Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Pomimo szczerych chęci, ze spiekami ci kolego nie pomogę. Osobiście trafiłem pellet ze spiekami,z tym że u mnie robiły się kiełbasy. Żadne zabiegi mi nie pomogły. Musiałem z tym żyć. Może zwiększona rotacja, czyli krótki czas pomiędzy rotacją i spory obrót, lekko pomogły, ale nie wyeliminowały problemu. Także, ja ze spiekami nie mam doświadczenia. Zresztą, co ci szkodzi, spróbuj ustawień swojego kolegi, któremu spala się dobrze. Chociaż wg mnie, ten nadmuch 70% to jakaś herezja. Ale ja fachowcem nie jestem i mogę się mylić. Może się okazać, że to lekarstwo na twoje problemy. Jak nie spróbujesz, to nie będziesz wiedział. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmuch 27 , 33.45 kaloryczność 5.5 wagę zostaw czas cyklu podajnika 15 s oryginał. 

I daj info za jakiś czas 

Pozdrawiam 

Zakładam że otwory napowietrzające komorę paleniska drożne. 

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, niedawno wszystko czyściłem...

Zastanawia mnie tylko, ze każesz obniżyć nadmuch minimalny, a napisałem, ze na mocny minimalnej mam taki nikły płomień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety i ja  nie mam dużego doświadczenia ze  spiekami ,miałem tylko raz dwa lata temu , niebyły też nawet jakieś wielkie , ale były . Zgadałem się z producentem  ,czym to jest spowodowane , to odpowiedział mi że się połakomił na jakąś tańszą trocine ,przy okazji sobie matrycę spierdzielił sam sobie pózniej w brodę pluł .                                                                            Kolego  mhosaja  daj  znać jak ci się uda poprawić sytuacje , będziemy wszyscy mądrzejsi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robin60 napisał:

@adaraf w zasadzie niby nie można ponieważ można cały tryb FL rozwalić, ale PLUM i KIPI uznali iż jakieś korekty FL można wprowadzić użytkownik tak by był zadowolony z użytkowania owego palnika.

Musisz poszukać opisu w postach chyba od połowy listopada do początku grudnia. Tam jest opis.

Na dzień dzisiejszy zakres regulacji jest bardzo ograniczony , działam dalej by tę regulację zwiększyć głównie chodzi o najważniejszy parametr A tej regulacji.

Pozdrawiam

Całego trybu FL to chyba się nie da rozwalić, jedynie potrzebne jest do tego ecoNET.

Testowałem na różnych parametrach A B C i różne wychodzą wykresy temperatury zadanej. aktualnie testuję od paru godzin na parametrach z forum ale coś widzę że mnie nie zadowoli. Poczekam jeszcze do jutra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cezar76 napisał:

Zlituj się waść. Pellas i kipi są sterowane Plumem . Wydaje mi się, że w sterowaniu różnice nie są kolosalne. Ja u siebie, owszem palnik "znacznie" mniejszy, bo 36kW, na pełnej mocy mam nadmuch 32 %. Przy 70 % nadmuchu przy 20 kW to chłopa z kaloszami wciąga do palnika... Daj pan spokój. 

Kolego ja też mam kipi 36 ciekaw jestem twoich ustawień bo ja jadę na fabrycznych i jestem trochę mało zadowolony palę od 3 tygodni i nie mogę go rozgryźć.

Jednego dnia spali 5 worków 15 kg, następnego spalił 11 woreczków i to mnie trochę zastanawia czym to może być spowodowane.

Jeszcze jedno co dziś zauważyłem podajnik pracuje strasznie nierówno do tego stopnia że zasypuje płomień i spada do 5-9%

raczej tego wcześniej niezauważyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robin60 napisał:

Nadmuch 27 , 33.45 kaloryczność 5.5 wagę zostaw czas cyklu podajnika 15 s oryginał. 

I daj info za jakiś czas 

Pozdrawiam 

Zakładam że otwory napowietrzające komorę paleniska drożne. 

Spotkałeś się kiedyś żeby podajnik pracował strasznie nierównomiernie a wręcz czasami pracuje ciągle co powoduje zasypywanie płomienia i z tego co zauważyłem to pracuje jak by jego praca była przerywana pracuje tak jak by skokami pracował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mhosaja napisał:

Jedyne, co zapadło mi w pamięć, to że przy mocy 20kW kolega miał nadmuch ponad 70%...

