Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

To prawda co pisze @misiek30 ale poczekajmy jeszcze.

Kolego @mhosaja zawyżyłeś mu tę wagę na 12,6 wydajność podajnika jak tak to jeszcze mu zawyż o kilogram. Pozostałość bez zmian a jak z parametrem czyszczenia bo już nie pamiętam.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kashue napisał:

Dolnośląskie - Ciepłowody , okolice Dzierżoniowa.

Nie narzekam na ten przemysłowy pellet, aczkolwiek nie mam porównania z olimpem czy lavą, ale wątpię by płacąc ponad x2 więcej , uzyskałbym 2 x wydajności...więc ze względów ekonomicznych zostaje chwilowo przy tym pellecie przemysłowym.

Spróbuję w najbliższym czasie zrobić dla tego pelletu test kalafiora :)

To jest producent czy pośrednik  jaki to pellet drzewny, łuska, słoma bo cena niska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Joke00 napisał:

O tym nie słyszałem sprawdzę, ale trzeba tez pamiętać ze ten kocioł nie jest pelletowy, a od ekogroszku.

Ja dokładnie mam ten sam wymiennik co ty przerobiony z eko groszku i u mnie temperatura spaliny 80-100 stopni a jak zamknę wyczystke to mam jakieś 20-30 stopni więcej

Przepal ten wymiennik bo masz dużo odłożonego syfu na wymienniku albo wyczyść dokładnie wyskrob pozostałości po węglu bo to też obniża jego sprawność 

Kiedy montowałeś palnik

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda co pisze [mention=77595]misiek30[/mention] ale poczekajmy jeszcze.

Kolego[mention=62205]mhosaja[/mention] zawyżyłeś mu tę wagę na 12,6 wydajność podajnika jak tak to jeszcze mu zawyż o kilogram. Pozostałość bez zmian a jak z parametrem czyszczenia bo już nie pamiętam.

Pzdr.

Czyszczenie ustawione od wczoraj na 4% co 80s. W takim razie podniosę wydajność podajnika do 13,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.12.2018

9 minut temu, michal1977 napisał:

Ja dokładnie mam ten sam wymiennik co ty przerobiony z eko groszku i u mnie temperatura spaliny 80-100 stopni a jak zamknę wyczystke to mam jakieś 20-30 stopni więcej

Przepal ten wymiennik bo masz dużo odłożonego syfu na wymienniku albo wyczyść dokładnie wyskrob pozostałości po węglu bo to też obniża jego sprawność 

Kiedy montowałeś palnik

7.12.2018 właśnie widzę ze strasznie brudny jest muszę sobie jakiś skrobak zrobić, bo szczotka druciana nie daje rady, a widzę ze muszę się bardziej przyłożyć. 

Powiedz mi jeszcze czy dawałeś jakieś półki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku miałem spaliny 180'. Po dwóch sezonach smoła wypalona i spaliny 100-130. Trzeba czasu. Teraz czyszczę wymiennik miotłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Joke00 napisał:

7.12.2018

7.12.2018 właśnie widzę ze strasznie brudny jest muszę sobie jakiś skrobak zrobić, bo szczotka druciana nie daje rady, a widzę ze muszę się bardziej przyłożyć. 

Powiedz mi jeszcze czy dawałeś jakieś półki?

O to ja 11.12.2018 można powiedzieć ze w tym samym czasie

mam położone cienkie cegły szamotowe w literę V na dole wymiennika tak aby spaliny dardziej skierować na boki ścian wymiennika tylko ze go dokładnie wyczyściłem i teraz na ściankach błękitny delikatny pył, nalot 

jaka masz temperaturę na kotle

ja przez pierwsze kilka dni miałem 80-85 stopni non stop i fajnie później ta smoła z wymiennika sie odkleiła, wręcz sie złuszczyła i tylko szczotka drucianą i taki szpikulec by udrożnić wszystkie kanały na dole wymiennika by wyskrobać 

za jakiś cześć jeszcze raz dokładnie wyskrobe i wtedy już będzie jak nówka sztuka nieśmigana nie będzie śladu po paleniu eko groszkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie praca w cyklach 1.5 godziny pracy 2.5 godziny postoju, przy tych temperaturach na zewnątrz daje radę i palnik wygląda tak jak na zdjęciu ,a na drugim jest popielnik wyłożony cegłami szmotowymi. 

