Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.02.2021 o 23:03, piotrkierys napisał:

Dzisiaj zadzwoniłem do serwisu Plum i się okazało że jednak wentylator się nie kręci przy kalibracji, serwisant zalecił mi żebym przy kalibracji wykręcił kotła sondę i

Nie dało mi to spokoju i rano przeprowadziłem kalibrację sondy. Trwało to może z 5 min i od razu wentylator się załączył na max obroty. Dziwnie Ci ktoś podpowiedział w serwisie.

Odnośnie parametrów: Dynamika, Czas reakcji, Zakres korekcji nadmuchu  są one w: Ustawieniach serwisowych -> Ustawienia palnika -> Sonda Lamba.   Do tych parametrów mam dostęp tylko bezpośrednio ze sterownika w kotłowni. Nie mam możliwości z poziomu econeta. 

Chyba, że dopóki nie zrobisz kalibracji to masz te parametry niewidoczne.  Ale to są tylo moje przypuszczenia - do sprawdzenia przez Ciebie. Chyba ,że Twój sterownik tego nie obsługuje, ale to by było trochę dziwne.

 Powodzenia

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Umnie wentylator nie chodzi przy kalibracji
I serwisant z Plum powiedział że w nowych sterownikach teraz tak jest, a przy kalibracji kazał mi wykręcić sondę żeby miała więcej świeżego powietrza i tak zrobiłem , przed tem na postoju sondą pokazywała 213% a po kalibracji za kotłem pokazuje 204%
Jutro zadzwonię jeszcze do serwisu Kipi i popytam
A co do ustawiania sondy lambdy to mam tylko praca z sada i korekcja nadmuchu72b5176073b43978d28f920c20e5353b.jpg629a69f6400c1c08b15598b2e28904df.jpg5597095947decebb91616e2932a08be9.jpg

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




A czy uwas w kotłach Lumo jak się kociol rozpala to w okienku rewizyjnym też widać jak się wodą skrapla
Ostatnio woziłem swój pellet do kotłowni II worki były trochę mokre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki i się spisuje musiałem tylko zrobić korektę temperatury z termometrem rtęciowym wymagał korekty o -2°C od tamtej pory śmiga b.dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piotrkierys napisał:




A czy uwas w kotłach Lumo jak się kociol rozpala to w okienku rewizyjnym też widać jak się wodą skrapla
Ostatnio woziłem swój pellet do kotłowni II worki były trochę mokre

Nie nic się nie wykrapla

Próbowałeś szukać w ustawieniach serwisowych tak jak Ci podałem ścieżkę odnośnie tych pozostałych parametrów. Bo przecież po co sonda jak nie masz możliwości wpływu na pozostałe parametry

 

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piotrkierys napisał:

Tomek niema tych ustawień
Ja mam tylko te dwa parametry do sondy

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Ja też miałem odblokowaną ecolambdę przez serwis Plum , bo była zablokowana i nie chciała wspólpracować z Ecomaxem 860 z nowym oprogramowaniem . Też mam tylko włączenie sondy i zakres korekcji nadmuchu.

Natomiast u mnie podczas kalibracji wenylator chodzi . Także coś Plum chyba ściemnia.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem odblokowaną ecolambdę przez serwis Plum , bo była zablokowana i nie chciała wspólpracować z Ecomaxem 860 z nowym oprogramowaniem . Też mam tylko włączenie sondy i zakres korekcji nadmuchu.
Natomiast u mnie podczas kalibracji wenylator chodzi . Także coś Plum chyba ściemnia.
A możesz mi napisać jakie masz oprogramowanie sterownika ecomax 860
Jak będę dzwonił do kipi to będę mial jakieś argumenty

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, piotrkierys napisał:

A możesz mi napisać jakie masz oprogramowanie sterownika ecomax 860
Jak będę dzwonił do kipi to będę mial jakieś argumenty

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Proszę bardzo .                               Jak będziesz dzwonił do kipi to zapytaj również czy to że mamy tylko jedną wartość do zmiany     "zakres korekcji nadmuchu " to normalne ?

