Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Soft który wrzuciłem ( konfigurator ) jest to soft serwisowy , za wiele w nim nie można zdziałać więcej niż z panelu

 

Co do regulacji temperatury w każdym pomieszczeniu to mam rozwiązane tak:

Sterownik PLC 2011C do tego 20 czujników temperatury 18B20 na magistrali 1-wire rozmieszone w pomieszczeniach i na rurach gdzie chcę mieć podgląd temperatury apka na androida do sterowania + otwieranie bram ale główny cel to ogrzewanie.

Z racji tego iż instalacja już była to zamiast głowic termostatycznych na grzejnikach zamontowałem siłowniki elektrotermiczne ale zasilane 24V ponieważ nie chciałem mieć 230V przy grzejniku

Jedno wyjście ze sterownika PLC jest podłączone do ecomax850 jak termostat pokojowy i zatrzymuję pompę przy piecu

 

Dzięki takiem układowi moge mieć w każdym pomieszczeniu inną temperaturę z inna histerezą , oczywiście tez mam podziała na temperaturę dzień i noc
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mróz trzyma ,więc palnik musi pracować non stop.

Misiek, przestawiales coś w econecie, że tak ładnie Ci moc zapisuje? U mnie wykres mocy taki "siekierą ciosany".

 

ba77a88c5fa7c52f2ae0cdc486f2580d.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie coś przymyka lub włącza jakiś dodatkowy obieg bo widać jak sterownik moduluje mocą, ja mam układ stary, który jest sam sobie buforem bo duża ilość wody, więc wszystko przebiega powoli , i niema takich skoków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o to, że u mnie zapisuje parametry mocy tak z grubsza, a wszystkie inne dokładnie.

 

U Ciebie wykres mocy też dokładny, a u mnie obcina dane. Kocioł mi chodzi na 20% mocy, a na wykresie mi zapisuje 0%.

 

U Ciebie jest 20% i na wykresie 20%.617725230d3703b1388aac7d02eaddb0.jpg73057285091af969c86f484b857eed87.jpge2cb5efc4b99e829d286ff2f6ff4ebf2.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Edytowane przez papen76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie tego nie zauważyłem, nie zmieniłem niczego w econecie, mam econet 400 więc może oprogramowanie jest trochę inne. 2.0.3521 u mnie jest takie oprogramowanie econeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma Ecomax 860?

 

Ja też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiek30

U mnie 1.11.35.15 i econet300. Spoko, dzięki wielkie, to pewnie ta przyczyna.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o to, że u mnie zapisuje parametry mocy tak z grubsza, a wszystkie inne dokładnie.

U Ciebie wykres mocy też dokładny, a u mnie obcina dane. Kocioł mi chodzi na 20% mocy, a na wykresie mi zapisuje 0%.

U Ciebie jest 20% i na wykresie 20%.617725230d3703b1388aac7d02eaddb0.jpg73057285091af969c86f484b857eed87.jpge2cb5efc4b99e829d286ff2f6ff4ebf2.jpg

www.kochowka.blogspot.com

A jeszcze jedno , spróbuj w wykresie dać np. 24 godziny, i zobaczymy czy będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, od początku jest tak samo. Wszystkie inne parametry zapisuje "gęsto", tylko nie moc. Pewnie taki urok 300-tki.

 

www.kochowka.blogspot.com493d8c8e4cf10872b0bdeff7f48535a3.jpg

Edytowane przez papen76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że wykres mocy (na 300-tce) wygląda jak na załączonym obrazku :) 

post-65375-0-66478100-1521512812_thumb.png

Edytowane przez Tomek0407
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, w następnym sezonie też tak będzie wyglądał

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Tomkowi też d... przymroziło :) Dwa razy na dobę grzeje bufor. A mój bufor grzeje się 10-11 razy na dobę :/ Znowu 30kg+/24h. Od początku lutego zeszło 1,2t pelletu. A od października 2017 do lutego 2018 około 2t czeskiego ekoszajsu.

 

 

@papen76 też mam taki sam plan jak Ty. Miejsca w kotłowni wpip. Myślę, że jakieś 1500l wstawię.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja to tylko 800 l zmieszczę, bo mam drzwi 80 cm a wysokość piwnicy to 190 cm. Sambor ma ciekawy sposób na pellet +bufor. Ja dodaję jeszcze grzałkę 10kW na 400 V. Na przejściowe okresy powinna dać radę

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas dwa razy na dobę się mi bufor załącza. Jak jest zimno to wyższa jest temperatura wyłączania bufora ( 65 -70), jak cieplej to mniejsza (55)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To temperatura gory czy dołu bufora?

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Czyli grzejesz bufor podobnie jak Sambor, w zależności od temperatury zewnętrznej?

 

www.kochowka.blogspot.com

Edytowane przez papen76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak Sambor grzeje ja to ręcznie ustawiam w zależności od temperatury zew., bo w sterowniku już miałem moduł do pracy z buforem, a on ile pamiętam steruje poprzez sterownik  pogodowy. Rozwiązanie tańsze niż zakup dodatkowego modułu i nie wiem czy nie lepsze.

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wielkie. Szukam zawczasu odpowiedniego, optymalnego rozwiązania. Dlatego zapytałem, czy grzejesz bufor jak Sambor. Bo przy drewnie czy węglu ludzie ładują bufor cały czas wysoko i tak jest najbardziej ekonomicznie. Przy pelecie widzę, że lepiej Wam wychodzi regulować temperaturę ładowania bufora. Dzięki za radę.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ładowaniem bufora przy zaworze VTC lub innym będzie problem, możemy korzystać tylko z zakresu powyżej charakterystyki zaworu, rozkład temperatur w buforze komplikują jeszcze przepływy, góra będzie miała zawsze temperaturę kotła, a po wyrównaniu temperatur zwiększy się temperatura kotła o deltę dla danego przepływu i mocy. Dla mojego układu 15kW palnik, przepływ ok 1100 l/h różnica temperatur wejście / wyjście kotła ok 10.5*C.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, laddomat mam z wkładką otwarcia 620C. Kocioł praktycznie ma od początku temperaturę 65 aż do momentu zrównania jej z temperaturą dołu bufora i potem idzie do góry.  W tym przypadku wyłaczenie gdy dół osiągnie 650C. Powrót do kotła od początku na poziomie 580C - brak na wykresie. Wykres przedstawia od góry temperaturę kotła, górną i dolną bufora.

post-65375-0-00804500-1521543764_thumb.png

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomku! Ja chyba dokupie moduł bufora zamiast laddomatu. Zobaczę jeszcze.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w 850P2-C też?

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.