Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to chcesz wygaszać palnik? , bo jeśli tak to domyślnie sterownik ma chyba 40 stopni włącz/wyłącz pompę CO , choć mogę się mylić.

Edytowane przez misiek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik mi się wygasza a pompka co chodzi dalej. Ustawiłem temp. załączania pompki na 55 i liczyłem że tez przy takiej się bedzie wyłączać, wtedy nie schładzała by mi całego układu

I tak powinno byc gdy temp. Spadnie ponizej. Chyba że masz histeryze jeszcze ustawiona o iles stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłączenie pompy c.o. następuje po spadku zadanej temperatury załączenia o wartość histerezy kotła

czyli jeśli na kotle mam ustawioną temp 65st histeryze kotła 20st a pompka co ustawiona na załączanie sie przy 55st to wyłączy mi się dopiero przy 35st?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłączenie pompy c.o. następuje po spadku zadanej temperatury załączenia o wartość histerezy kotła

Lub po osiągnięciu temperatury ustawionej na termostacie wtedy trzeba tylko zmienić wyłączanie pomp od termostatu na tak .

Z tego co pisze kolega to nie ma termostatu , trochę ciężko będzie sterować pracą kotła chociaż bez jakiegokolwiek termostatu . Bo tak to kocioł wie kiedy się wyłączyć i kiedy włączyć bo tak to może uruchamiać się wtedy kiedy nie musi i wygaszać wtedy kiedy powinien jeszcze pracować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zadam pytanie zbliżone do tego kolegi .

Dzięki pomocy kolegi cezar76 udało mi się ogarnąć ustawienia koltla sterowanie mieszacza itp tak jak tego chce i dzięki mu za to jest jeszcze jedna rzecz nad którą się zastanawiam , termostat mam podpięty pod prace mieszacza. kocioł pracuje do zadanej tem 75* bez termostatu i ostatnio jak było ciepło zauważyłem że gdy pomieszczenia są wygrzane temperatura osiągnięta to w ciągu dnia przez kilka godzin kocioł uruchamiał się tylko po to żeby dogrzać sam siebie bo mieszacz był zamknięty ( tem. W pokoju osiągnięta) histereza ustawiona na 10 stopni i z tego co pamiętam kocioł startował przy 65 * i tak kilka razy bo wygrzanie układu gdy mieszacz zamknięty trwa bardzo krótko .

I teraz pytanie czy lepiej jak kocioł często startuje i dogrzewa sam siebie ? Czy jednak lepiej jak np uruchamiał by się przy 55* ? Rozumiem że mogę to zrobić tylko po przez zmianę histerezy na 20 * ?

Ps. Lepiej mam na myśli ekonomiczniej , większą trwałość urządzeń .

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto zdjęcie mojej instrukcji od econeta , sorki za jakość ale coś tam widać.

post-77595-0-79001000-1521175644_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do econet 400 dostałem instrukcję i jest nawet pokazany wykres ze słupkami spalania tylko że nie mogę tego znaleźć w programie.

Bo nie uważnie czytasz instrukcję , jak byś ją przeczytał to byś się dowiedział ,żeby odczytywać ten parametr to trzeba zrobić pełną kalibrację procesu podawania  zbiornika  :) W tedy wszystko zadziała jak należy. Ale ten parametr daje jakieś tam przybliżenie , ale nie dokładne. Ale dla zapominalskich alarm przypomina o uzupełnieniu zbiornika w pellet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy o to Ci chodzi attachicon.gifBezattachicon.gifmieszacz.jpg

do tego jeszcze dochodzi obniżenie dla CWU

wszystko z pozycji econeta.

Natomiast wydłużenie czasy podajnika nr 2 nie ma.

@ robin60 a proszę napisz jak wchodzisz w te ustawienia w econet i jak myślisz gdy zaktualizuję swój ecoMAX850P1-C ta opcja mi się pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.OSobiście podoba mi się modernizacja kotła na palnik pellet.Na aukcjach wersji dla uboższych jest z sterem ecomax350.Tu chyba używa się sterownika ecomx850.W jakich sytucjach rozważyć ten ster?

Natomiast nie zachęcająca jest cena pelletu.A jak węgiel będą kasować,to się zacznie cenowa hossa.

