Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, mrtur napisał:

Tutaj nie chodzi o testowanie (dzielnie to robię cały czas) tylko o Waszą opinię. Co jakiś czas czytam jak piszecie,że kocioł na takich to a takich ustawieniach przeskakuje zadaną temperaturę. Gdyby sterować bezpośrednio kotłem na grzanie to i owszem ale w sytuacjach typu rozbujać kocioł i duża hiestereza to chyba nawet lepiej jak z "rozpędu" podejdzie na więcej?

Palę pelletem już 4 rok i też nie znam odpowiedzi na to pytanie. Ale oczywiście przetestuję u siebie

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, szumik83 napisał:

nie możesz ustawić 0.0?

No nie. Max 0,2.

@Benton661

To tak jak ja ale dopiero ten sezon "palę" z Wami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Viking76 napisał:

Defro optima komfort 12kw-53 litry . Spalanie ilości pelletu...Rewelka!!!

spalanie nie wielkie ale i metraż nie za duży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5% wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie forum działa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum wróciło do życia. Mam pytanko , wie ktoś może z jakiej stali jest zrobiona rura paleniska w palniku?, bo mniej więcej wiem z jakiej mogła by być, ale chciałbym wiedzieć z jakiej jest oryginał. 

Edytowane przez misiek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, papen76 napisał:

9500...
No właśnie o ten popiół w palniku mi chodzi, powinno go samo wydmuchać. Nie damy Ci latać po nocy z pogrzebaczem, hehe.
Przy tej pojemności kotła to faktycznie palenie z histerezą chyba nie bardzo się sprawdzi. Raczej palenie od termostatu.

Czyli co proponujesz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co mi przychodzi do głowy, to napewno zmiana peletu. Ten popiół nie wygląda najlepiej na palniku wrzutkowym. Nie zapycha Ci się palnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na popielniku zaś lepiej nie ma jakichś większych grudek. 

IMG_20191128_134330.jpg

IMG_20191128_134327.jpg

IMG_20191128_134320.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Rozumiem, że wszyscy tutaj używają palników kipi :)

Mam kilka pytań do doświadczonych użytkowników, rozglądam się za piecem... Ale kiedy tak się poczyta okazuje się że to temat rzeka. Przegrzebałem już chyba wszystko, a im więcej się dowiedziałem tym większy mam problem. I tak, zdecydowałem się na piec z palnikiem kipi, pomimo testu jaki widziałem na YouTube, nazywało się to wielki test palników, wielki nie wielki 3 palniki tylko, ale chyba był sponsorowany przez kostrzewę... W każdym bądź razie, po obejrzeniu tego filmiku chciałbym was zapytać jak to jest z faktycznym samoczyszczeniem się palnika, czy faktycznie dobrze to działa? Czy się zakleja? a jeśli tak to jak często go czyścicie?

Tobyło  pierwsze pytanie. Drugie. Na stronie kipi można przeczytać że palnik może spalać pellety drzewne jak i agropellety dlaczego więc w opisach pieców z palnikiem kipi, producenci pieców zaznaczają, że piec tylko do pelletu drzewnego a niejednokrotnie do pelletu najlepszej jakości. Znalazłem też ofertę pieca z palnikiem kipi gdzie wskazano, że można w nim palić nawet pestkami czy np owsem gdzie na stronie kipi nie ma o tym mowy. Jak to jest czym można a czym nie powinno się w nim palic?

I trzecie pytanie, szukam pieca z kipi w którym można też palić zwykłym drewnem, może ktoś z was ma taki piec, lub wie gdzie można taki kupić, oczywiście klasa 5 bo już inne nie wchodzą w rachubę...

Do ogrzania będę miał około 240m, wszystko podłogówka.

Proszę o poradę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gregoro85 palnik kipi rotary radzi sobie bardzo dobrze z pelletami drzewnymi klasy A2 takimi z większą zawartością popiołu na dowód mój ma do 2% gdzie najlepsze mają popiół poniżej 0.5 % ważne aby nie był to pellet spiekający się takiego lepiej unikać , choć i z takim po specjalnych nastawach poradzi sobie i te spieki wypluje ,ale nie warto . jeśli chodzi o łuskę czy pellet ze słomy też spali  ale tym bardziej nie warto może to spowodować szybsze zużycie rury palnika i samego wymiennika , owsa również nie polecam , pestkę wiśni to wiem że jeden kolega palił tym , ale mieszał z peletem , jeśli zamierzasz palić drewnem to raczej w piątej klasie nie drogo kupisz kocioł typu mpm czy wiadrus u22 economy i poprzez drzwiczki wstawisz palnik na własną rękę i będzie hulało , typowe peleciaki nie są wyposarzone w ruszt do spalania drewna i na dodatek w piątej klasie . biowert Witkowski o mocy 20 kw jest w piątej klasie , ale ruszt jakiś żeliwny musiał byś sobie we własnym zakresie zawiesić , wtedy spalanie drewna jest możliwe , ale nie jest to to co spalanie drewna w mpm czy wiadrusie . dla ciebie do pełni szczęścia przydał by się bufor z 500l przy tej podłogówce i z racji tego że chcesz palić również drewnem , albo chociaż kocioł z dużą pojemnościa wodną .Co do czyszczenia palnika to ja zawsze przy okazji wynoszenia popiołu przelecę rurę palnika szczotką drucianą ( pięc minut roboty ) taki gruntowny przegląd i czyszczenie to co roku , albo chociaż co dwa lata wystarczy .