IMG_20210228_222339.jpg

Screenshot_2021-02-28-22-25-44-061_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do serwisu Kipi i serwisant powiedział że w tym sterowniku z najnowszym oprogramowaniu już tak jest ze przy kalibracji sondy wentylator nie chodzi
A ustawienia sondy Dynamika i czas reakcji zostały usunięte bo tych ustawień nie powinno się zmieniać
Tyle się dowiedziałem

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj robi się to smutne jak nie można sobie pozmieniać parametrów. To idąc takim tokiem rozumowania ( przez Pluma lub może producentów kotłów) za moment zostanie nam tylko przycisk ON/OFF  na kotle. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będzie jak lagunie włącz i zapomnij heh , pod warunkiem że pellet będzie ok , kipi musi przestać pisać że palnik spala każdy rodzaj pelletu .

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tym hasłem o spalaniu każdego pelletu Kipi sobie sam w stopę strzelił, bo ludzie pakują co się da, a to nie jest tak jak na broszurach reklamowych.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej sobie strzelił hasłem "palnik nie wymaga czyszczenia" Ale tym, co piszesz, też. Z drugiej strony otwierasz DTR, a tam na początku podają wymagania odnośnie paliwa, z których wynika, że jednak nie spali wszystkiego. Marketing, ech...

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalić to może spali ,tylko to spalanie to raz że będzie takie se ,a po drugie to wymaga to doświadczenia od palacza iczasu i nerwów spedzonych w kotłowni .

Jak by uraczyć niewiastę lub nowicjusza takim gorszym pelletem to z pewnością będzie lament i rozczarowanie .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spali jak każdy inny palnik a dostanie gorszego na który nie będzie gotowy i zabije się na amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie. Każdy inny też sobie poradzi z miskantem czy pestką wiśni. Zresztą, piszmy tu może o "Palniku kipi w naszych kotłach i doświadczeniach użytkowników tego palnika". Wystarczy już tych przepychanek, które niczego nie wnoszą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas piszemy o Kipim. Tylko Ci tłumaczę że palnik możesz zabić słabym pelletem jak każdy inny, to nie jest niezniszczalny sprzęt jak się niektórym wydaje. A producenci kotłów wyraźnie w DTR zaznaczają czym masz palić w kotle, i nie są to pestki wiśni i lepiej do takich kombinacji Kowalskiego nie namawiać. Przy przeglądach lub awariach potem jest duże rozczarowanie połączone ze zdziwieniem bo reklamacji nie uwzględniają. W Kipim wystarczy mieszanka trocin z twardego drewna i masz problem, albo foto na poziomie 30 albo zabity palnik, mimo że komora obrotowa. Należy pamiętać że mu tutaj na forum to promil i nic nie zastąpi zdrowego rozsądku. 

Screenshot_20210303-191019.pngScreenshot_20210303-190936.pngScreenshot_20210303-190734.png

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tego nie trzeba tłumaczyć, bo używam tego palnika piąty sezon, sam go rozebrałem na części, złożyłem i jakoś działa do tej pory.

Do palenia pestką wiśni czy innymi wynalazkami nikogo nie namawiam, poprostu piszę o doświadczeniach użytkowników. Jak wspomniałem, DTR palnika zawiera informację, jakim peletem należy palić i tyle.

Zdjęcia ciekawe zamieściłeś. To ewidentny dowód na to, że ci użytkownicy wzięli sobie do serca że "kipi to palnik nie wymagający czyszczenia". Paliłem peletem z różnych źródeł, ale czegoś takiego jeszcze nie widziałem.

BTW. Pelet peletem, ale tak zaniedbać palnik, to albo celowe działanie albo jakas forma niepełnosprawności.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zadaniem wychodzi brak przeszkolenia użytkownika kotła, co leży w gestii instalatora.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To również jest częstym przypadkiem. Jak wrócę do PL za dwa miesiące, to zrobię doświadczenie i spróbuję tak zapuścić palnik, jak na zdjęciach, które zamieściłeś. Sam jestem ciekawy, jak długo nie trzeba zaglądać do palnika, żeby osiągnąć takie efekty
Do końca października mam mieć już gaz, zaczną się kolejne schody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schody takie, że rozkminiam jak to będzie działać razem - kocioł gazowy z Plumem. Nie chcę rezygnować ze sterownika, wiem tylko, że ecoster ma możliwość włączania kotła gazowego. Napiszę do firmy, może odpowiedzą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.