Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

@szumik83

Szumik tak dokładnie. No to ładnie, chciałbym mieć tak długi postój. Wczoraj nowy pellet wszedł w ruch i trochę inne ustawienia, sprawdzimy spalanie. Ta temp z kotła szybko mi ucieka normalnie jest wysysana, może zamiast wody jest krew a za kotlem wampir? 

@Kordjanopostój trwa z 30 min

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Niezły zygzak. 

 

Hehe, popatrz na datę na wykresie, to było 3 lata temu. Teraz się trochę poduczylem i lepiej to wygląda To byla moja pierwsza doba z palnikiem, haha.[mention=84922]Crespoo[/mention] mi się odpalał co godzinę, ale mam dwa razy więcej wody, czyli na jedno wychodzi. Początki są trudne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha sorki za moją ślepote, najważniejsze że jest poprawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szumik83 napisał:

Panowie ile u Was odpaleń na dobę? u mnie przy temperaturze w zakresie od +2 do -4  palnik odpala się 7-8 razy na dobę 

U mnie 8 rozpaleń, ostatnia doba 28.5kg pelletu ze słupka.

1 godzinę temu, papen76 napisał:

Im więcej wody w układzie, tym lżej zapalarce emoji6.png

Dlatego mam jedną na zapas. Czarna godzina może nadejść choć i bez zapalarki da się żyć.

54 minuty temu, Crespoo napisał:

Mój się odpala co 30-40 min, mała pojemność wodna kotła i świeży dom. Nie wiem czy bawić się nadal choć jest lepiej czy olać i na drugi sezon dopiero zacząć obniżać spalanie.. 

Daj jeszcze trochę czasu na wygrzanie. Policz sobie ile kW potrzebujesz w średni dzień zimy. Przelicz to na pelet. Pomnóż x 24, porównaj i będziesz wiedział czy warto. Najwięcej opału pożera jednak sam dom :) 

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crespoo A tak z ciekawości, jak szybko chodzi Twoja pompa CO? Na jakim biegu? Jak jest elektroniczna, to na ile Wat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papen76 kurcze, nie mam pojęcia, wstyd. Całkowicie zaufalem hydraulik owi.

 

Ozc:

(dom ma 80m ale niech będzie tyle) 

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/6hn5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnij profil. Nie będziemy musieli wracać z pytaniami :)

Powinieneś mieć ~12kg/doba.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crespoo Jak u mnie się odpalało 20 razy na dobę, to pompa kaloryferów zapitalała na 36 W. Teraz chodzi na 13W i jest OK. Podłogówka u mnie chodzi teraz na 6W. Może Twoją pompę trzeba przyhamować? Zobacz, co tam masz.
Patrz, co OZC pisze - 3.5 kW w najmrozniejszy dzień. Z drugiej strony w podsumowaniu podaje kocioł na pellet 10-12 kW. Czyli kociołek dobrze dobrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papen76 chyba mniejszych jak ~10kW po prostu nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, święta racja . Tu aż się prosi o buforek, nie za duży, taki z 300 litrów. Trzebaby to policzyć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dragster widziałem 9tki :)

 

@papen76 jak to sprawdzić i ew Przy hamować? 

 

Mam bojlerek, ale 224L

Edytowane przez Crespoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na froncie pompy masz pokrętło i albo masz biegi I, II, III albo skalę. Cyknij fotkę pompy najlepiej, zobaczymy.7e9d0b903177228fb28721ecbe7a8fa3.jpg&key=e17134861911544cce9b95afc7d3b388eb86d3879220b693c654ba0451e79c15

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Crespoo napisał:

@papen76 jak to sprawdzić i ew Przy hamować? 

Niczego nie przyhamowuj. Jakie masz przepływy na rotametrach od podłogówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, żeby dał fotkę pompy. Gość mu nie podłączył właściwie czujnika temperatury kotła, to może i pompa lata na III biegu? Szukamy po omacku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o tym odizolowanym kablu? Bo to mi wygląda na kapilarę od STB.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo... Jeśli to od STB to tym gorzej świadczy o instalatorze. Chociaż wspomniał, że jak włożył ten kabel do środka, to temperature kotła mu pokazało odrazu wyższą. Poczekajmy na zdjęcie pompy. I najlepiej rozdzielaczy jakby się dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten nie ma tulei na czujniki (przynajmniej ich nie widzę na zdjęciach). Wciskasz je pewnie przez izolację przylgowo do płaszcza. Można by je przylgowo bezpośrednio na wyjściu dać.