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jack20 napisał:

to juz powoli tracę nerwy . godzine temu przeczyśćiłem  czujkeę optyczną. (odrobina kurzu)  i płomień wskoczył na 50-60 % . teraz znow jest 3-8 i co chwile trwa rozpalanie 

Kolego a ta czujka buła płaska czy wypukła ? czujka na ogół nie ulega zabrudzeniu po prostu gubi płomień bo palnik nie nadąża spalać twojego pelletu . Podaj nastawy czas cyklu praca , rotacyjny czas cyklu obrotu komory , intensywność czyszczenia % , kaloryczność pelletu , czas pracy z mocą minimalną po rozpaleniu , wszystkie nastawy dotyczące rozpalenia , zrób test wody twojego pelletu po jakim czasie rozpuści się w wodzie powinien zaraz puchnąć i po minucie rozpadać sie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypukła czyli nowa , a mimo to słaby procent , może spróbuj cyklu pracy 30 s , albo i wyżej fabryczny to 15 s , a płomień w palniku jaki ? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów   dzisiaj w nocy miałem alarm ,, przekroczona temp. palnika''   doszło do 50 a na 50 mam ustawiony alarm, chyba będę musiał robić dopływ powietrza bo coś mi się wydaje ze za mało,  w drzwiach do kotłowni mam podcięcie no i okno rozszczelnione ale to chyba za mało bo zauważyłem ze jak palnik pracuje i uchylę okno to temp.palnika idzie w dół 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jak należy. Zetka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gregoro85 napisał:

Witam,
Rozumiem, że wszyscy tutaj używają palników kipi :)

Mam kilka pytań do doświadczonych użytkowników, rozglądam się za piecem... Ale kiedy tak się poczyta okazuje się że to temat rzeka. Przegrzebałem już chyba wszystko, a im więcej się dowiedziałem tym większy mam problem. I tak, zdecydowałem się na piec z palnikiem kipi, pomimo testu jaki widziałem na YouTube, nazywało się to wielki test palników, wielki nie wielki 3 palniki tylko, ale chyba był sponsorowany przez kostrzewę... W każdym bądź razie, po obejrzeniu tego filmiku chciałbym was zapytać jak to jest z faktycznym samoczyszczeniem się palnika, czy faktycznie dobrze to działa? Czy się zakleja? a jeśli tak to jak często go czyścicie?

Tobyło  pierwsze pytanie. Drugie. Na stronie kipi można przeczytać że palnik może spalać pellety drzewne jak i agropellety dlaczego więc w opisach pieców z palnikiem kipi, producenci pieców zaznaczają, że piec tylko do pelletu drzewnego a niejednokrotnie do pelletu najlepszej jakości. Znalazłem też ofertę pieca z palnikiem kipi gdzie wskazano, że można w nim palić nawet pestkami czy np owsem gdzie na stronie kipi nie ma o tym mowy. Jak to jest czym można a czym nie powinno się w nim palic?

I trzecie pytanie, szukam pieca z kipi w którym można też palić zwykłym drewnem, może ktoś z was ma taki piec, lub wie gdzie można taki kupić, oczywiście klasa 5 bo już inne nie wchodzą w rachubę...

Do ogrzania będę miał około 240m, wszystko podłogówka.

Proszę o poradę.

 

Ja prawdopodobnie kupię U22 Economy, bo u mnie żeliwo się sprawdza, a poza tym można awaryjnie drewnem palić, noi mój palnik będzie pasował do niego. Nie jest to typowy pelleciak, ale pare drobnych modyfikacji i będzie miodzio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dragster napisał:

Zrób jak należy. Zetka. 

tak zrobię, czy takie coś może być? bo mam taką wnękę i akurat by mi to pasowało  , wymiar 150x750fe39aee448e9a01a3c43b8c4353

Edytowane przez szumik83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wdarła się pomyłka wymiar to 150x75,  ale doczytałem ze według norm to i tak za mało bo powinno być 200cm2  a wymiar tej prostokątnej daje 112cm czyli prawie o połowę za mało :-\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @gregoro85, po przeczytaniu twego postu , widzę duży zapał do kotła w którym jest KIPI i można palić na awaryjnym ruszcie. Jedynym kotłem który możesz taki kupić w klasie 5 i ecodesing który posiada na to papiery jest kocioł na tej stronie https://kipi.pl/kotly-z-palnikami-kipi/ pozycja ostatnia. Kocioł ma bardzo dużą sprawność około 93 %. Kupisz go z papierami i jak poprosisz właściciela to Ci zrobi dwie poprzeczki i położysz ruszt. Ponadto kocioł ma dużą pojemność wodną około 130 litrów.

Ja jednak , nie polecam Ci tego rozwiązania w przypadku Twego ogrzewania podłogowego. Zaufaj mi i jak już chcesz kompleksowego rozwiązania, to kup sobie kocioł ten BIAWAR Pellux 200 Touch 20 kW. Ten produkt rozwiąże Twoje wszystkie rozterki i problemy. Nie będę tu się rozpisywał , i chwalił co to za kocioł odeślę Cię do jego użytkownika kolegi @Danielwa, nie mogę CI podać kontaktu telefonicznego, ale zapukaj do niego i może nawiążecie ze sobą kontakt . On Ci wszystko powie o tym kotle jakie pellety spalał jak się sprawuje palnik przy gorszych pelletach. Polecam.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.