Edytowane przez g69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.OSobiście podoba mi się modernizacja kotła na palnik pellet.Na aukcjach wersji dla uboższych jest z sterem ecomax350.Tu chyba używa się sterownika ecomx850.W jakich sytucjach rozważyć ten ster?

Natomiast nie zachęcająca jest cena pelletu.A jak węgiel będą kasować,to się zacznie cenowa hossa.

Jest uboższą wersją 850 ale nie wiele chyba tylko brak czujnika spalin . ale dokładnie wejdź tu http://kipi.pl/produkty/sterowniki/ i tam wszystko masz jak na tacy.

A jak będą kasować węgiel to dla nas wszystkich pelletu nie starczy chyba, że większość Dobrej zmiany znów będzie zarządzać Naszą Ojczyzną to wezmą się za masowy wyrąb lasów. To może wystarczy. :D

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem z wypadająca rurka z zapalarka mianowicie mój palnik 20kw ma rurkę nacięta do której wchodzi rurka z ceramiczną zapalarka 200w i był ostatnio problem z odpaleniem myślałem że to kiepski pelet że za dużo sypie w końcu rozkręciłem i okazało się że rurka z zapalarka prawie wypadła wcisnąłem niby ciasno ale po ostatniej wymianie też ciasno wchodziła. Czy ktoś się spotkał z problemem a może ktoś odpala na innej zapalarce ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie kod 0123 daje dostęp do resetu liczników, Na razie ze względu na to iż nie wymieniam zapalarki nie wiem czy resetuje ilość rozpaleń.

Edytowane przez kocur34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kocur no to jakie silowniki te elektryczne czyli masz ten modul c

Ja mam sterownie podłogówką z poziomu każdego pomieszczenia, podobnie jak przy grzejnikach. Wszędzie mam czujniki temperatury zadanej. Jak złapie to automatycznie zamykają się przepływy na siłownikach. I do momentu spadku poniżej temperatury zadanej brak przepływów. Więc się trochę musi wychłodzić żeby ponownie poszło ogrzewanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie kod 0123 daje dostęp do resetu liczników, Na razie ze względu na to iż nie wymieniam zapalarki nie wiem czy resetuje ilość rozpaleń.

Ja to pod kodem 0123 mam na bogato  :)  tzn. kasuj liczniki , kasuj alarmy, wylącz ruszt , wyłącz wentylator dla ruszt i wybór KIPI , PLUM lub jakiś BLEZZAR HARMONY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest uboższą wersją 850 ale nie wiele chyba tylko brak czujnika spalin . ale dokładnie wejdź tu http://kipi.pl/produkty/sterowniki/ i tam wszystko masz jak na tacy.

A jak będą kasować węgiel to dla nas wszystkich pelletu nie starczy chyba, że większość Dobrej zmiany znów będzie zarządzać Naszą Ojczyzną to wezmą się za masowy wyrąb lasów. To może wystarczy. :D

A z tym weglem to tez cos kreca tylko jeszcze drewna nie podrobili , poza pelletem. No co do aktualizacji to sie zabiore puki gwarancja jak nie bedzie palil pelletu to oddam do naprawy. Szkoda ze aktualizacji nieda sie cofnac bo bym sie wtedy nie zastanawial. Czujnik CT-7 doszedl podglad temp. W 3 pomieszczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sterownie podłogówką z poziomu każdego pomieszczenia, podobnie jak przy grzejnikach. Wszędzie mam czujniki temperatury zadanej. Jak złapie to automatycznie zamykają się przepływy na siłownikach. I do momentu spadku poniżej temperatury zadanej brak przepływów. Więc się trochę musi wychłodzić żeby ponownie poszło ogrzewanie.

To tymi silownikami nie da rady na gore pchnac wieksza temp.?U mnie podobnie dziala jak zlapie zadana temp. To sie pompka zatrzymuje mimo iz moze nie zdazy calego ukladu obleciec woda, ale dodatkowo mam mieszacz ktory nie powinien puscic wiecej,i woda krazy caly czas. Czasem jak piec za duza wylaczy to i mieszacz przepusci wtedy pompa jak zlapie zadana to sie wylaczy. Takie zabezpieczenie

Edytowane przez rzegus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfiorz płomień nie jest zły, ale mógł by być dłuższy , a reszta jak tam grzeje ci to dobrze ? jesteś zadowolony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.