Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz trochę rozjaśniłeś. Wielkość bojlera i chyba słaba jego izolacja, wyjaśnia sprawę. A że ustawiłeś priorytet na CWU... Chce grzać CWU, w pierwszeństwie przed CO, ale pompa na to nie pozwala. Te nagłe skoki CWU na wykresie, to pewnie twoje resetowanie pompy. Wyłącz priorytet to będzie Ci grzało chałupę, bo z priorytetem dba tylko o CWU. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kashue napisał:

U mnie raczej o to chodzi , że zbiornik CWU nie ma przewidzianego wpustu na termometr i mierzę temperaturę wężownicy przed wejściem do zasobnika, a ta wiadomo , że szybko może się wychłodzić, gdy zasobnik dopiero się grzeje. Zasobnik to jakiś przedpotopowy wynalazek na 100L.

Chwilowo musiałem ustawić priorytet bo , bez tego parametru częstsze wyłączanie/włączanie pompy CWU potęgowało niekontrolowane zawieszenia, na typową zimę oczywiście to zmienię na "bez priorytetu".

Pompa w przypadku zapowietrzenia wyświetla komunikat E4 , a tak się działo jedynie przez 2 pierwsze dni od uruchomienia, a obecnie  moja pompa mimo pełnego napięcia na wtyczce nie wyświetla nic i nie pracuje. Zdarzały się tygodnie, że problem nie pojawiał się,  dokładnie nie znam przyczyny, ale wydaje się , że objawy się nasilają gdy jest uruchomiony na pompie tryb AUTOADAPT , a CWU pracuje bez priorytetu, co powoduje więcej zdarzeń wł/wył pompę na sterowniku.

 

Na wykresie widać , w którym momencie pompa uznała , że nie warto pracować.image.thumb.png.fad608b9012845d986c8c84b6c9c5e80.png

Witaj

Dla grzania CWU nie jest potrzebny tryb "auto adapt" wystarczy staly najniższy bieg. Może tak spróbuj

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podejrzewałem Cię kolego @Kashue o takie nieprawidłowości , ale coś tam według mnie było nie tak w Twym opisie w poście . 

Jak nie ma miejsca na czujnik temp termometru w gnieździe w bojlerze to się wyrywa kawałek izolacji oczyszcza się to miejsce wkłada czujnik, i pianką do okien się zakleja w tedy nie ma przekłamań temperatury.

Poza tym sprostuj mnie u Ciebie grzanie CWU odbywa się przez mieszacz. Dobrze zrozumiałem Jak tak to źle , wywal go i pozostaw samą pompę.do grzania CWU , a mieszacz tylko na układ CO, oczywiście też z pompą i czujnikiem temp obiegu zainstalowanym za pompą zaizolowanym tak by też nie było przekłamań temperatury obiegu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Zauwazylem, ze ostatnio dyskusja dotyczy ilości rozpalen i temperatury wody dwu - szybkim spadkiem temperatury podczas korzystania z niej.
Wtrące parę słów od siebie, na podstawie danych z dzisiejszej nocy, rozpalen kilka razy, temperatura cwu podczas poboru też szybko spada ale równie szybko rośnie. Temp. zad. Kotła 70 st, tryb FL, temp. Cwu 50 st, zawór 4d temp. 42 st. , obniżenie od termostatu pok. 3 st, dodatkowo obniżenie nocne od 22-14 8 st. Pompka co pracuje cały czas.c2235c3539ec9bd5b23d09746fd3211b.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie pięknie słoneczko współpracuje z układem poprzez dolną wężownicę dogrzewając mój 1000l baniaczek. Dane wykresu od 7 rano 10 października do dzisiaj rano. W zasadzie od początku sezonu grzewczego (dane z jednego miesiąca to kocioł 7 razy się odpalał)

Zrzut ekranu 2018-10-12 o 09.31.40.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niee, nieee.... Ja też tak chcę :) @Tomek0407, Ty to wiesz jak poprawić chumor...

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, sprowokował mnie post zamieszczony nad moim. Darbatt po co ten kocioł załączał się w godzinach nocnych 00: 00, 02:00, 04:00? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baniaczek 1000 l no nieźle. Ja mam 250 l i pracuje na górnej wezownicy, pod dolną chce podłączyć panel solarny, dzięki któremu pompka cwu będzie się rzadziej załączała albo wcale no ale wiadomo tylko wtedy kiedy będą słoneczne dni.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomek0407 napisał:

Spoko, sprowokował mnie post zamieszczony nad moim. Darbatt po co ten kocioł załączał się w godzinach nocnych 00: 00, 02:00, 04:00? 

