Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witajcie,czy ktoś wie jakie czujniki temperatury stosuje sie w piecach Defro? Kupiłem jeden w instalacyjnym ale nie działa,piec go nie widzi..

Opublikowano

Już wiem...oryginalne czujniki mają oporność 2.21 k Ω ,a ten mój co dzisiaj kupiłem ma ponad 12 k Ω.

Na elektronice się  nie znam,także nie wiem co tam wstawić żeby działało.

Opublikowano
  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Doradzcie,jak ustawic zawór 4D,jest ustawiony jako c.o. ale grzeje tylko podlogowke,grzejniki są odłączone i wachania zaworu są ponad 10st.ochrona powrotu na 48,dodatkowo mam pompe krotkiego obiegu,takze powrot dogrzany, przeważnie w okolicach 50st.wachania 31-42

Zawór ustawiony na 42

powrot-48,

skok-5%

min.otwarcie-10%

Przerwa pomiaru 20sek.

Histereza 0.2st.

Opublikowano

Zmień histereze zaworu na np. 1.1° i daj troche dłuższy czas na pomiar niż 20s

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam

Zakupiłem sterownik TECH'a ST-292 v2. Bardzo proszę o poradę jak mam ustawić piec, aby wszystko sensownie działało.

W trybie Ogrzewanie domu wszystko gra i buczy ALE CWU nie jest wtedy dogrzewane (co jest logiczne). Myślałem zatem, że trzeba ustawić piec w tryb Pompy równoległe, bo wydawało mi się, że jak dom będzie dogrzany (temperatura powyżej zadanej na sterowniku pokojowym) to włączona będzie tylko pompa CWU a zawór 4-ro drożny (ustalający temperaturę na kaloryfery) zamknie się do 0, pompa CO nie pracuje. A tu jednak nie. Obie pompy pracowały razem i w domu temperatura wzrastała powyżej zadanej na sterowniku. 

Czy coś robię źle? Może trzeba coś jeszcze ustawić? Obecnie mam powyłączane sterowania tygodniowe (na których pracowałem w sezonie zimowym) i jedynie włączony sterownik pokojowy (ikona czerwonego domku na sterowniku pieca).

Opublikowano (edytowane)

-menu ustawień

-regulator pokojowy

-pokojówka pompa C.O. ---zaznacz.

cytuję..

"Jeśli zaznaczymy tę opcję sygnał z regulatora pokojowego o dogrzaniu pomieszczenia spowoduje wyłączenie  pompy C.O.. "

 

Edytowane przez pepa81
Opublikowano

Bardzo dziękuje!

Przetestuję jak schłodzi się CWU, ale myślę, że to faktycznie jest to. Wcześniej tego nie zauważyłem (odruchowo myślałem, że to 4 pozycje dla różnych sterowników pokojowych). 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Cześć, czy wiecie skąd można pobrać aktualizacje sterownika? 

Opublikowano

Napisz do [email protected] i poproś o nową aktualizację do swojego kotła/ sterownika

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Witam dawno mnie nie było ale to chyba dobrze świadczy o kotle , bo nie mam z nim narazie problemów , ale wczoraj monitowałem u babci kociołek ( defo bio slim 10kw ) i musze sie podzielić wrażeniami . otóż

projektanta powinni zwolnić z firmy defro.  - w starym, kotle rura zasilająca palnik w pellet jest montowana na zaciskach które można łatwo odczepić przy otwieraniu drzwiczek aby wyczyścić kocioł, a nowym modelu tego nie ma co skutkuje albo zbyt długą rurą albo koniecznością jej demontażu do czyszczenia, 

sterownik jest tak zamontowany żeby chyba utrudnić podłączenie zwykłemu użytkownikowi , w starym kotle jest z tyłu a w nowym od przodu. 

mocowanie blach zewnętrznych bez użycia śrubokrętu  z magnesem jest praktycznie nie możliwe ,  

ale działanie kotła bez zarzutu wiec dalej moge go polecić 

Opublikowano

Dzień dobry,

właśnie przeczytałem cały temat i z tego co obserwuję, to większość osób korzysta z pelleciaka jako bezpośrednie źródło ciepła na kaloryfery. Moim zdaniem to bardzo dobry wybór.

Tydzień temu odpaliłem Bio Eko Slim 10 kW, a instalacje jaką wykonałem u siebie jest trochę mniej typowa. Tak naprawdę, to jeszcze do końca nie wiem czy polecam to rozwiązanie, bo sezon grzewczy przede mną a wprowadzam się za około 2 m-ce, ale wszystkie przygotowania do grzania już są wykonane.

Budynek jest nowy, dobrze ocieplony o użytkowej powierzchni 160m2 bez rekuperacji. Nigdzie nie zastosowałem ani jednego grzejnika wysokotemperaturowego, tylko mam 100% ogrzewania podłogowego + 2 grzejniki w kibelkach pod te same pętle niskotemperaturowe. Długo zastanawiałem się jak rozwiązać sterowanie ogrzewaniem i moje przemyślenia dotarły już w efekcie do zainstalowanych rozwiązań, które wyglądają następująco.

