Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, MarcinL15 napisał:

instalator w gratisie zostawił jakąś (z hakiem)

Łaski nie robił. Wyposażenie standardowe KIPI :D Kto wie, może warto skontrolować jej wskazania.

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga i granulacja mają znaczenie - 6mm albo 8 mm.

Ciężar objętościowy/ gęstość - magiczne słowo :)

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie jaki kolega ma kąt rury podajnika? Czym bardziej rozwarty tym podajnik wydajniejszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jestem w domu, to poszedłem zważyć pellet jeszcze raz i...
Tym razem wyszło 1480, drugi pomiar i 1520. Na kuchennej dokładnie to samo. To sprawa się niby wyjaśniła. :)
Pytanie tylko skąd nagle taka zmiana?

Żeby nie było...
To już 3 dostawca pelletu. Pierwotnie było ustawione ok 24 kg/h (ustawiał instalator). Po kupnie domu wezwałem instalatora na przegląd (z uwagi na gigantyczne spieki które po 1,5 dnia palenia doprowadziły do zablokowania podajnika, ale to temat na inny wątek). Posprawdzał, poważył jeszcze raz i wyszło to samo.
Później zmieniłem pellet, w testach wychodziło 26 - 28 kg/h. Latem znów paliłem tym gorszym i znów wyszło ok 24 kg/h.
We wrześniu zmieniłem pellet i masa w teście wyszła 2180. Dla potwierdzenia mierzyłem też drugi raz kolejnego dnia (żeby wykluczyć wpływ starego pelletu, tak w okienku był już widoczny tylko nowy, stary miał 8 mm więc dało się go odróżnić).
Ponieważ wynik ten był i tak niższy niż poprzednie to uśpiło to moją czujność. Poza tym niemożliwe że tyle razy ktoś się mylił lub źle odczytywał wynik. Tam musiało być wtedy na wadze >2 kg.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to to że dziś zanim zważyłem pellet, waga upadła mi z półki na podłogę (2 metry)... może się naprawiła. :D

10 minut temu, Dragster napisał:

Jeszcze pytanie jaki kolega ma kąt rury podajnika? Czym bardziej rozwarty tym podajnik wydajniejszy. 

Tak, mam dość płasko ustawiony podajnik. Ten sam (przynajmniej wygląda identycznie) u moich rodziców przy tym samym pellecie osiąga 11 kg/h.

Edytowane przez MarcinL15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz odpowiedż dlaczego za mało pelletu w stosunku do wyliczonej mocy podawał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem :) nie wiem skąd poprzednie pomiary i skąd taka rozbieżność (aż taka).

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet pelletowi nie równy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak pisałem - ten nowy też mierzyłem na początku i to dwa razy. :) Ale nieważne. Ważne że teraz słupki powinny się zgadzać. A wagę skontroluję jeszcze za jakiś czas.  Nie wiem czemu nie wpadłem na to by sprawdzić podajnik jeszcze raz w międzyczasie. 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to bywa, może wilgoć odparowała, albo różny surowiec.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne też są wyniki, jeśli mierzy się przy pełnym zasobniku , a inne przy niemal pustym.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba też nie aż tak (kilka kg)?
Teraz dosypałem parę worków do prawie pustego zasobnika i masa peletu w teście się nie zmieniła (1480).

Ale fakt, z moją wagą mogę nie być reprezentatywnym przypadkiem. ;)

Edytowane przez MarcinL15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dosypaniu do pełna musisz odczekać nieco, aż pellet się "ułoży" w zasobniku i rurze podajnika. Zważ po kilku godzinach.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cezar76 napisał:

Ja też bym chciał zużywać 15kg dziennie

Nie jesteś osamotniony ;)

11 godzin temu, g69 napisał:

Jestem w stanie zrozumieć,że brak czasu,męstwa i ochoty może zniechęcać  do takich działań

Nie no, pobawię się na bank :) Jak już pisałem gorzej nie będzie. Cegła szamotowa dla testów już kupiona. Jutro będę miał wyciętą stal na dodatkowe półki. Coś tam pokombinuję. Raczej już z jakiejś czystej ciekawości i zaprezentowania Wam wyników chciałbym zrobić przepalenie np 150kg pelletu na "starych" zasadach a potem po zmianach. Dlatego też czekam na Econet i czujnik temp.spalin.Chyba dobrze zauważyłem,że również na wykresach daje podgląd temp. zewnętrznej? Wtedy będą te wyniki (taki mi się wydaje) bardziej miarodajne bo test będzie trwał kilka dni no i nie mamy gwarancji tych samych temp. zew. 

 

8 godzin temu, cezar76 napisał:

No właśnie nie wchodzi.:(

Kombinuj, to tylko 10000 kombinacji ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy którzy mają sterownik 850 z pokrętłem wer. 128 a marzą o słupkach sprawa ma się następująco :Próbowaliśmy wgrać najnowsza wersję softu o ile moduł A wgrał się bez problemów to panel niestety nie przyjął oprogramowania ,komunikat niewłaściwy procesor , wniosek że na własną rękę nie ma możliwości w tym modelu tego zrobić , albo nowy panel albo wymiana procesora .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem w każdym razie bez wysyłki do pluma się nie obejdzie . Trochu szkoda bo faktycznie było by pięć minut roboty i po sprawie .

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się jeszcze nad jednym. Czy w jakiś magiczny sposób nie da się przekształcić sterownika pokojowego na sterownik kotła, ponieważ niektóre ecostery są w wersji 256. 

@laptop, czy ty po aktualizacji nie zyskałeś wszystkich funkcji w sterowniku pokojowym, takich samych jak masz w sterowniku kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co. Nowy panel ten z pokrętłem na procku ATXMEGA256 kosztuje pewnie połowę mniej.  Pewnie i da się przeprogramować panel bo to chyba całkiem to samo tyle że inny soft jest.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, aby specjalnie kupować ecostera. Zastanawiam się tylko czy nie dałoby rady oszukać updater i załadować do ecostera soft od ecomaxa, no nie wiem, np poprzez zmianę nazwy softu. I wtedy po prostu byłyby dwa ecomaxy, czyli sterowniki kotła połączone ze sobą. A może też sterownik pokojowy zachowałby swoją funkcjonalność. Ale informatykiem nie jestem i to tylko moje swobodne myśli. 

Jeśli w przypadku Kipi nie idzie dostać tych słupków do wer 128 bez specjalnych zabiegów, a w revo się dało, to faktycznie revo ma lekką przewagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, cezar76 napisał:

czy ty po aktualizacji nie zyskałeś wszystkich funkcji w sterowniku pokojowym, takich samych jak masz w sterowniku kotła?

Nie wiem o co dokładnie pytasz, ale mój Touch w domu ma wszystkie funkcje takie jak na kotle. Klikam na trzecią stronę menu i mam wyświetlacz/menu kotła. Dwie pierwsze to ładne, kolorowe menu do obsługi z poziomu Toucha:) Chyba, że masz na myśli coś innego to doprecyzuj.

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś to interesuje, to ja nie mam Ecostera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.