Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy ktoś z was pali w trybie ciaglym ? Byloby to w miare ekonomicznie, gdyby palnik chodzil 24h na dobe ? Na np. 6 kw ?

Np. Mieszacz podlogowki na 23 stopnie i grzejniki na 30 stopni przez cala dobe ? Przerabial ktos takie cos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, mhosaja napisał:

 

 

59 minut temu, mhosaja napisał:

Nie za niskie nadmuchy? Nie sadzi Ci się na czarno wymiennik?

Nadmuch są ok, mam bardzo duży ciąg kominowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również:)

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ustawisz nawiew i będzie ok. Gorzej na niższych. Mój palnik połowę czasu chodzi na 6kW i wymiennik mam błękitny, zero sadzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, cezar76 napisał:

@Dragster, chyba raczej się przyzwyczaję i będę liczył zużycie na liczydle...

Nie długo wiosna to  za pomniesz o słupkach i spalaniu , przynajmniej  do jesieni , u mnie pewnie będzie to samo bo w podobnym czasie kupowałem sprzęt .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kordjano, nie no, kolego. A grzanie cwu? U mnie kocioł ma robotę przez cały rok... Słupki są fajne, ale gdybym miał wyłożyć 300 na nowy, odpowiedni panel, to wolę dołożyć drugie tyle i zamontować smatflow. :) Liczydło w dłoń i ognia... Bez słupków da się żyć, aby palnik dawał radę.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lecie również u mnie kocioł grzeje , ale ja w tym czasie nie myślę o kotle mam inne zajęcia , słupki są fajne , cholera po co je pokazali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, patriko195 napisał:

@mixiorek też jestem ciekaw takiej pracy non stop z niską mocą

Jak jesteście ciekawi to nic nie stoi na przeszkodzie żeby spróbować , inaczej się nie dowiecie .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=62205]mhosaja[/mention], masz econet?

Niestety jeszcze nie :(

Nadmuch są ok, mam bardzo duży ciąg kominowy.

To może montaż RCK?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mixiorek napisał:

Panowie czy ktoś z was pali w trybie ciaglym ? Byloby to w miare ekonomicznie, gdyby palnik chodzil 24h na dobe ? Na np. 6 kw ?

Np. Mieszacz podlogowki na 23 stopnie i grzejniki na 30 stopni przez cala dobe ? Przerabial ktos takie cos ?

Ja palę , ale tylko w duże mrozy , jak jest powyżej zera palę w cyklach bo ekonomiczniej. Tym bardziej przy małej mocy palenie , to tylko straty kominowe, palić na wyższej temperaturze, ale z przerwami, i jest mniejsze spalanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mixiorek napisał:

Panowie czy ktoś z was pali w trybie ciaglym ? Byloby to w miare ekonomicznie, gdyby palnik chodzil 24h na dobe ? Na np. 6 kw ?

Ja tak staram się palić ale oczywiście nie przez cały sezon grzewczy i nie tylko z jedną mocą  dodam też że mam same grzejniki żeliwne i jeden blaszak w garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, na wyjazd zasypałem pellet BLUE 8mm. No powiem Wam, że takiego płomienia to mój palnik jeszcze nie znał!
5/8/16kW, 28/31/38% nadmuchu, czyszczenie 3% co 220sek i hula! Zobaczymy rano, ale na razie dobrze to wyglada i o wyjazd chyba mogę być spokojny :)
Czy są jakieś sugestie co do palenia pelletem 8mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanie na szybko? O czym świadczy taki czarny popiół?
98169900155a60b3d4122dadacba07fc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mhosaja napisał:

Panowie, na wyjazd zasypałem pellet BLUE 8mm. No powiem Wam, że takiego płomienia to mój palnik jeszcze nie znał! emoji48.png
5/8/16kW, 28/31/38% nadmuchu, czyszczenie 3% co 220sek i hula! Zobaczymy rano, ale na razie dobrze to wyglada i o wyjazd chyba mogę być spokojny :)
Czy są jakieś sugestie co do palenia pelletem 8mm?

8mm. może wymagać wydłużenia czasu pracy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
4 godziny temu, mhosaja napisał:

Jeszcze takie pytanie na szybko? O czym świadczy taki czarny popiół?
 

O tym, ze w pellecie jest piach. Albo inny niepozadany syf.

Edytowane przez Visitor1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też taki chcę... Powiedz jak temperatura spalin? Palisz na max zapewne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie więcej informacji trochę później , koszty podam w poniedziałek bo idę się rozliczyć, narazie próby. Po niedzieli zdam relacje jak kształtują sie poszczególne parametry. Jedno już wiem bez tych zawirowywaczy, które dzisiaj wstawiłem kocioł o  45 minut  szybciej rano zagrzał mi bufor ( na nastawach jak poprzednio) .Jak narazie to bomba

https://photos.app.goo.gl/tXdXC9HFbV7ZrzaC6

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, będzie Ci służył :) <zazdrość>

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.