Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Multiwojt napisał:

Witam a co wpisać odnośnie tej zapalarki bo są  dwie opcje czas rozżarzania i czas  rozgrzewania 1781553524_Screenshot_20221005-200709_SamsungInternet.thumb.jpg.fb9118e3702dc36253382f25acce0142.jpg

Tu chyba Plum się klanie więc chłopaki od pluma niech podpowiedzą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Multiwojt Tam gdzie masz 40s to jest czas rozgrzewania zapalarki , czyli praca bez wentylatora ustaw mniej więcej taki by wentylator załączał się zaraz po podaniu dawki do rozpalenia .

@hubertkledzik09podnieś zadaną minimum na 65 st w standardowym trybie  trzeba ustawić histerezy ty decydujesz na ile stopni przed zadaną palnik będzie schodził z mocą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kordjano napisał:

Normalnie ręce opadają . U ciebie na dodatek zamiast dawki paliwa do rozpalania w gramach jest czas podawania w sekundach i jak tu stwierdzić ile tego paliwa jest podawane do rozpalania? 

 

 

Kucze u mnie też tak jest ze w sek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile masz nastawione  i przy jakiej wydajności podajnika jak to w ogóle ustaliłeś ile to ma sypać ?

@hubertkledzik09pewnie temperatura kotła spadła i palnik zwieksza moc ,Tak? 

Daj na 3 st tą histerezę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i puki co zwiększ temperaturę załączania pompy na 50 st , jak jest u Ciebie realizowana ochrona powrotu , jaka jest temperatura powrotu kotła ? 

To moze być to co pisałem jasność płomienia spada i palnik się broni przed zasypaniem , zwiększ tą temperature  kotła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na 23sek przesyp. 2kg 6min 360sek 2/360*23=0.12kg

Edytowane przez ManiekBasick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co teraz z tym płomieniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik nie ma czujnika temperatury powrotu tak? 

Jak masz wg instalacje zrobioną bezpośrednio w piony czy jakiś zawór 3-4d a może przez sprzęgło? Warto to wpisać w opisie o sobie. 

Kordjano a nie lepiej zwiększyć histereze żeby kocioł się grzal do 70-75 no chyba że ma bez jakiegokolwiek zaworu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co wypisać w parametrze pojemność zbiornika mam 440 litrów obecnie tam jest 100kg986636904_Screenshot_20221005-204616_SamsungInternet.thumb.jpg.09106f24f075e70a4aa11e10741cd9cf.jpg986636904_Screenshot_20221005-204616_SamsungInternet.thumb.jpg.09106f24f075e70a4aa11e10741cd9cf.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Multiwojt napisał:

Witam co wypisać w parametrze pojemność zbiornika mam 440 litrów obecnie tam jest 100kg986636904_Screenshot_20221005-204616_SamsungInternet.thumb.jpg.09106f24f075e70a4aa11e10741cd9cf.jpg986636904_Screenshot_20221005-204616_SamsungInternet.thumb.jpg.09106f24f075e70a4aa11e10741cd9cf.jpg 

100kg a później ewentualnie korekta jak zostanie albo braknie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodzi o histereze dla trybu standard nie kotła by palnik zwalniał z mocą tuż przed zadaną kotła bo i tak kiepsko temperatura rośnie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a jak włączyć tryb nadzór czy ma tam być jakiś czas włączony bo  u mnie to nie funkcjonuje 96047975_Screenshot_20221006-091934_SamsungInternet.thumb.jpg.7aba317a803ba14970e7ecfc6a1f1100.jpg

285667938_Screenshot_20221006-092028_SamsungInternet.thumb.jpg.3a6d2f40bf38519df85b6e8d94270350.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili tryb nadzór masz wyłączony ( czas nadzoru 0 min.) . Ja mam na 30 minut  ale to zależy od odbioru ciepła z instalacji . Głownie chodzi oto żeby kocioł nie wygaszał i nie startował po kilku minutach ponownie  gdy odbiór ciepła chwilowo spadnie a temperatura kotła przekroczy ustawioną histerezę .