Idę spawać baniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek0407, Ty masz samą wężownicę CWU czy osobny zasobnik CWU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, sprowokował mnie post zamieszczony nad moim. Darbatt po co ten kocioł załączał się w godzinach nocnych 00: 00, 02:00, 04:00? 
Tak jak pisalem, pompka co chodzi cały czas i siłą rzeczy po pewnym czasie woda w kotle zaczyna spadać poniżej zadanej temp. Kiedyś pompka co pracowała lub nie w zależność od sygnału jaki dostawała od Ster pokojowego ale zauwazylem ze woda w instalacji za bardzo się wychladzala podczas postoju pompki i po zalaczeniu temperatura na piecu też mocno szła w dół w efekcie piec musiał dłużej pracować aby dobić do temperatury zadanej.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój układ wygląda tak: 400l do CWU z dwoma wężownicami , dolna od solara, górna od kotła do ogrzewania w dni pochmurne CWU, oraz 1000l bufor z dolną wężownicą. Jak jest dogrzany zbiornik CWU do ustalonej przeze mnie temperatury zawór 3 - drogowy przełącza medium ze solarów ze zbiornika CWU na dolną wężownice bufora i dół jest dogrzewany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Tomek0407 bardzo ładnie to wygląda wręcz wzorowo 

Ja by się nie powielać jak byś mógł zajrzyj pod ten wątek

i jak znajdziesz czas dodaj coś od siebie w sprawie instalacji szczególnie mnie interesuje ten zawór 3 D który się przełącza jak nagrzeje CWU. 

Powoli dorastam do tej decyzji. Bo z Buforem 800 litrów nie ma u mnie problemu by wszedł przez otwór drzwiowy . Lecz właśnie z jedna wężownicą czy nie.

Nie miej jednak mam jeszcze trochę znaków zapytania. A które rozjaśnił mi @sambor ale innych doświadczenie też jest mile widziane by je poznać.

Najgorsze z nich to ten , że ten bufor sam się rozładuje bez odbioru. A to już duża strata.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Darbatt napisał:

Do jakiej temperatury te 1000 l Ci się nagrzewa?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Ze słońca to zależy ale od 50 do 70 st. W lato to nawet 80 st C i wtedy mam zapas do podgrzania CWU gdy zaczyna brakować słońca. Przez całe lato nie musiałem załączać kotła do grzania CWU bo zawsze miałem jakieś rezerwy na buforze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest elektrozawór regulacyjny trójdrogowy wyposażony w siłownik elektryczny otwórz/zamknij ze sprężyną powrotną. Otwiera lub zamyka dopływ glikolu. Mój sterownik do instalacji solarnej go obsługuje w jednej z opcji schematu działania instalacji .W normalnej pozycji beznapięciowej jest ustawiony na CWU, po podaniu na niego napięcia przełącza się na bufor

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczam się do prośby kolegi robin60 o rozwinięcie tematu o zaworze 3d , który przełącza się pomiędzy zbiornikiem cwu a buforem.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robin60 napisał:

Poza tym sprostuj mnie u Ciebie grzanie CWU odbywa się przez mieszacz. 

Oczywiście grzanie nie odbywa się przez mieszacz,  wygląd instalacji przypomina dokładnie to co generuje econet, grzanie CWU brane jest z głównego wyjścia z kotła. Co do Priorytetu to pisałem wcześniej, musiałem go włączyć , bo tryb "bez priorytetu" zbyt często wieszał mi pompę, bez względu na to czy miałem w niej ustawiony tryb AUTOADAPT czy powiedzmy I bieg.

Zasobnik CWU ma ponad 11 lat , więc zapewne w najbliższym czasie zostanie również zmodernizowany, dlatego chwilowo czujnik CWU jest umieszczony na wlocie do zasobnika.

W swojej instalacji mam dwie pompy ALPHA2 40 i 60 ale tylko ta 40 , po paru cyklach wł/wył potrafi się wyłączyć i zablokować tak , że jedynie długotrwałe (2-3 min) pozbawienie jej napięcia przywraca jej działanie. Pompa z rana pojechała do sprzedawcy.

Pozdrawiam.

image.png.9bba3b178aba065fd4ca868172d04b8e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Darbatt napisał:

Podlaczam się do prośby kolegi robin60 o rozwinięcie tematu o zaworze 3d , który przełącza się pomiędzy zbiornikiem cwu a buforem.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Ale co chodzi Ci o model , tego nie pamiętam w necie jest ich pełno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK @Tomek0407 jest ich pełno np taki https://kurtyny-nagrzewnice.sklep.pl/pl/p/zawor-trojdrogowy-z-silownikiem-SRQ3d-12-BELIMO/572 ale jaki masz sterownik przy solarze bo u mnie Tech 402 N i nie wiem czy obsługuje muszę doczytać szczegółowo a jak nie obsługuje to mogę dograć oprogramowanie .

 

OK już doczytałem sterownik  obsługuje ten zawór otwórz zamknij.

 

TO OK @Kashue. Pozdrawiam wymień pompę i dopieść małe niedoskonałości.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.