Nie porównuj % nadmuchu w revo i w kipi. To dwa zupełnie różne wskazania. W revo 70% nadmuchu przy 20kW to jest jakieś 1400 obr/min co jest jak najbardziej poprawne. W kipi, owszem, tornado. Nawet gdyby kolega dał korekte nadmuchu na max dostępny minus, nie uzyska 35%. Z którego roku ma tego pellasa?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michal1977, moje ustawienia nie są żadną tajemnicą, co nie znaczy, że będą pasować co do joty, do twojego kotła. Zbyt wiele zmiennych ma wpływ na pracę kotła i palnika- jakość pelletu, kocioł, instalacja, budynek itp, itd. Jednak zużycie ponad 150 kg na dobę, jeśli dobrze zrozumiałem, to jakieś nieporozumienie. W tym roku w Polsce nie było takiego mrozu, który mógłby usprawiedliwić takie zużycie. Jeśli palisz w ustawieniach fabrycznych, to prawdopodobnie za duże nadmuchy.Poza tym nie wiadomo jakie masz ustawienia, więc ciężko się wypowiedzieć. Co do podajnika. Może on podawać nierównomiernie, ale pracować nierówno nie powinien. Jego praca powinna być taka sama w każdym cyklu przy danej mocy. A to że, raz sypnie więcej, a raz mniej, to już druga sprawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, michal1977 napisał:

Kolego ja też mam kipi 36 ciekaw jestem twoich ustawień bo ja jadę na fabrycznych i jestem trochę mało zadowolony palę od 3 tygodni i nie mogę go rozgryźć.

Jednego dnia spali 5 worków 15 kg, następnego spalił 11 woreczków i to mnie trochę zastanawia czym to może być spowodowane.

Jeszcze jedno co dziś zauważyłem podajnik pracuje strasznie nierówno do tego stopnia że zasypuje płomień i spada do 5-9%

raczej tego wcześniej niezauważyłem

Co to znaczy nie równo? Nie równo w cyklach, czyli raz częściej raz rzadziej, czy np. nim szarpie , toby oznaczało że spirala opiera się o dno zbiornika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mhosaja napisał:

Koledzy, dwa pytania cobym sobie wiedzę usystematyzował...

1. Co robicie przy kiepskim pellecie? Wagę podać z testu, czy zawyżać? Kaloryczność (nieznaną) ustawić na jakiejś stałej wartości, np. 5 czy zawyżać? Nadmuch zwiększyć? Czasem cyklu praca się bawić?

2. Na ile s macie ustawione wydłużenie czasu pracy podajnika 2 (sztokera)?

PS. Cały czas mnie nurtuje kwestia, dlaczego ten sam pellet u mnie na KIPI 5-16 wali takie kalafiory, a u znajomego na REVO 44 pali się na drobniutki pył...

REVO 44 to już całkiem pokaźna rura. Przypuszczam ze te spieki w tej rurze podczas obrotu komory się rozbijają (później piszesz, że są bardzo sypkie). Poza tym w REVO komora nie jest to walec. U Ciebie spieki po prostu obracają się razem z komorą. Nawet sam producent KIPI do kiepskiego pelletu poleca bardziej palniki od 5-20, właśnie ze względu na wielkość komory spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też przypuszczam, że to kwestia za równo konstrukcji, jak i rozmiarów palnika...Muszę przyznać, że tragedii nie ma... Spieki są i popiołu sporo, ale palnik sobie jakoś radzi... Zastanawiam się po prostu czy zmianą ustawień dam radę coś poprawić.

 

11 godzin temu, robin60 napisał:

Nadmuch 27 , 33.45 kaloryczność 5.5 wagę zostaw czas cyklu podajnika 15 s oryginał. 

I daj info za jakiś czas 

Po nocy na Twoich ustawieniach @robin60 popielnik wygląda tak:

IMG_1384.thumb.JPG.97d43d45a14235cde55290df10d550ba.JPG

Jest sporo wydmuchniętego, niedopalonego pelletu. Za to płomień na mocy maksymalnej jest w granicach 65-100%, więc lepiej, ale kita płomienia wydaje się krótsza. Temperatura spalin 95C, to o jakieś 5-10C niżej niż na poprzednich ustawieniach. Na mocy minimalnej niestety nie zaobserwowałem. Czy w takim razie zejść trochę z nadmuchem na mocy max? Jeśli tak, to o ile?

Edytowane przez mhosaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się obawiałem że przy dużej intensywności czyszczenia i  zbyt dużym nadmuchu zacznie w końcu wydmuchiwać niedopałki no i kita się zmniejszy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, cezar76 napisał:

jak się mają procenty nadmuchu w revo do procentów w kipi?

