Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

robin60 - zazdroszczę Ci czasu na takie podejście do rozkminianych tematów :)

 

Dostałem dziś Econet300, uruchomiłem, banał - teraz trzeba to jeszcze tylko jakoś godnie umieścić i ogarnąć internety.

Szkoda, że domyślnie nie dorzucają tego rozgałęziacza do Ecomax850 - byłoby prościej, a tak to wizyta w elektronicznym i 3,05zł poszło :)

 

Dłubałem przy ustawieniach - bazując na "pozytywnych" ustawieniach (kalor. 5,4 + 40% nadmuch + 20kW) obniżyłem kaloryczność do 5,1 i nawiew podniosłem do 43% - nie tędy droga, spalanie wyglądało gorzej, zarówno po wartości płomienia jak i wyglądu palnika.

 

Zauważyłem, że obrót palnika wpływa pozytywnie na wartość płomienia - mimo tego ciągle każde dosypanie świeżej dawki pelletu powoduje mniejszy lub większy spadek płomienia - pobawię się tym jeszcze, chociaż może to taki urok tego mojego paliwa.

 

Pytałem w Plum o wersje oprogramowania - póki co nie mam czego aktualizować, moduł najaktualniejszy, panel nieistotne zmiany, Ecoster też nieistotne, jedyne to Econet pewnie puszczę.

Edytowane przez arekgr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robin60 bardzo profesjonalne podejście i takie też wykonanie, mam kilku kolegów z samoróbkami (na miejscu duża firma konstrukcji stalowych) ale Twoje wykonanie bije ich na głowe  ps.ja za elementy ze stali kotłowej rozliczm sie w żubrówce białej kiedyś wystarczała zwykła czysta ale takie czasy i gusta się zmieniają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ kolego arekgr czekamy na Twój finał optymalnych ustawień spalania i myślę , że się z nami tym podzielisz :) .

@ kolego tedi90 ja co prawda nie korzystam z państwowej wytwórni bo uważam to za truciznę i zapraszam Cię na Białowieską krzakówkę :D .

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy arekgr dostał paczkę sterowników które wysyłałem ale ja swoje dzisiaj wklepałem. Pierwsze co to wyświetlało m,i że panel to ecomax850P1-C po odczytaniu z urządzenia. Problemem było również doklepanie aktualizacji modułu, nie było proste bo komunikat "urządzenia niekompatybilne". Kalesony mi zjechały ale pomógł reset po wyjęciu wtyczki z prądu. Doklapałem wreszcie aktualizacje. Ecostera 200 w ogóle nawet nie miąchnął bo cały czas błąd komunikacji a teraz do meritum zmian kipi 26kw:

- parametry nawiewu podkręcili przy max 26 kw to wiatr 65%

- zminiejszyli częstotliwość czyszczenia palnika z 220 do 130 sek

- moc przy nadzorze to teraz 10 kw a czas to 30 min.

- rotacja czyszczenia z 2% podnieśli na 3%

Reszta chyba została po staremu lub nie zauważyłem zmian. Dzisiaj już poległem z peletem z łuski wybrałem co miałem w zasobniku zasypałem ten którym paliłem wcześniej zapodałem FL tylko zmieniłem nastawy nadmuch 50% na max, paliwo 1030 bo tyle wyszło z testu i palnik pracuje wreszcie niemal książkowo ;D

Kurna jak ja spale to badziewie ze słonecznika????? ;(

Edytowane przez kocur34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj 3 worki i jeden łuski pójdzie przy tych temp.

Kolega zakupił zwykły 8 jak się okazało to ,miał wymiar ponad 9 mm i podajnik nie podawał obsypywał się miesza i jest OK.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna mieszałem 1:1, 1:2 i się teraz chyba nie przekonam. Tak mi zapychał palnik że zasłaniał fotodiodę ogień jak z lokomotywy płomień na sterowniku 0 a ten mi rozpalanie zapodaje. Może tym razem nie wyłączę kotła na lato i może się uda w lecie to dziadostwo spalić.

