Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wygląda u mnie temperatura powrotu - zawsze. Laddomat o wkładce 63st C. Skok w końcowej fazie oznacza , że dół bufora przekroczył te 57 stC

Zrzut ekranu 2021-02-6 o 06.50.40.png

Edytowane przez Tomek0407
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie z tego profilu jak byczo palnik do kotła wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Witam Kociołek Lumo już mam w domu.
Może w przyszłym tygodniu podłącze.



To był mój faworyt (i jest nadal) Dobry wybór. Fajny bajer z tym "judaszem"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze jeszcze byłby lepszy ( ten judasz ) jakby była możliwość z boku obserwować płomień. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=63274]piotrkierys[/mention]
Dobry wybór. Sam posiadam.
Cieszę się mam Nadzieję że będę zadowolony tak jak wszyscy użytkownicy tego kotła

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam kolana zaciskowe nierdzewne 35,i rury miedziane fi35 czy mogę je że soba łączyć, czy kupić kolana miedziane i lutować
Zaciskarka do tych kolanek też posiadam

Chce tak podłączyć kociol-bufor4e70a5e7f5440ba53b15e8eb1dfe8a59.jpg064158e0a12e37bbc09eb7d319a9aa36.jpg8bfaf46c2751885792fcf6419b263da7.jpgb9ae6ee1a4ec382c759d22e5b777413c.jpg

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak czytam o tych laddomatach i czy na pewno to daje takie oszczędności? W ogóle te trzymanie temperatury na powrocie tak wysokie powyżej 55, przecież to kocioł musi zagrzać najpierw sam powrót do takiej temperatury a dopiero potem stopniowo puszczać wodę w obieg po czym znowu ładuje sam siebie i dalej w obieg. Wydaje mi się, że to jest mocno naciągane. Kocioł musi dwa razy więcej pracy włożyć w to żeby ogrzać sam siebie i dopiero potem resztę obiegu. Możliwe, że moje przemyślenia są, złe więc proszę o naprowadzenie na dobre tory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem ciekaw co odpowiedzą Ci "mądre głowy"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne oszczędności. Ale i też nie strata. Kocioł musi się zagrzać tak czy tak. Czasami może być to jednak niekorzystne. Zimny powrót to taki który nie ma 40 stopni w dłuższym czasie. Jeżeli powrót utrzymuje się powyżej 45 stopni to jest dobrze. Jednak niektóre konstrukcje kotłów, które są do doopy będą miały z tym problem. Zwłaszcza tam gdzie płomień dopala sobie gazy na zimnej ścianie wymiennika. Tam będzie pojawiała się sadza. A to już jest wymierna strata opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CV6 Korozja niskotemperaturowa i optymalne warunki spalania gazów.

https://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/korozja-kotla-weglowego-jak-hiszpanska-inkwizycja/#Jak_zapobiegac_korozji_kotla

[mention=14292]czeslaw[/mention] Jaka jest najlepsza temperatura płynu chłodniczego w samochodzie?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel ma w sobie siarkę. Jeżeli dół kotła będzie się pocił to ruda zeżre go w tempie ekspresowym. Przy pellecie takie niebezpieczeństwo jest dużo mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko siarka żre wymiennik.

https://kotly.com.pl/poradnik-biomasa-i-korozja-38.html?l=pl

Mój wymiennik po czterech sezonach na pelecie - rudy jakiś się zrobił.26c6bd9213833614944cf781d4a13390.jpg

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba musisz mocniejsze pingle założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie akurat miałem pod ręką. Popiół zamiatam z wymiennika miękka szczotką i to jest ten szary nalot.
Na dole w okolicy powrotu robi się mało ciekawie - kocioł z 2009 roku. Dopóki paliłem węglem, dwa - trzy razy na dobę, było ok. Ale jak na pelecie osiem i więcej razy rozpalał się i wygaszal, to zaczęło być rudo. Szczególnie w rogach.
11 lat to i tak nie najgorzej.
Aha, mam ochronę powrotu na 42 stopnie ustawioną, ale efekty jak widać Co zrobić, przyroda...

PS. Najlepsze jest to, że na dole, tam gdzie stoją te dwie szamotki naprzeciw kity płomienia, blacha jest gładka jak pupcia niemowlaka. Im dalej od szamotu, tym bardziej chropowata.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widocznie 42* to za mało dla tego kotła. Nie bez powodu większość producentów zaleca 55* na powrocie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.