Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już ma być na tym 4D, to tak jak pisałem... Średnica 5/4 na całym obiegu włącznie z zaworem 4D 5/4 + pompa kotłowa bez ZZ na powrocie. Siłownik sobie odpuść. Ustawisz zawór na ( przykładowo na 4.5 lub 5) i start pompy na 55 st. Przy 55 st obie pompy ruszą i jezeli spadnie temp poniżej staru pomp, to zrobią STOP, ale kocioł bedzie miał temp w okolicach 50 st albo i wyżej. Palnik nadrobi spadek i dalej powinno już śmigać na grzejniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odpalił ktoś z was palnik gdy uszkodzona jest zapalarka?

Na razie u mnie wszystko działa,ale może warto się przygotować na taki przypadek. Mam pomysł ale jeszcze nie testowałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podłączyłem dziś czujkę spalin i czujnik temperatury powrotu czujnik spalin pokazuje na econet i na panelu ale temperatury powrotu już nie pokazuje?

Co trzeba zrobić żeby pokazywało mi temperaturę? 

Wsadziłem dokładnie w te wtyki co na instrukcji sterownik ecomax920

20210203_143539.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do tych którzy korzystają ze sterownika pokojowego ecoSTER Touch. U mnie jest jakaś dziwna akcja że pomimo iż godzinę i datę mam ustawioną ok, to w dzień przy użyciu harmonogramu mam temperaturę nocą a w nocy dzienną (w dzień ikonka księżyca, a w nocy słoneczka). Też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest wymagane żeby podpiąć mieszacz Czy może temperaturę mieszacza żeby pokazywało mi temp powrotu. Czujnik co kupiłem działa bo sprawdzałem i kolega sprawdzał

Przez chwilę myślałem nawet że może czujnik nie pasuje ale jak podpinam czujnik od CWU w miejsce czujnik powrotu to też nie pokazuje

Screenshot_20210203-161916_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale chciałem wiedzieć jaką temperaturę mam na powrocie żeby wiedzieć jak skręcić zawór więc kupiłem czujkę plum żeby nie mierzyć termometrem do grilla  ? a przy okazji spalin która działa

1 godzinę temu, cezar76 napisał:

Po prawidłowym podłączeniu powinno działać, bynajmniej ja nie miałem z tym problemu. 

A jaki masz sterownik? Ecomax 920?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik mam 850, ale przy podpinaniu czujek to nie ma znaczenia. Podłączasz czujnik i powinno pokazać się w sterowniku. A jak w miejsce powrotu podłączysz CWU to też nie pokazuje? Musisz chyba coś źle podpinać. Zrób zdjęcie tej listwy podlaczeniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przełożyłem czujkę z CWU to też nie pokazało. Jak podłączyłem czujkę którą kupiłem pod ochronę powrotu w miejsce CWU to czujnik działa więc wychodzi na to że gniazdo nie jest aktywne czy jeszcze co innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, nie aktywne... Może pod złe zaciski podpinasz, albo nie wkładasz dobrze w gniazdo w listwie. 

Masz chyba wspólne zaciski dla dwóch czujników. CWU pod zacisk 28 i 29, a powrotu pod 29 i 30. Bynajmniej tak wnioskuję z instrukcji, dlatego prosiłem o zdjęcie listwy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dzięki dopiero na fotce policzyłem piny bo jak zakładałem to patrzyłem po naklejce a okazała się lekko przesunięta ?

Screenshot_20210203-173027_Chrome.jpg

Siłownik zaworu podpija się tylko w tym 1 miejscu? Na L jaki kolor przewodu idzie?

16123703317469071408267829457855.jpg

Który przewód idzie na N w sterowniku a które na L?

Screenshot_20210203-174155_Allegro.jpg

Zanim zacznę przerabiać co kolwiek w instalacji to zamontuję na próbę siłownik na 3D w tym układzie co mam i sprawdzę jak ma się ta moja ochrona powrotu na czujnikach plum z użyciem siłownika bo ręcznie mnie szlak trafi tam się wciskać za kocioł. W razie czego schemat nowej instalacji już jest.

Edytowane przez czarny21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura spalin na max dochodzi do 133°C chyba w może być taka ?

Panowie widzę że możliwe że się obejdzie bez modernizacji instalacji zobaczę teraz jeszcze czy pomieszczenia będę miał do grzane. Ręcznie jednak ciężko tym zaworem o nieduże skoki przesunąć. Podniosłem też temp na kotle jak mi sugerowaliście. Na tą chwilę tak to wygląda.

Screenshot_20210203-181132_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czarny21 napisał:

zamontuję na próbę siłownik na 3D w tym układzie co mam i sprawdzę jak ma się ta moja ochrona powrotu na czujnikach plum z użyciem siłownika

Rozumiem, że chcesz włączyć ochronę powrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i zobaczyć czy siłownik jak będzie pilnował temp. powrotu to nie będzie problemu z dogrzaniem domu. Może trochę automatyki pomoże wyjaśnić sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Manti napisał:

Pytanko do tych którzy korzystają ze sterownika pokojowego ecoSTER Touch. U mnie jest jakaś dziwna akcja że pomimo iż godzinę i datę mam ustawioną ok, to w dzień przy użyciu harmonogramu mam temperaturę nocą a w nocy dzienną (w dzień ikonka księżyca, a w nocy słoneczka). Też tak macie?

Teraz zauważyłem że też tak mam jak zmieniam w econet temp. dzienną to na kotle nie zmienia ale jak ruszę nocną to na kotle zmienia się dzienna. Dziwne

Tyle że jak na panelu ustawiłem żeby w nocy wygaszać ekran to działa i wygasza go w nocy nie w dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też to wygaszanie mam ustawione na noc całkowite i elegancko o 22 ekran robi się całkowicie wygaszony. Ale z tego co wczoraj zobaczyłem to gdzieś tak do 16 godziny harmonogram działał jako nocny, a po 16 zrobił się dzienny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.