20190101_171829.jpg

20190101_171841.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michal1977 napisał:

O to ja 11.12.2018 można powiedzieć ze w tym samym czasie

mam położone cienkie cegły szamotowe w literę V na dole wymiennika tak aby spaliny dardziej skierować na boki ścian wymiennika tylko ze go dokładnie wyczyściłem i teraz na ściankach błękitny delikatny pył, nalot 

jaka masz temperaturę na kotle

ja przez pierwsze kilka dni miałem 80-85 stopni non stop i fajnie później ta smoła z wymiennika sie odkleiła, wręcz sie złuszczyła i tylko szczotka drucianą i taki szpikulec by udrożnić wszystkie kanały na dole wymiennika by wyskrobać 

za jakiś cześć jeszcze raz dokładnie wyskrobe i wtedy już będzie jak nówka sztuka nieśmigana nie będzie śladu po paleniu eko groszkiem

Ja ma zadaną 65 stopni, ale po wyłączeniu pomp przy wygaszaniu często podchodzi pod 90 stopni.

A gdzie masz zamontowany u siebie palnik na boku kotła? Czy w drzwiczkach? Dasz jakieś fotki jak masz szamot ułożony?

 

Edytowane przez Joke00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

ostatnio dużo czytałem o palnikach kipi. Bardzo dużo dobrych recenzji. Ludzie przechodzą z palenia węglem na pellet.

Mam piec Enka P + Max 22 KW przewymiarowany.  Poniżej przedstawiam podgląd z boku jaki mam piec. Czy w takim kotle jest sens montowania palnika  ? Nie wiem czy straty ciepła nie będą za duże.

Bez-tytu-u.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy problem, jaki widzę, to gdzie wstawić palnik? Nie ma wymiarów, ale na oko drzwiczki na dole jakieś małe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ma ktoś z Was taką wersję Econeta z taką funkcją? Wersja 3.0.3661

image.thumb.png.f2ea932142c4fba1d6dd5da17593a96f.png

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plum spoczął na laurach i zakończył wsparcie dla "starych" klientów. Żadne nowe funkcje nie pojawiły się na eco od momentu wypuszczenia na rynek. Jakieś symboliczne zmiany wizualne. Ogólnie czuję się zawiedziony;-) moja wersja 1.11.3515

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję że tak nie jest i Plum wypuści jakąś aktualizację. Funkcja ciekawa jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie tylko ja czekam na ruch ze strony Pluma ;-) użytkowników przybywa, potrzeby rosną to i funkcjonalność powinna się zwiększać. Mam nadzieje, że jeśli już coś puszczą to dla wszystkich. Weterani, którzy decydowali się na ecoNeta 2-3 lata temu często gęsto słono za niego płacili. Dziś producenci wręcz rozdają moduł i jak widać, coś tam dostają w nowym sofcie.

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu dali jakąś aktualizację, której nie dało się zaktualizować :). ... W takim razie czekamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy aktualizacja będzie zawierała tą funkcję spalania dobowego. Wymagane jednak będzie jak najdokładniej wykonać test wydajności podajnika, co przy pelletach noname nie zawsze jest stałą wartością, która niestety lubi się zmieniać z dnia na dzień...

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcja ze spalaniem dobowym to fajna sprawa. Ja w moim econecie też czekam na jakieś poprawki, bo ta co jest dostepna, to nie działa. 

Screenshot_20190101-204427.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Benton661 napisał:

Panowie, ma ktoś z Was taką wersję Econeta z taką funkcją? Wersja 3.0.3661

image.thumb.png.f2ea932142c4fba1d6dd5da17593a96f.png

Kolego mam identyczna wersje...ale nie widze parametru spalania.

Gdzie jest u Ciebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest mój wykres. Ściągnąłem go z innego tematu od innego użytkownika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam starą wersję, taką jak @robin60 i @laptop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mixiorek, musisz mieć tą opcję. Poszukaj dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.