Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie tak, jak nie zapomnę, ale nerwy też już były u mnie .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rychu29 nie ma co się denerwować złość piękności szkodzi. Niedawno robiłem instalację przy montażu kotła ponad 2 tyś. wydane a instalacja i tak do poprawy. Za miesiąc kolejna przeróbka instalacji. Mówię sobie że jest okazja żeby boiler nowy zamontować bo stary ma ponad 10lat nie myśle nawet o tym że to hydraulik nie pomyślał do końca robiąc pierwszy raz instalację bo wtedy dołożył bym 400zł i było by dobrze. Teraz muszę go przypilnować żeby nie było już poprawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zmienić parametry FL, dlaczego ?

W tej chwili przy ustawieniu temp zadanej 55 C, FL powinien podbić o 5 C czyli do 60 C a tak się nie dzieje. Piec próbuje osiągnąć zadaną temperaturę ale zatrzymuje się na 56-57 C. Nie wiem, może tak powinno być ale chciałbym ustawić tak żeby podbił np o 2 C ( do 57 ) i działał w takim trybie.

Na próbę w duże mrozy ustawiłem na piecu 60 C w trybie FL, wszystko pięknie ( było ciepło w domu ) ale 5 worków poszło w 2 doby  ? 

FL mam ustawione tak:

Parametr A - 5

Parametr B - 40

Parametr C - 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W  tych parametrach się nie grzebie , co to Ci da? może trzeba podniesć zadaną na kotle albo zwiększyć temperaturę mieszacza jeśli jest aby dogrzać pomieszczenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja jestem bardziej za standardowym ustawieniem bo wtedy panuję nad wszystkim a w Fl trochę taka niewiadoma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "sprzyjających" warunkach i przy odrobinie szczęścia, nasz palnik też może trochę pomodulować.

296653197_Zrzutekranu(54).thumb.png.175cc244d7fde85400e389fce5b6099e.png

Tutaj miała być praca od histerezy kotła, ale wyszła praca ciągła. I generalnie wcale o tą pracę ciągłą nie zabiegałem, ale też nie chciało mi się z tym walczyć.  Kocioł 40 kW, palnik 36-7 kW. Ustawiona moc max 34, średnia 18, min 11 kW. I praca FL. Mi osobiście praca w trybie standard nie leży. Wolę "jeździć automatem". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby te sprzyjające warunki się wreszcie się skończyły .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezar76 a ile Ci zjadło za taką dobę? pewnie ze trzy worki .

Ładnie wykres wygląda powrót i temperatura mieszacza.

Edytowane przez Kordjano
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba mało strzelasz jak mrozek.

@cezar76mnie ubiegł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Pozwól, że pominę to milczeniem.... Albo odpowiem jednym słowem : dużo. 


"Ojca oszukasz, matkę oszukasz, ale kilowatogodzin nie oszukasz"
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych Kolegów
Kocioł Lumo 20kW już podłączony i na start mam kilka problemów i liczę na wasza pomoc,
Posiadam sondę lambde ktura pracowała w starszym sterowniku ecomax850 a w nowym ecomax860p3 sterownik nie widzi lamby, też jest problem z panelem pokojowym ecomax tuch nie można zrobić żadnych zmian w kotle tylko jest sam podgląd na temperaturę kotła, cwu, i tem. pokojową. Czy te starsze sterowniki nie są kontabilne z nowymi.
Też liczę na wasza pomoc w ustawieni kotła, bo wydaje mi się że kocioł długo nagrzrwa bufor 850l 4 godziny , średnica rur kocioł bufor 5/4+landonat +wspawane kolana hamburskie
Dajcie zac to wyślę co trzeba 763ac33c51e3a84e9a3b5edcd9d46ae1.jpg4a4588329f0d9be658d53b16237086e4.jpg496f77316b4f9d64e9a11b8f89016e43.jpgc2b22240d0014e593ff4a24f3037c3f4.jpg315e368848b5fe2afc7ba9316a1d7d30.jpg

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Kilka zdjęć ustawienia kotła fa4efdbc7bbb43105ed108851bb72b99.jpgfa33ea8e7eb55aea4f65ca3d2859e13c.jpg6d9fb5c7c948270bb097c173194bea42.jpg

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czujników na moim e-Max 920 touch czujniki trzeba włączyć w serwisowych przynajmniej tak czynił servisant  nie  wiem jak jest u Ciebie .