To co w kipi jest istotne, procentowe wskazania nadmuchów, w revo nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Wszystkie ustawienia wiatru odbywają się przez określenie RPM (obrotów), czy to w rozpalaniu czy po rozpaleniu, wygaszanie, czyszczenie. I tak np. "moc nadmuchu w trybie rozpalanie" - 1080 rpm, a wskazanie procentowe tego parametru to jakieś 60%; moc max 17kW, przy korekcie nadmuchu lekko na minus - obroty 1200-1250 co jest określone jako 65-69% nadmuchu.

Maksymalne dostępne obroty to 2850, gdzie 1425 nie odpowiada 50% nadmuchu, masło maślane ;)

moc nadmuchu.jpg

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@laptop, jakie ma to znaczenie? KIPI ma kilka modeli tego palnika. Przy zastosowaniu tego samego wentylatora łatwiej będzie posługiwać się w jednostkach procentowych. Zresztą tak jak piszesz 100% nadmuchu wcale nie równa się max RPM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

33 minuty temu, Kordjano napisał:

Tego się obawiałem że przy dużej intensywności czyszczenia i  zbyt dużym nadmuchu zacznie w końcu wydmuchiwać niedopałki no i kita się zmniejszy .

Parametrów czyszczenia nie zmieniałem, więc wydaje mi się, że wydmuchiwanie jest spowodowane zbyt dużym nadmuchem (przy 40% też nie zauważyłem niedopalonego pelletu w popielniku). W takim razie zejdę z nadmuchem do 43% i zobaczę co się stanie, a potem dalej w górę lub w dół. Dobrze myślę? Czy spróbować jeszcze zmniejszyć kaloryczność do  momentu kiedy kupka palącego się pelletu nie zacznie się przesuwać w stronę wylotu z palnika?

 

Wrócę jeszcze do mojego drugiego wczorajszego pytania:

18 godzin temu, mhosaja napisał:

2. Na ile s macie ustawione wydłużenie czasu pracy podajnika 2 (sztokera)? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, michal1977 napisał:

Spotkałeś się kiedyś żeby podajnik pracował strasznie nierównomiernie a wręcz czasami pracuje ciągle co powoduje zasypywanie płomienia i z tego co zauważyłem to pracuje jak by jego praca była przerywana pracuje tak jak by skokami pracował

Nie nigdy się z tym nie spotkałem by tak podajnik pracował. Napisz sam to uruchamiałeś czy fachowiec to robił autoryzowany KIPI. Co prawda nie miałem styczności z tak dużą mocą palników bo największe to 26 KW , 2 sztuki u kolegi ale właśnie on po zakupie 8 ton pelletu u niego pojawiły się spieki na pellecie ale po podniesieniu nadmuchu wszystko się spala w pył, jedynie co to z tego pelletu jest dużo popiołu i więcej go idzie. - Kolejny dostawca odstrzelony.

@mhosaja powiedź w jakim trybie Ty palisz standard czy FL 

 , mhosaja napisał:

2. Na ile s macie ustawione wydłużenie czasu pracy podajnika 2 (sztokera)? 

8s

 

 

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W standardzie z pominięciem mocy średniej. Moc max 16kW, moc min 5kW, histereza mocy min 4C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne .  I tu tkwi Twój problem palnik jest zasypany przez pellet którego nie może spalić jak przechodzi z mocy min na max.

A powiedź co Ci dało pominięcie mocy średniej.

Zrób tak przywróć ustawienia fabryczne , i daj pogląd na ustawienia modulacji mocy pełne. W tedy zrobimy małe korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie... Chyba zabrakło mi wyobraźni i ten tryb średni - przejściowy wydał mi się niepotrzebny... W ogóle to w standardzie palę od niedawna, bo do tej pory miałem FL, ale byłem ciekawy czy w standardzie spalanie będzie mniejsze. Nie widzę różnicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dragster napisał:

jakie ma to znaczenie? 

Sory, nie łapię o co pytasz. ;) Ja tylko odniosłem się do różnic nadmuchów, po tym jak większość zrobiła wielkie oczy na wartość 70% przy 20kW w revo. Ja zupełnie nie zwracam na to uwagi, bo nie jest to parametr którym dokonuje się nastaw ilości powietrza. Nie wiem jak to jest obecnie rozwiązane. Posiadam sterownik 892.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że bez znaczenia jest czy ustawiasz wg RPM czy %. KIPI ma tylko % nadmuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy tu przykład że porównywanie nadmuchów  nawet kipi do kipi może okazać się błędne jak  widać starsze modele inaczej  dmuchają sterowniki inne ,poza tym palniki od 26 kw mają regulowane przysłony , nie wiadomo czy fabrycznie jednakowo ustawione .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.