 

I jeszcze jedna poprawka w aktualizacji teraz modulacja jakby bardziej płynna jeśli kocioł nie złapie zadanej temperatury i nie zdarzy wejść w nadzór to jak spada temperatura to fajnie zwiększa moc palnika nie wali od razu na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalisz tak tak 1:3 na pewno pójdzie. Opisz w jakiej formie zrobiłeś aktualizację softu przez econeta, bo mam info , że to obejmie wszystkich tylko w następnym roku. Trwają już nad tym prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocur34, softy dotarły, dzięki :)

 

Póki co się nie zabierałem za aktualizację - sugestia Pana z Plum-a, chociaż jednak jak tak czytam, że coś tam więcej poprawiono, to może spróbuję czy u mnie pójdzie poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ruszcie się się konkretnie za regulację naszych palników.

Bo to co tutaj jest pisane to są tylko sprawy dotyczące ewentualnych usprawnień.

A nas interesuje przede wszystkim ilość spalania w naszych palnikach.

I na tym powinniśmy kierować nasze forum.

 

Jeżeli żle piszę to proszę o poprawę.

Edytowane przez vwpolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowokator :) 

Tytuł wątku to "..Wymiana doświadczeń..." więc chyba wszyscy narazie trzymają się tematu. Ilość spalonego peletu w dużym stopniu też zależy od izolacji naszych domów, ustawień temperatury wewnętrznej, oczywiście też od ustawień palnika. I w sumie nie wiem czy chciałbym by ten wątek zaraz był zaśmiecony postami w stylu jak macie ocieplony dom,  itp.

Edytowane przez Tomek0407
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ja czytam na drugim wątku , że max siła nadmuchu przy max mocy palnika 16 KW jest 26 to nie wiem , czy się śmiać , czy płakać , gdzie u mnie dmuchawa przy rozpalaniu grzałką startuje od 26, zadaję sobie pytanie to jaka jest moc nadmuchu , na niższych wartościach z którą pracuje palnik, nie dziwię się w tedy , że jak pisze jeden z userów , że piec nie może dojść do temp zadanej, jestem bardzo ciekawy jaka jest temp. spalin bo u mnie , przy mocy max 20 KW gdzie dmucha  z 50 spaliny wynoszą 85-88 to jak to się ma , że wydmuchuje temperaturę w komin :D ,  ale zakładam , że może być mały wymiennik , gdzie tak małe wartości w zupełności wystarczają z produkcją KW i ich odbiorem przez instalację.Pragnę nadmienić , że widziałem pracę nie tak dawno dwóch nowych palników 16 kw i wartości tam ustawione przez mojego serdecznego kolegę są niższe od 20 KW ale nie wiele , i wynoszą max 5-10 %.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok co rok kontroluje to kominiarz i nic się nie dzieje , ale mam wkład ze stali.  Zaś za miedzą u mej sąsiadki ten sam piec ten sam palnik komin ceglasty zwykły też odwiedza go kominiarz i jest suchutki gdyż jak czyści to się obsypuje sama sadza i pył, sam widziałem ale przekroju nie znam lecz jest niższy od mego bo dom parterowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pełen podziwu dla fachowców, którzy po godzinie w kotłowni ustawiają wszystko na tip-top. Prawdziwy szacun karwasz twarz Barabasz

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem, próbowałem i siedziałem w kotłowni- jeden mówił zły pellet, drugi zły kocioł, trzeci zły palnik. Walczyłem i coś tam wywalczyłem. Czytam, że niektórzy mają nadmuch 50, inni 40 jeszcze inni 30 więc pytam. Temperaturę spalin mam około 150 przy tym nadmuchu 28%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy gorszym pelecie, który już na szczęście mi się skończył miałem 50% przy mocy 26kW , temperatura spalin maksymalnie dochodziła do 900C. Z nowym pelletem narazie daje 40% nadmuchu, zaznaczę , że jak będzie możliwość to zjadę jeszcze niżej z nadmuchem. Jutro pierwszy raz palnik mi się odpali na nowym pellecie i czeka mnie obserwacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o tych temp. spalin - u mnie 110-120*, wydaje mi się że trochę za dużo. Na "pałę" zmniejszę nadmuch z 42% na 37% i zobaczę czy coś się zmieni. Fakt, mierzę temperaturę nie do końca profesjonalnym sprzętem :)