Moc pośrednia powinna być pomiędzy 5 a 20 czyli jakieś 12 -13 

Nadmuch 39 chyba trochę za dużo  u mnie dla 17 kW  jest 30 , dla mocy min jest 22 .

Kaloryczność trochę chyba zbyt optymistycznie  u mnie na olczyku A1  4,7 kWh/kg

Te ustawienia w moim przypadku wprowadzał servis dla palnik 20 kw i nic nie musiałem zmieniać .

Kod servisowy masz ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wstawiłem palnik kipi 20 ale kocioł będzie jednak do wymiany ma za mały wymiennik pod pelet i moje zapotrzebowanie .

12 godzin temu, piotrkierys napisał:

Kod serwisowy to 4996 tak bo taki tylko znalazłem

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

U mnie ten sam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, piotrkierys napisał:

Posiadam sondę lambde ktura pracowała w starszym sterowniku ecomax850 a w nowym ecomax860p3 sterownik nie widzi lamby, też jest problem z panelem pokojowym ecomax tuch nie można zrobić żadnych zmian w kotle tylko jest sam podgląd na temperaturę kotła, cwu, i tem. pokojową. Czy te starsze sterowniki nie są kontabilne z nowymi

Też mam podobny problem z EcoMax860  + ecoLAMBDA. Ecomax zakupiony w grudniu , rok produkcji 2020 , wersja modułu A 9.33.46 . Niedawno zakupiłem ecoLAMBDE Z roku 2019 i ecomax ją wykrywa  z wersją 0.1.10 + napis BLOCKED . Pojawia sie okienko z tlenem z napisem STOP . Nie pojawia się żadna opcja sondy lambda w ustawieniach serwisowych ( kod 4996 ) .                                                               Autoryzowany sprzedawca KIPI stwierdził ze to niezgodność wersji oprogramowania i polecił skontaktowć się z serwisem PLUM.               Dzisiaj jestem po rozmowie z serwisem PLUMa i pani stwierdziła że nie trzeba wysyłać modułów do serwisu , da się to zrobić przez Econeta . Bedzie trwało to ok pół godziny i trzeba być przy sterownikach , czyli jakaś aktualizacja chyba .Jestem umówiony na poniedziałek .                                                                                                                                                                                                                               Także piotrkierys dzwoń do serwisu PLUMa.

Druga sprawa                                                                                                                                                                                                                               My chyba źle wspawujemy tulejkę do sondy lambda . W mojej instrukcji jest dodatkowy rysunek odnosnie jej położenia i sonda z tulejką wspawaną pod kątem jest przekreślona .                                                                                                                                                                               Ja to rozumiem tak że tulejkę wspawać należy prosto , a kąt 10 ,15 stopni zachowujemy wspawywując ją w odpowiednie miejce po obwodzie rury . Drugą tulejkę już zamówiłem i tak ją chyba wspawam .

 

 

Sonda lambda 1.jpg

Sonda lambda.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przesylam kilka zdjęć z pracy kotła może da Redy coś poprawić lzeby było mniejsze spalanie 736be48cd31fffa8c7be697ae1cd1ab7.jpgecd6ac90f97e2b401cf608044c94efc8.jpg03ccf9528b20a28095a9abdbba9ebcf1.jpgd4cd684985f6a23d1eee73e0d8a0b8f7.jpg5e4351460425cb43412467094b6d1353.jpg

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kolegó

Dałem dzisiaj w palnik  i ustawiłem pełną moc 26 kW

Na ściankach zrobił się biały nalot czy to dobrze czy źle ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.