Co do ustawień mocy  w podtrzymaniu temperatura kotła w podtrzymaniu ma spadać a nie wzrastać w przeciwnym razie może dojść do awaryjnego wyłączenia palnika STB . Te ustawienia trzeba dobrać do instalacji i odbioru ciepła przez budynek .

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2022 o 21:05, cwisniewski6 napisał:

@Statom Nie wiem jak rozwiali to programiści plum, ale wg mnie do spalania dobowego w econet potrzebne są tylko dwa parametry: wydajność podajnika i czas pracy podajnika w danej dobie. Np wydajność = 10kg, czas pracy 1,5h czyli spalanie 15kg.

Kaloryczność ma wpływ raczej tylko na ilość podawanego paliwa w cyklu pracy np kaloryczność 5kwh/kg, wydajność podajni 10kg/h jeśli podajnik pracowałby nonstop to podałby przez godzinę paliwa o łącznej mocy 50kwh, jeśli kocioł pracuje z mocą 20kw sterownik musi podzielić podawanie na ⅖ cyklu pracy i postój ⅗cyklu pracy. Jeśli zmienisz kaloryczność na 4kwh/kg to podajnik przy mocy 20kw będzie pracował ½ czasu cyklu praca i będzie stał ½ czasu cyklu praca.

No to faktycznie wydaje się logiczne. Czy jeśli pellet spala się 'ładnie', popiół jest popiołem i ma dobry kolor, mało jest niedopałków, lepiej nie ruszać kaloryczności, czy jednak próbować coś polepszyć?

Ciekawe czy PLUM poważnie traktuje wnioski racjonalizatorskie użytkowników w poprawianiu oprogramowania, czy dodawaniu funkcjonalności do sterowników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mac65 napisał:

W tej chwili tryb nadzór masz wyłączony ( czas nadzoru 0 min.) . Ja mam na 30 minut  ale to zależy od odbioru ciepła z instalacji . Głownie chodzi oto żeby kocioł nie wygaszał i nie startował po kilku minutach ponownie  gdy odbiór ciepła chwilowo spadnie a temperatura kotła przekroczy ustawioną histerezę .

Co do ustawień mocy  w podtrzymaniu temperatura kotła w podtrzymaniu ma spadać a nie wzrastać w przeciwnym razie może dojść do awaryjnego wyłączenia palnika STB . Te ustawienia trzeba dobrać do instalacji i odbioru ciepła przez budynek .

To znaczy jak piec osiągnie moje 65 stopni to później jeszcze pracuje 30 minut w nadzorze  czy jak dobije do 70 stopni przy ustawionej histerezie 5st i się wyłączy w stan postoju dobrze to pojmuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł dochodzi do zadanej + histereza i przechodzi w podtrzymanie aż do czasu kiedy temperatura na kotle spadnie do zadanej -minus histereza i znowu zaczyna pracować z mocą adekwatną do ustawionych parametrów mocy pośredniej i minimalnej . ( moc minimalna to nie to samo co moc w podtrzymaniu ). To podtrzymanie jest po to żeby kocioł nie taktował ( rozpalał i gasił co kilka minut ) bo przy każdym wygaszaniu wychładza sie o 3 C ( fabrycznie ustawione - można zmienić )

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mocy maksymalnej pracuje do czasu dojścia do H1,wtedy pracuje na mocy pośredniej do czasu dojścia do H2 ,wtedy pracuje na mocy minimalnej do czasu dojścia do zadanej ,czasami plus 5 stopni,wtedy przechodzi do podtrzymania na mocy zadanej w podtrzymaniu,i na czas zadany dla podtrzymania ,lub spadku temp poniżej histerezy kotła ,czy dobrze zrozumiałem pracę w standardzie ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba na odwrót, to znaczy że z mocy max wchodzi na H2 a potem na H1
Bynajmniej tak wynika z ustawień modulacji.


  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za sprostowanie ,nigdy nie mogę zapamiętać która H od jakiej mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Wprowadzilem ustawienia które dostalem od jednego kolegi. Kaloryczność 5.6 max nadmuch 35 czas podawania 8sec. (Przedtem było 15s) Płomień waha się w granicach 20- 50%. 

Na zdjęciu płomień z jasnością ok. 35%

Co myślicie?

IMG_20221006_193303.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.