Poza tym rurka z kapilarą od STB jest dość sztywna i to mi wygląda własnie na STB.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kto ma przy Kipim VTC lub ATC?

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem słabe rozwiązanie bez sprzęgła. Lepszym będzie zwykły obieg popmowy, kotlowy przydlawiony zaworem grzybkowym. Przynajmniej nie ma różnic ciśnień a to ważne dla układów wielopmpowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dragsterdokładnie przez wełnę do pieca przechodzi.

A ten drut jest sztywny jak mówisz. 

 

A rozdzielenia podłogówki wygląda tak:

IMG_20191204_222733.jpg

IMG_20191204_222724.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie możecie proszę zerknąć na moje dane i podpowiedzieć co zmienić? W tej chwili kocioł spala około 30kg na dobę i za nic nie mogę zejść niżej.

 

W tej chwili działa to w ten sposób, że mam siłowniki termoelektryczne na każdym grzejniku i czujniki temperatury w każdym pomieszczeniu. Jeśli temperatura w którymkolwiek pomieszczeniu spadnie poniżej zadanej to termostat otwiera obieg grzejnika tylko w tym pomieszczeniu i zwiera styki termostatu przy kotle i włącza pompę od C.O. Histereza pomieszczeń ustawiona na 0.5 stopnia. Zadana kotła to 75s, Histereza 10s, FL. Dom 150mkw, nowe okna, dobrze ocieplony. Wyniki ze strony ciepło właściwe też poniżej. Same grzejniki plus podlogówki w 2 łazienkach na zaworach RTL.

Screenshot_20191204-211728.jpg

Screenshot_20191204-211709.jpg

Screenshot_20191204-211940.jpg

Screenshot_20191204-211700.jpg

Screenshot_20191204-211716.jpg

Screenshot_20191204-211948.jpg

Screenshot_20191204-211934.jpg

Screenshot_20191204-211721.jpg

Screenshot_20191204-213746.jpg

Screenshot_20191204-213730.jpg

Screenshot_20191204-213721.jpg

Edytowane przez gucio2607
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak z ciekawości popytam a wcześniej poproszę pewnie w imieniu kolegów. Wstaw dane swojej instalacji w profil żeby każdy zainteresowany sobie podpatrzył jak masz skonstruowaną instalację.

16 minut temu, gucio2607 napisał:

włącza pompę od C.O.

Która co robi? Pompuje bezpośrednio wszędzie to co ma w kotle i jedyną przeszkodą w dotarciu do grzejnika jest termostat grzejnika?

Co to za kocioł? Jak pojemność wody w kotle? Nadzór włączony czy wyłączony? Skoro masz econet zapodaj wykres pracy z doby(temp.kotła,cykle pracy). Bawiłeś się z próbą wybrania mniejszej histerezy w pokojach? Ze swojego małego doświadczenie już wiem,że za duża histereza jest gorszym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz jak temperatura spadnie w pomieszczeniu to otwiera grzejnik i włącza pompę i ładuje wszystko na grzejnik. Kocioł MPM BIOPEL pojemność 75 litrów. Nadzór wyłączony. Histereza w pomieszczeniach ustawiona na 0.5 stopnia.

Screenshot_20191204-221003.jpg

Edytowane przez gucio2607
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj ten wykres proszę. Chodzi o dane ile masz rozpaleń kotła na dobę, jak długo pracuje po rozpaleniu i jakie są długie przerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gucio2607 Jeśli można, daj samą temperaturę kotła na wykresie. Będzie bardziej czytelnie. Thx.

[mention=84922]Crespoo[/mention] Czy Ty masz pompę na styk ze ścianą czy mnie oczy mylą?

 

W tym kotle wg DTR są króćce na czujniki temperatury.0bd42c0628af7d79c2f0e16b45e808b0.jpg&key=659510971280088c54a71776e00ded5bc7214483e41cda8b03b3a09047ed0a55d10d86c77d2464f5ae3cd504191b7604.jpg&key=6155f3acac5d203d0045ad022fffcd00db4446d3356651c48eb8945357c7ad2e

 

Ale z drugiej strony na zdjęciach czopuch wychodzi do góry. Ja już się pogubiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.