 

Może ten mój wymiennik nieco luźny, chociaż wydawał się być właśnie dosyć ciasny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wcześniej pisaliśmy o sondzie lambda , i doszliśmy do wspólnych wniosków , że nie warto itd,itp, to właśnie ona zweryfikuje jaki nadmuch z jaką mocą ma być by zoptymalizować proces spalania i jaka powinna być zawartość tlenu w spalinach na poszczególnych mocach palnika czy to w trybie FL czy na ręcznym. Jak podłącze swój nowy wymiennik , to skłaniam się ku temu by go w ten bajer doposażyć. I mimo wprowadzonych nastaw mocy nadmuchu to lambda będzie sama dobierała nadmuch.Czy się mylę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz w jakiej formie zrobiłeś aktualizację softu przez econeta, bo mam info , że to obejmie wszystkich tylko w następnym roku. Trwają już nad tym prace.

Sorki za opóźnienie ale byłem w delegacji. Co do aktualizacji to jeśli masz econet300 kupiony od dealaera kipi to masz w zestawie ecolink i podłączasz do kompa pod usb. Reszta to dziecinnie proste bo instrukcję wgrywania maja o wiele lepiej napisaną niż obsługę palnika, co jest dużym plusem. Aktualizacja po wykonaniu nie zmienia ustawień ja zrobiłem reset do fabrycznych i od nowa wprowadzałem swoje. W przyszłym tygodniu zabiorę się za ecoster ale z ich pomocą bo nie mogę się z nim połaczyć.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nadmuchu to między innymi własnie wgrany nowy soft dla palnika 26kw ma zmienione parametry nadmuchu. Przy minimalnym było jeśli dobrze pamiętam 26% a teraz jest chyba 33% i na pewno przy max było 49% a teraz podnieśli na 65% nadmuch. Oczywiście jak dla mnie te parametry są lekko przewartościowane ale można je dostosowywać do pelletu i kotła. U mnie żeby kocioł pracował stabilnie to temperatura spalin musi być około 120 stopni. Poniżej tej wartości piec pracuje ciągle i nie osiąga temperatury zadanej 75 stopni tlko pyka pomiędzy 65 a 72. A jeśli temperatura będzie poniżej 100 tak około 85 to nie podgrzewa się tylko cały czas spada bardzo powoli w dół. Ale to nie jest wina spalania tylko tak pracuje akurat ten kocioł. I przy okazji mam pytanie do was. Czy u was też czasem się tak dzieje przy firmowym zasobniku że pellet się przywiesza? Co jakiś czas zauważyłem na wykresach mocy kotła że nie pracuje na maxa tylko potrafi przez 3 godziny pracować 60% do 5% mocy. Szukałem przyczyny i jedyna jaka mi pozostała to właśnie przywieszanie pelletu w zasobniku i zbyt małą ilość podawanego wówczas paliwa.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocur34, mi w firmowym zasobniku pellet się nie przywiesza, ale jak już jest go mało to robi się lej i mimo że pellet dookoła jeszcze jest to tam gdzie ślimak go pobiera już go nie ma. Ogólnie dla mnie nietrafiony zakup ten zasobnik, wolałbym żeby wszedł jeden worek mniej, ale dno było wyprofilowane i pellet mógł wypalać się do zera niż tak jak jest teraz. W takiej sytuacji praktycznie nie masz wyjścia żeby pozbyć się pelletu do końca bo musiałbyś wyciągać to ręcznie. Na dnie mam jeszcze pellet z pierwszego zasypania zasobnika, czyli sprzed roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.