Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, Visitor1230 napisał:

Wersja A bedzie gorsza, Palnik moze sie przegrzewac.

Uważam, że masz racje. Wybrałbym wersję B, płyta szamotowa w poziomie nad palnikiem plus na scianie przeciwległej. W A, ciepło wytworzone przez palnik będzie szło nad niego i tam się kumulowało. Na rysunku, kierunek przepływu zaznaczony pomarańczowym kolorem wygląda fajnie, ale czy tak będzie w rzeczywistości?

5 klasa, eco design

20190124_222006.jpg

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko palnika jak pisałem nie wkładam w drzwiczki popielnikowe tylko zasypowe (środkowe) bo wtych dolnych pasowane ciasno ;) Dlatego chcę zrobić dodatkową półkę. Zresztą tak jak piszecie za dużo przeróbek to nie wymaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jarek20 napisał:

Tylko palnika jak pisałem nie wkładam w drzwiczki popielnikowe tylko zasypowe

Chyba nie to jest przedmiotem dyskusji;-) patrząc na rysunek wyobraź sobie, że jest w drzwiczkach zasypowych.

(rys. poglądowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
2 godziny temu, jarek20 napisał:

Z racji tego, że palnik w już w domu czeka na ocieplenie, a w moim śmieciuchu PerEko dopalam węgiel w te mroźne dni poradźcie proszę, którą "rzeźbę" lepiej wybrać - (montaż w drzwiczki popielnikowe nad rusztem wodnym teoretycznie i praktycznie palnik wejdzie ale będzie 1,5 cm nad rusztem i boję się, że szybko zajdzie popiołem). Mam do wykorzytania płyty (fajerki) żeliwne które myślę podocinać i poskręcać w miarę pasownie w kotle. Mam takie dwie opcje. (O modernizacji mojej grawitacji pisałem w dziale instalacje - decyzja podjęta-  będzie modernizacja). Opcja wymiany kotła będzie dopiero jak ten stary żółty drań wyzionie ducha.

W opcji "A" wymiar od płyty do końca palnika wyniósł by około 25 cm.

 

Ja bym zrobil tak:

 

IMG_20190124_200933.jpg.0da3f24624ad4dd05d4958d4aeb68783.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przetestować różne wersje konfiguracji półek i deflektorów. Czujnik spalin w czopuch i testy.  Trzeba tylko zwrócić uwagę na dwie rzeczy, które zresztą były wymienione. Płomień nie powinien uderzać w płaszcz wodny. Ma to niekorzystny wpływ na proces spalania. Oraz nie powinien być skierowany bezpośrednio na ścianę kotła bez płaszcza, taką ścianę trzeba odizolować szamotem lub wermikulitem. Palnik chłodzi się sam zasysanym powietrzem przez wentylator więc raczej sam z siebie się nie przegrzeje. 

@Visitor1230 ile masz teraz rozpaleń na dobę?

 

u mnie teraz tak to wygląda. ~9-10 rozpaleń.

image.thumb.png.453aa590854cda9933c6054353448f50.png

 

Spalanie ~32kg/doba

image.thumb.png.400bcacbc7631c85ed71b36fef7a4a58.png

Trochę już jest ale jak na 252m2 to chyba całkiem przyzwoicie.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
37 minut temu, Dragster napisał:

 

@Visitor1230 ile masz teraz rozpaleń na dobę?

4 do 5 razy na dobe. Ale ja mam bufor to raz. Dwa, ze za maly. Spalanie na te powierzchnie jest rewelacyjne. Ja nie mam niestyty tak ocieplonego kwadrata  i spalanie przy -10 to jakies 18 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha, nie ocieplony to ja mam i spalanie na poziomie 45 kilo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od softu sterownika. Oczywiście ecoNET musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 850tce chyba v11 to najnowsza. Co do ecoNETu pogadaj z kolegą @palacz66. W ciemno nie kupuj bo może nie pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dragster napisał:

Zależy od softu sterownika

Chyba nie tylko soft jest ważny. Z tego co udało mi się dowiedzieć, najważniejsze są same podzespoły sterownika. Generalnie chodzi o datę produkcji sterownika... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że tak jest. Wersje hardware mogą się różnić. Ja przy aktualizacji z 4.5 na 7.32 miałem HW z 3.0 na 3.3 cokolwiek to znaczy. Serwis Plum powiedział, że wersje 4.5 i 7.32 są niekompatybilne i o zasadności wgrania aktualizacji decyduje producent palnika czyli KIPI. Natomiast serwisant KIPI powiedział. że trzeba tylko podajnik nr2 (sztoker) podpiąć pod zacisk nr 12 i śmiało można wgrać. Na pewno jest tak, że po wgraniu od tak palnik będzie działał nieprawidłowo czyli wcale (Piszę o 860P3-C Touch).

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft do sterownika ( tam cały czas siedzi atxmega 128 ) idzie ale większy jest problem z panelem touch nie problem , ale zwykły starszy panel ma procek atxmega 128 a nowsze mają atxmega 256 a co za tym idzie inne wielkość flasha w procesorze i soft się nie mieści

Chyba że wyszedł/wyjdzie soft do panelu na 128 wtedy można śmiało ładować

Sama płyta panelu nie różni się niczym czy 128 czy 256 tylko sam procek

Edytowane przez cinas
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak program aktualizacyjny może nie pozwolić przeprowadzić do końca aktualizacji, ponieważ informuje, że aktualizacja i sprzęt są niekompatybilne... I wtedy klops. Chyba, że ogarnięci serwisanci znają sposób na obejście tego problemu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdzie mimo komunikatu (na pewno przeszło z 4.5 na 7.32). Z Touchem to nie ma problemu a przy panelu zwykłym aktualizujesz updaterem. @cinas ma rację.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, cinas napisał:

Chyba że wyszedł/wyjdzie soft do panelu na 128 wtedy można śmiało ładować

No właśnie, ja mam 128 i updater nie pozwalał zaktualizować. @Dragster, nie było możliwości aktualizacji, ponieważ potocznie mówiąc "przycisk aktualizuj" był nieaktywny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej wersji po zakupie ecoNETu nie będzie wykresów zużycia paliwa. Ale chyba ktoś aktualizował z v6 do v11. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ecopudater głownie sprawdza procka , na 100% idą sterowniki z softem 6.x  ale panele nie koniecznie  bo występują różne procki i nie da się wgrać softu z 256 do 128 bo brakuje miejsca

Robiłem aktualizację i opisuję problemy jakie są

Edytowane przez cinas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cezar76 napisał:

No właśnie, ja mam 128 i updater nie pozwalał zaktualizować. @Dragster, nie było możliwości aktualizacji, ponieważ potocznie mówiąc "przycisk aktualizuj" był nieaktywny. 

Dla tego właśnie jeśli ktoś nie wie jaki ma panel, update warto zacząć od panelu(mimo, że w instrukcji jest inaczej). I ewentualnie dokończyć moduł A ecoupdaterem. Próbował ktoś z ecoToucza wgrać soft do 850?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.