Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

No to pierwsze zdjęcie Tomku mnie zszokowało to nawet u mnie przy tym dziadostwie z odpadami płyt nie było tak źle. U mnie spadały czerwone niedopalone pelleciki, ale to co było u ciebie to jakaś masakra. Ja za to od przyszłego tygodnia będę palił pelletem z kolejnego miejsca, na  oko wyglada bardzo dobrze, nie widać domieszek pytanie jak będzie się spalał. Miło by było nie musieć kombinować i tego każdemu życzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pali się od dziś od 14.00 czasu wschodnioeuropejskiego ;)  1 godzinę na fl ale przrłączyłem na standard. Pale Olczykiem na próbę bo tylko to mam w okolicy.

Waga w teście 1300g,

moc minimalna podniesiona na 8 / 14 /20 kW,

nadmuchy 21 / 25 / 29

praca na 20 sek.

Tego mojego ksw przerobiłem na DSa. Ścianka z szamotu 3 cm, sklepienie ze starych fajerek szamotki nad tymi płytami żeliwnymi i na dole na ruszcie 3 cegły szamotowe. Zawsze mogę je wyciągnąć z rusztów i dopalać wungiel co mi został albo drewno którego mam na dobre 3 lata. Z resztą wczoraj przed montażem palnika paliłem normalnie jak w DS.

IMG_20190131_074927.jpg

IMG_20190131_144516.jpg

IMG_20190131_144541.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, jarek20 napisał:

No i pali się od dziś od 14.00 czasu wschodnioeuropejskiego ;)  1 godzinę na fl ale przrłączyłem na standard. Pale Olczykiem na próbę bo tylko to mam w okolicy.

Waga w teście 1300g,

moc minimalna podniesiona na 8 / 14 /20 kW,

nadmuchy 21 / 25 / 29

praca na 20 sek.

Tego mojego ksw przerobiłem na DSa. Ścianka z szamotu 3 cm, sklepienie ze starych fajerek szamotki nad tymi płytami żeliwnymi i na dole na ruszcie 3 cegły szamotowe. Zawsze mogę je wyciągnąć z rusztów i dopalać wungiel co mi został albo drewno którego mam na dobre 3 lata. Z resztą wczoraj przed montażem palnika paliłem normalnie jak w DS.

IMG_20190131_074927.jpg

IMG_20190131_144516.jpg

IMG_20190131_144541.jpg

Olczyk to chyba najlepszy dostępny pellet to czego się tutaj spodziewać, niestety sporo kosztuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomek0407 napisał:

Ten kolor płomienia taki czerwony w rzeczywistości czy to tylko przekłamanie zdjęcia?

Przekłamał aparat

IMG_20190131_144537.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jarek20 napisał:

Waga w teście 1300g,

moc minimalna podniesiona na 8 / 14 /20 kW,

nadmuchy 21 / 25 / 29

praca na 20 sek.

 

Moim zdaniem niski nadmuch? Jaka kaloryczność? I czemu zmieniony czas cyklu pracy? I ile palnik kw? 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Joke00 napisał:

Olczyk to chyba najlepszy dostępny pellet to czego się tutaj spodziewać, niestety sporo kosztuje :(

Gdzie tam olczyk, lava czy berlinek chowa się przy obecnym pelecie który się produkuje w stodole i nie ma sobie równych pod każdym względem tylko szkoda, że cena wysoka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odpaliłem palnik na fabrycznych ustawieniach to po pół godzinie zaczoł wywalać niedopalony pelet. Zawyrzyłem mu kaloryczność na 6, poprawiło się ale płomień skakał, pracę podniosłem na 20 s, a nadmuch dobierałem tak aby ogień miał kolor bardziej żółtynniż biały i był nie poszarpany. Płomień praktycznie leci 90 do 100%. A Olczyka jedynie mam za miedzą. Tańszego w olicy nie mam nic. 16 zeta za worek. Wiem że drogo ale 10 worków tylko na próbę kupiłem (idealnie do beczki).

