Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, Finepixx napisał:

kupiłem pellet w Castoramie 14zł za 15 kg

Promocja jakaś była? W Leroy Merlin natknąłem się na Biomasa Partner za... 19.3zł - 15kg :-D 

Toż to rozbój w biały dzień.

Edytowane przez laptop
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za tysiaka za tonę, to według mnie pellet powinien być naprawdę dobry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguł rok temu paliłem biomasą teraz palę za 650 zł bez marki i wcale mu nie ustępuje. Biomasa winduje ceny bo ma zbyt za granicą a może nawet u nas sprzedaje drożej. Polak potrafi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słyszę cene ponad 1000 zł to mi się ciśnienie podnosi , jeszcze jak by się to miało zle palić . ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo żeby chociaż ten po tysiąc miał kaloryczność dwa razy większą od naszego. 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, laptop napisał:

Moc palnika  17kW, nadmuch 65%, obroty 1150-1170 rpm

dzięki, czyli przy 100% obroty są ok 1800? u mnie max obroty to 2800, ale to będzie łatwiej po przeliczać.

Edytowane przez Gonzo19
dodanie cytatu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kordjano napisał:

Tomek może pomogło by wydłużenie cyklu pracy , albo zawyżenie nieco kaloryczności . wiem że jesteś przeciwnikiem tego drugiego , ale przy takich pelletach czasem tak tak  trzeba ,nawet kosztem płomienia , musisz sam wybrać co wolisz lepszy płomień czy niedopalone peleciki , jak ich nie ma zbyt dużo to bym się nie przejmował .Tak  z ciekawości to ten pellet 6 czy 8 ? . Jeszcze moje takie spostrzeżenie ze trzy lata temu też mi się robiły niewielkie spieki ,wtedy tez mocno dmuchałem i zmniejszyłem nieco nadmuch i spieki jakby też były mniejsze , ale całkiem nie znikły .

6mm, też o tym pomyślałem i pójdę w stopniowe zwiększanie kaloryczności. Tak dla doświadczenia bo w sumie juz tylko 300kg mi tego peletu zostało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wiadomo czy zdążysz przetestować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było wcześniej na ten temat ale powtórzę.

10 minut temu, Gonzo19 napisał:

czyli przy 100% obrotyok 1800?

No właśnie nie. Nijak to się ma do takiego przeliczania, bo max obroty u mnie to 2850.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Tomek0407 napisał:

6mm, też o tym pomyślałem i pójdę w stopniowe zwiększanie kaloryczności. Tak dla doświadczenia bo w sumie juz tylko 300kg mi tego peletu zostało

Tomek ja mam zawyżona od zawsze aktualnie 5.8 kWh

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy bardzo mocno sprasowanym pellecie nie dopalał się przy 5.2. Zwiekszenie kaloryczności powoduje wydłużenie czasu postoju podajnika a skrócenie podawania paliwa. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300kg to jeszcze będzie czas przetestować, po każdym paleniu sprawdzę popielnik, 2h X 2 dziennie palenia to około 20kg pelletu spalonego. Miałem 5 spróbuje przy 5.3 

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziel się potem  doświadczeniem , jak to wpłynie na  płomień  , czy w ogóle miałeś 100% na tym pellecie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie różnie bywało jak na załączonych obrazkach. Im gorzej, to już była dla mnie informacja, że coś odkłada się w rurze palnika i wtedy czyściłem. 24.01 wyjąłem spiek z rury i już 25 stycznia było lepiej.

Zrzut ekranu 2019-01-28 o 09.05.25.png

Zrzut ekranu 2019-01-28 o 09.05.51.png

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po rannym paleniu taki wykresik płomienia, ale w sumie tym się już tak nie przejmuję na tym pellecie. Jak przyjdę do domu zobaczę popielnik, zwiększyłem kaloryczność na 5.3, co dało mi podawanie 4,9kg/h mniej o 0,3 kg. Zobaczę jaki efekt to dało, jak słaby to dalej zmniejszam podawanie 

A tak na marginesie znalazłem podobny dzień w historii palenia ( chodzi o temperaturę zewnętrzną + kwestie nagrzania CWU) i o 4kg mniej mi łyknął kocioł do nagrzania bufora i wyłączenia sie palnika ( dzisiaj rano spaliłem 8.33kg). Ogólnie to ocenię to przez całą dobę

Zrzut ekranu 2019-01-28 o 09.08.36.png

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy sobie załatwił i wgrał na własną odpowiedzialność bądź przez serwisanta. Problem w tym, że można naprawdę uwalić sobie sterownik a w środku sezonu to wiadomo...

Najlepsza droga to przez serwisanta/dystrybutora. Od producenta czy to KIPI czy PLUM softu nie otrzymasz. Nawet nie masz po co tam dzwonić czy pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorzej jak serwisant jest mało kumaty w sprawach informatyczno-komputerowych i nie ma jak zdobyć zarówno oprogramowania jak i softu. Niestety, tutaj każdy ma, ale podzielić się nie chce :( Oczywiście nie mam o to pretensji, bo raz, ze nie musi, a dwa, może nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz rok produkcji sterownika i jaką wersje aktualnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.