Piec jaki, to wiadomo, który działa w trybie bufor z PID na fabrycznych nastawach - jedynie zakresy temperatur pozmieniane. Czyli wygląda to tak, że ładuje się buforek do temperatury na poziomie dolnym aż osiągnie 70st., (zabicie legionella) a załącza się, gdy w poziomie górnym spadnie do 45st.

Bufor jaki ładuję to Elektromet WGJ-B multi 400/120 - to bardzo ciekawe rozwiązanie, które jest w klasie A+ i straty postojowej ma 20W. (opis tu WGJ-B MULTI ).

Z bufora, w którym mieści się zasobnik CWU jest woda rozprowadzona na dom przez zawór 3D, aby łapek nie poparzyć sobie gdy temp. jest akurat w wartości 70stC

Podobną sytuacja jest dla wody kotłowej, która przechodzi przez zawór 3D z nastawą 30st na dwa obiegi poziom górny i dolny wymuszany niezależnymi pompami.

I teraz coś czego jeszcze nie przetestowałem. Temperaturę zamierzam sterować regulatorami AURATON 2025, które umieściłem w "strategicznych" miejscach na każdym z poziomów i one jedynie będą załączać pompy obiegu CO odpowiednio dla każdego z poziomów. No i właśnie zastanawiam się czy wbudowany tam system PWM poradzi sobie z fluktuacją i dużą bezwładnością jastrychu cementowego. Poszczególne temperatury w pomieszczeniach mam zamiar regulować +/- na rotametrach.

Na finał załączam fotkę z kotłowni jak to wygląda, a w praktyce jak to będzie działać, to będzie zderzenie moich teorii oraz praktyki - mam nadzieję, że nie przejadę się za bardzo :)

Pozdrawiam

IMG_2040.jpg

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Dzień dobry, miesiąc temu podłączył mi hydraulik piec eko slim 10kw. Zostawił na PID i powiedział, że wszystko będzie działać. Dziś go ponownie włączyliśmy, i przez 8 godz. nie może uzyskać temperatury zadanej 60°C. Pompy są ustawione równolegle + podłogówka. Co się dzieje? 

Opublikowano

Kolejne wcielenie spamera w babskich fatałaszkach? ;)

Opublikowano

Witam mam pytanie. 

Mam Defro bio slim 10kw połączony ze sterownikiem auraton 3003. 

Problem polega na tym że gdy na sterowniku mam ustawione ,22 stopnie to piec i tak grzeje dalej teraz mam prawie 25 stopni. W czym może być problem?

Mam ustawiony tryb priorytet bojlera . Temp pieca 60 stopni histereza 5 stopni. Nie wiem co zmienić żeby pięć już nie grzał gdy temperatura w pokoju osiągnie żądaną. Oczywiście na piecu jest zaznaczona opcja sterownika pokojowego.

Opublikowano (edytowane)

A sprawdź to w sterowniku

 

Screenshot_20191002_203429_com.adobe.reader.jpg

Edytowane przez gilal
Opublikowano

Albo ma włączoną funkcje PWM w Auratonie. Wtedy kocioł potrafi się włączać nawet gdy jest odpowiednia temperatura.

Opublikowano
W dniu 2.10.2019 o 20:47, eliks napisał:

Albo ma włączoną funkcje PWM w Auratonie. Wtedy kocioł potrafi się włączać nawet gdy jest odpowiednia temperatura.

A co to jest ta funkcja PWM? Niestety nie jestem biegły w tym temacie a pieca się uczę. Montaż był latem i teraz dopiero to rozpracowuje. 

Ogólnie teraz zmieniłem na tryb pompy rownolegle. Niestety nic to nie zmieniło. Ogólnie coś dziwnego się dzieje. Pięć się bardzo szybko wychładza . Często się załącza. Ogólnie mam wrażenie tak jakby nawet przy wygaszaniu pompa dalej chodziła. 

W sumie to ma ktoś jakieś gotowe nastawy które sprawdzą się do pracy że sterownikiem pokojowym przy małym domku?

No chyba że to problem sterownika pokojowego. 

Proszę o pomoc bo już nie wiem co zrobić. 

Opublikowano

Czytałeś swoją instrukcje? Mówisz ze się nie znasz na ogrzewaniu. To nie będzie tak działać jakby to było ogrzewanie elektryczne ze sobie włączasz na termostacie i wyłączasz. Nie so końca. Trzeba mieć jakieś pojęcie jak działa kocioł i twoja instalacja.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano
9 minut temu, Szymon77 napisał:

. Ogólnie mam wrażenie tak jakby nawet przy wygaszaniu pompa dalej chodziła. 

 

Stala praca pompy to podstawa.

Opublikowano

Widzę że kolega nie przeczytał nic wstecz bo wiele tutaj było podobnych problemów.

Co znaczy że kocioł szybko się wystudza?

Jaką masz temp zadaną?

Jaka zadana na powrocie?

Czy masz zawory mieszające?

Proponuje dogłębnie przeczytać temat a napewno znajdziesz coś dla siebie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.