niej, czyli na czym - pokojówce? Czy w tym rozwiązaniu piec cały czas by pracował i odpowiednio dawkował ciepło na zawory? Ja celowo chciałem aby piec się wyłączył, gdyż przy niezbyt dużym zasobniku Bioslima 10kW obawiałem się, że braknie mi pelletu na te kilka dni. Piec po wyjeździe w niedzielę nie włączał się prawie 2 dni (temperatura spadła w tym czasie z 22 do 17 stopni - ale zima jaka jest wszyscy widzą)

 

W sumie problemu by nie było, gdyby zadziałała opcja: 

Odhaczenie krzyżyka w Menu Instalalatora --> Regulator Pokojowy --> Regulator standard 1

Wtedy można by przy pomocy samego sterownika pieca coś podziałać (w końcu paliłem tak ponad pół pierwszego sezonu).

Masz podłączony pod regulator standard. Wejdź w menu instalatora i zawór wbudowany. Tam masz regulator pokojowy i zobacz co możesz zadziałać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dzisiaj ważenie pelletu x2 tzn. pierwsze przez 6min. później przaz 10min i wyszło odpowiednio 16 i 15 kg, po wprowadzeniu 15,dwa razy pod rząd zanik ognia... Prędzej miałem 12.5 i wszystko grało. Jakaś sugestia dlaczego tak się dzieje? Wprowadziłem stare nastawy ale po co to ważenie skoro nie bardzo to działa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest raczej potrzebne do pracy z wydajności. Jest taka opcja, ale to kiepsko działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2020 o 08:54, Kemot7 napisał:

Jak wyłączyć poprzez emoduł regulator pokojowy (TECH ST-292V2). Odhaczenie krzyżyka w Menu Instalalatora --> Regulator Pokojowy --> Regulator standard 1 nic nie daje (krzyżyk pozostaje aktywny) Zmiana na standard 2 też nie pomaga.

Witam

wracam do problemu z wyłączeniem pokojówki. Sprawdzałem w domu po restarcie sterownika. Niestety w żaden sposób nie mogę tego wyłączyć (nawet bezpośrednio na piecu). Nie dodałem wcześniej, że regulator pokojowy komunikuje się z piecem po WiFi. Tak sobie myślę, że może odbiornik WiFi daje cały czas jakiś sygnał na piec i stąd nie da się go odłączyć? Dziwna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten moduł nie ma żadnego wifi.

To najprostszy dwustan. Zwiera i styk bez napięciowy nic więcej nie wysyła.

Z ewentualnym dodatkowym odbiornikiem do komunikacji bezprzewodowej.

@Kemot7zerknij do PW...

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja pliku 3.4.3

Może mi ktoś napisać jak na tych nowych softach zrobić kalibrację zasobnika?

Teraz jest tylko w meny serwisowym zakładka kontrola paliwa/kalibracja poziomu paliwa/kontrola paliwa  i do wyboru standard i pojemność zasobnika

jest też zakładka pojemność zasobnika z suwakiem od 50  do 5000

 

Co do pracy z wydajności podajnika jak ustawić kaloryczność paliwa skoro suwak jest od 0.1 do 10.0?

 

 

ST-9724.bin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie włączony w swoich kociołkach hallotron wentylatora wyciągowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Tak, hallotron wentylatora spalin jest wyłączony.

Ja cały czas kalibrację zasobnika mam z pojemności. Wpisujesz ile kg wchodzi do zasobnika i gitara. Potem klikasz zasobnik napełniony i ok

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czy nie lepiej go włączyć?

z wyłączonym na ekranie producenta widać iż rozkręca się do większych obrotów niż zadane... po włączeniu i ustabilizowaniu pracy obroty odpowiadają zadanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie tak ma być. Jak pisałem wcześniej, wysterowanie (w menu producenta) wentylatora spalin musi być najlepiej o 2 więcej niż wentylator nadmuchowy. Ja mam wentylator spalin ustawiony w menu serwis - nadmuch 2 (kod 5263) inim. wentylator na 1. A w menu serwis - ustawienia kotła - parametry pracy - nadmuch 2 - ustawione mam na 4 bieg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 

teraz wygląda to tak 

Wiesz może dlaczego nie zaleca się włączenia hallotronu dla wentyl2, bo w sumie jego włączenie daje podobny efekt

 

Przechwytywanie.PNG

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ok

Nie wiem, ala raz czy dwa uaktywniłem hall dla wentylatora spalin i te wartości były o wiele za małe co do nadmychu. Nie odbierał spalin tak jak powinien. Potem te wartości zwiększyłem (czyli już teraz obr. min, a nie bieg), ale też nie bardzo.

Myślę, że z czasem coś będzie bo bez sensu byłoby podawać odczyty z wentylatora spalin, a tym bardziej sprzedawać takie z czujnikiem hall

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.