Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.10.2022 o 18:53, hubertkledzik09 napisał:

A taki płomień na kalorycznośći 4.5 

IMG_20221003_185237.jpg

To wróć do tego co było wczoraj

Musisz wygasić kocioł bo ci zasypało palnik , i załączyć od nowa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia takie jak wczoraj jasność płomienia 10-25% na zdjęciu ok 13%. Nie wiem o co tu chodzi....

IMG_20221004_200915.jpg

Zwiększylem nadmuch na 42%. Poczekam chwilę i wrzucę foto płomienia za chwile.

Jasność ok 17% na zdjęciu przy nadmuchu 42%

IMG_20221004_202653.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem jest tak że większy nadmuch wypala szybciej to co jest w palniku zanim poda następna dawkę i nie ma z czego zrobić plomienia więc z duzem  wiatrem też trzeba uważać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech to chodzi dzisiaj , ty poobserwuj czy się pogorszy ,polepszy czy bez zmian ,chyba że kolega Maniek Basick będzie chciał co przetestować .

Przyjmując że twój sterownik procentowo tak samo dmucha jak nasze, moja propozycja na jutro to zmień nadmuch na mocy minimalnej , bo  u Ciebie dziwnie nisko nastawiona o ile pamiętam to 10% Może tu jest jakiś problem ze sie nie chce porządnie rozpalić .

Nadmuch moc minimalna daj 22% moc maksymalna 39 kaloryczność na 5 kw taka bazowa , obrót co 2 min 5 s  czas cyklu praca 20 s ,jak odpali to obserwuj jasnosć płomienia po odpaleniu i jak wzrasta moc no i na mocy maksymalnej , moc maksymalną ustaw na 19 kw . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dmucha juz za mocno ale rozpaliło się w palniku. 

10% na minimum strasznie mało ja przy palniku 16kw mam 19-20% 

Kordjano ma rację żeby obserwować ewentualnie a 2-3% niżej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalna moc dmuchawy zmieniłem na 22% na początku miałem 2%(tak kazał ustawić serwisant) obecnie kaloryczność mam 4.5 nadmuch 43%, czas podawania 16s.

Jasność płomienia na zdjęciu około 40% przy mocy 19kW 

 

IMG_20221004_214616.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to teraz zmieniłeś ten minimalny nadmuch czy już jakiś czas temu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jutro się dowiemy , a na 2% jak miałeś to w ogóle kręciła się ,nie buczała ci/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłam aby buczało. Dopóki grzałem tylko na wodę było ok. A jak przełączyłem na grzejniki zaczęły się problemy. Jutro dam znać jak sytuacja wygląda. Dzięki Panowie za pomoc 👍

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także zacząłem przygodę z palnikiem Kipi i wraz z Kolegą@Kordjanoustawiliśmy parametry, na których kocioł bardzo ładnie pracuje. Ale zauważyłem, że w miarę ubywania paliwa ze zbiornika (u mnie beczki 200 l) ustawienia się rozjeżdżają. Dzisiaj po 14 dniach palenia palnik zaczął wygasać i na nowo rozpalać (w komorze prawie pusto). Powodem był zbyt niski poziom w beczce i podajnik ślimakowy coraz mniej pelletu zabierał i dawki na palniku były za małe. Wg moich obserwacji pellet trzeba uzupełniać już przy 1/2 pojemności zbiornika, aby był odpowiedni nacisk ciężaru na żmijkę podajnika, nie czekać aż rozjadą się ustawienia przy minimalnym poziomie. Po uzupełnieniu do pełna palnik grzeje znów na 100%.

Czy coś w tym jest, czy się mylę ?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a jaki czas wybrać zagrzania zapalarki obecnie mam 40 sekund  .Czy to dobry czas czy go obniżyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Multiwojtsprawdziłem u siebie i też mam40 sek, ustawione fabrycznie. Tej wartości nie ruszam, bo nie ma takiej potrzeby, rozpalanie działa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,Obniżyć , bo zapalarka bez potrzeby po tyłku dostaje ,ja mam 12s .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
W dniu 4.10.2022 o 13:33, mac65 napisał:

Hej! Gdzie jest w Kipi "rotacyjny obrót komory"? Czy parametr w ust. serwisowych/czyszczenie/cykl rotacyjnego oczyszczania to jest to? U mnie jest 180s. W moim kotle pali się w sumie nie najgorzej i staram się grzebać jak najmniej, chociaż po popiele widzę, że tegoroczny pellet jest inny, zdarzają się niedopalone kawałki.

A w ogóle sterowanie tym palnikiem to porażka! Milion parametrów, które nawet serwisanci ustawiają na "czuja". Weź tu zostaw kobietę z takim "wynalazkiem" gdyby trafiło jej zasypać kocioł peletem o innych parametrach...! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ustawię na 20 sekund i zobaczymy czy pelet się rozpali

Te fabryczne nastawy dziwne czasami tyle korygujących funkcji trzeba wprowadzić żeby było ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem kocioł. Kaloryczność 4.6 nadmuch min. 22 nadmuch max 42

Praca z mocą 19kW. 

Jasność skacze 20-40% na zdjęciu jasność ok. 30% 

Po zmianie min. Nadmuchu na 22% kocioł podczas pracy z mocą 5/7kW miał jasność płomienia w granicach 20-30%. 

IMG_20221005_162019.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest system co można podłączyć sonda lambda czy coś takiego z tego co wyczytałem na szybko. Więc może lepiej na standard ale niech się inni wypowiedza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.