Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy nie potrafię sobie poradzić z słabnącym wskazaniem płomienia.

Po rozpaleniu wchodzi na 80-90 następnie jak przerzuci się w praca to zaczyna spadać czasem nawet do 10 i powoli odbija wraz ze wzrostem modulacji. Porem na maxie chodzi około 20 min. Płomień jest bardzo ładny taki długi tłusty nie kopcący i pokazuje 70-90. Po tych 20 minutach przez następne 20min schodzi coraz niżej aż do 5 i rozpala ponownie.

Co ciekawe w lufie jest wtedy jeszcze od groma niespalonego towaru który się pali dalej sporym ogniem.

Wygląda to jakby za dużo sypał i z tyłu się zrobił korek z niedopalonego i czujka nic nie widzi.

Tylko, że każda próba zmniejszania kaloryczności powoduje słaby płomień po starcie i problem z przejsciem z rozpalania na prace bo wtedy tez potrafi spaść do zera i ponowna próba rozpalania.

 

Kaloryczność mam teraz na 6kwh

Wydłużony czas podajnika 2 na 8sek

Nadmuch max 38%

Czas cyklu 15sek

 

Proszę Was o jakieś szybką pomoc zacząłem wygrzewanie posadzek i takie cyrki..

A dodam, że czujka jest czysta bo wyciągałem.

Edytowane przez madjaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz czas cyklu rotacyjnego oczyszczania? Ustawienia serwisowe > palnik > czyszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestaw na próbę na mniejszy czas, ja mam teraz 70 s, wagę w teście mam 2400 g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyspieszysz czas, to będzie się częściej obracał, ale krócej. Palnik to raczej powinien być w poziomie, czyli masz ok. Złoże powinno się szybciej przesuwać do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze
Ustawienia kotła > czyszczenie > intensywność czyszczenia. U mnie jest 6%. Tego nigdy nie zmieniałem i nie powiem Ci dokładnie, jak to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się zmienia w zależności od nachylenia podajnika. No i ja palę jakimś no name. Wcześniej miałem 1700 g przy innej dostawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam samej przekladni GearHead 3GN-250k do podajnika. Chce zastapic obecna 3gn-150k.

Ktos, cos? Kupie/Odkupie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak to wygląda u mnie. Przy wylotach powietrza zrobiły się takie kratery/wulkany. Ubytek przy tym ma ponad 2mm także już niedługo przepali mi się to na wylot. Palnik czyszczony po każdy sezonie zimowym i letnim czyli dwa razy do roku. Teraz co czyszczenie kotła można powiedzieć, że widać różnicę w tych ubytkach. Dzieje się tak w miejscu palenia sie największej ilosci pelletu i wychodzi na to, że materiał jest zbyt słaby. 

IMG_20211209_122119.jpg

IMG_20211209_122113.jpg

IMG_20211209_122057.jpg

IMG_20211209_122053.jpg

IMG_20211209_122045.jpg

IMG_20211209_122041.jpg

IMG_20211209_120315.jpg

Edytowane przez CV6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, madjaro napisał:

Czyli samemu nie możemy tego czasu wydłużać jest jakiś algorytm i można tylko dać częściej ?

No właśnie powinno a u mnie to się kotłuje z tyłu i narasta. A zmniejszyć nie mogę kalorycznością bo słaby płomień jest na maxie i nie odpala...

 

O ile dobrze pamiętam to jak zmniejszasz cykl czyszczenia to intensywność obrotu się zmniejsza , a może na odwrót .

Ja to ustawiam tak jak zmieniam czas cyklu czyszczenia to intensywność w procentach dopasowuje na podstawie ile razy mi cyknie zapadka jak chcę żeby było 3 razy to tak daje % żeby tyle wyszło ,obecnie mam 5% co 80 s i co 80 s są 3 cyknięcia komory.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CV6 O widzisz,a u mnie jest odwrotnie. Najlepiej się trzyma od strony podajnika, największe zużycie jest na końcu rury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, papen76 napisał:

@CV6 O widzisz,a u mnie jest odwrotnie. Najlepiej się trzyma od strony podajnika, największe zużycie jest na końcu rury...

Tylko takie zjawisko nie powinno mieć w ogóle miejsca. Nie rozumiem czy producent w tym momencie jest świadomy, że takie coś to bubel? Nieodpowiedni materiał zastosowany i nieprzewidziany na takie temperatury widocznie...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CV6Ten sezon ci jeszcze wytrzyma , zgodzę się z Tobą ta rura powinna być mocniejsza zwłaszcza ze swoje kosztuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura Bedzie do wymiany. Z reszta jest czescia wymienna. Po ilu tonach pelletu tak wyglada?

PS. Przyspieszone zuzycie bedzie powodowane przez przetlenienie paleniska. Zbyt duza ilosc tlenu spowoduje miejscowe przegrzanie i utlenienie stali. Sprawdz nadmuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, źle ustawione powietrze, źle dobrane paliwo, źle ustawiona kaloryczność itp. Wiem wszystko może mieć wpływ na te zużycie, wina tylko i wyłacznie użytkownika... Producent nic sobie nie zarzuci bo był by to strzał w kolano jednak czy sam producent nie reklamuje się z tym, że palnik spali paliwo gorszej jakości? Co do ustawień swoje w kotłowni przesiedziałem i mam dobrze dobrane także nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2C6F12E4-459A-4309-B2CF-793F9C4B62AC.thumb.jpeg.5d2adfa78b5b73d45e5bffec8afa06bb.jpegJa tu nie mam zamiaru bronic producenta ze rura jest ok - nie mam w tym interesu, bo jaki?

Zasugerowalem nadmiar tlenu po bialym nalocie.

Ile pelletu przezucil?

Edytowane przez PioBin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak:https://uploads.tapatalk-cdn.com/20211209/ef75e9af2cdd75cdb1e77f55e0b72ae4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, CV6 napisał:

jednak czy sam producent nie reklamuje się z tym, że palnik spali paliwo gorszej jakości?

Już nie. Wszelakie problemy kotłów z tym palnikiem to "pellet złej jakości" a sami producenci piszą czym ma być palone, pellet drzewny klasy A1/C1

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem nie jest w nadmuchach itp, itd tylko w paliwie jakie sypiecie do swoich zasobników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papen76 wstaw zdjecie bo link nie idzie otworzyc albo ja nie wiem jak

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę w autobusie właśnie... Czyli coś się zepsuło że wstawianiem zdjęć na forum z tapatalka. Parę postów wyżej wstawiłem linka na YouTube z wygaszaniem mojego palnika, coś tam widać. Jak wrócę do domu, to wstawię przez przeglądarkę.

W DTR palnika w punkcie 2 są określone normy, jakie powinno spełniać paliwo BTW. zastanawiam się dlaczego ta komora spalania nie jest ceramiczna? Albo z tytanu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ceramiki sie wszystko klei. A Tytan to chyba do lotow w kosmos zarezerwowali 🙂

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.