Edytowane przez jarek20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne ,bo Olczyk powinien bez problemu spalać się na ustawieniach fabrycznych. Bo jak już na nim musisz się bawić  ustawieniami to nie mogę sobie wyobrazić co będziesz musiał robić na no name.

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, palacz66 napisał:

Moim zdaniem niski nadmuch? Jaka kaloryczność? I czemu zmieniony czas cyklu pracy? I ile palnik kw? 

Jarek nie wiem po co podniósł kaloryczność do 6 dlatego takie nadmuchy:)  a moc odpowiednio mniejsza niż pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darek21podstawa to dobrze zwazony pellet i zrobiony test prawidłowo od tego trzeba zacząć! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, palacz66 napisał:

Moim zdaniem niski nadmuch? Jaka kaloryczność? I czemu zmieniony czas cyklu pracy? I ile palnik kw? 

Z tymi nadmuchami to niekoniecznie. Dobrze by było pierwsze uruchomienie zrobić z lambdą.  Zresztą porządny serwisant tak własnie robi.

Np jak ktoś ma zwalone napowietrzenie kotłowni to dla 20kW  50% nawiewu może być za mało :)

Poza tym @jarek20 jaki to palnik? 5-20kW?

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, palacz66 napisał:

@Darek21podstawa to dobrze zwazony pellet i zrobiony test prawidłowo od tego trzeba zacząć! 

Dokładnie a zamiast zwiększać kaloryczność to lepiej od razu obniżyć moc.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DragsterEee tam. No ale każdy robi jak uważa. Ludzie się nie znają a tak kombinują, że szok ale co zrobisz. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darek21tak jest ale ludzie kupują np palnik 20kw do 70m2 i chcą spalać 10kg pelletu na dobę. Jest to wina przede wszystkim instalatorów. 

 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@palacz66 wiesz może jakie różnice są w % nawiewu i obrotach wentylatora dla poszczególnych modeli? W każdym jest ten sam wentylator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dragsternie mam zielonego pojęcia powiem szczerze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Dragster napisał:

Z tymi nadmuchami to niekoniecznie. Dobrze by było pierwsze uruchomienie zrobić z lambdą.  Zresztą porządny serwisant tak własnie robi.

Np jak ktoś ma zwalone napowietrzenie kotłowni to dla 20kW  50% nawiewu może być za mało :)

Poza tym @jarek20 jaki to palnik? 5-20kW?

5-20 kW

Zwiększyłem kaloryczność bo przesypywał palnik i takie kiepki wypadały niedopalone do końca. Waga w teście wyszła równe 1300g.

Edytowane przez jarek20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Gonzo19 napisał:

hahaha, zaraz się może okazać, że podawanie w % siły nadmuchu ma się jak piernik do wiatraka.  Że np. 30% u jednego to nie to samo co u innego i dopiero u jednego 30% to to samo co u drugiego 50%.

W końcu to tylko wentylator, więc jak się go przyblokuje na ssaniu lub tłoczeniu, to przestanie podawać powietrze, więc możliwości jest kupe - WZ-ka (jest lub niema) , RCK (jest lub niema) , typ kotła itd.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wiem że to tylko wentylator, ale bardziej mi chodzi o to, ze porównywanie % pracy wentylatora ma się nijak do faktycznego procesu spalania. U każdego jest inaczej zwłaszcza, że jak napisałeś

11 minut temu, misiek30 napisał:

jak się go przyblokuje na ssaniu lub tłoczeniu, to przestanie podawać powietrze, więc możliwości jest kupe - WZ-ka (jest lub niema) , RCK (jest lub niema) , typ kotła itd.....

i pisanie np. że ktoś ma za dużo ustawione procentowo, bo inni maja mniej jest do d... .

to już lepiej porównywać, jakość popiołu, płomień i wygląd komory spalania. Nawet podawanie temp. spalin jest do kitu, bo każdy z Was ma inny wymiennik(kocioł/piec jak zwał tak zwał)

Edytowane przez Gonzo19
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.